Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
punto1234

Punto mk.2 1.2b - trza na leru

Recommended Posts

E ovako moj problem koji dugo traje je sledeci:

Kada auto stoji u mestu bezobzira da li je stisnuto kvacilo i da li je motor hladan non stop se osete neke sitne male vibracije u razmaku 2-3 sekunde nisu velike ali dovoljne da se osete.

Inace obrtaju su normalni pri trzanju se nemenjaju,auto lepo vuce po svim uslovima,komp ne prijavljuje nikakvu gresku...

Da li je neko imao slican problem ili ima neku pretpostavku sta bi moglo da uzrokuje ovaj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su svecice potrosene pa omanjuju.Nisi napiso koji motor?Da nije JTD? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ 1.2b 8v

Svecice su menjane pre 5 meseci na redovnom servisu i za to vreme auto je presao blizu 3.000 km stavljene valeo (majstor ih je kupovao) mada mi se taj majstor nesto nije svideo.Kako ja mogu da vidim da li su potrosene svecice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni oće isto malo po nekad, ali baš retko a pre je bilo često dok nisam očistio leptir gasa...probaj to i proveri nosače motora, to ti je sve besplatno

Stanje svećica proveriš tako što ih skineš pa pogledaš zazor (koji ne možeš okom da oceniš) i sam izgled svećice koji treba da bude boje kao da je malo zarđala, sve drugo ne valja..

evo ti pomoć na engleskom

http://www.beru.com/english/produkte/zuend...agnosehilfe.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

svecice na tvom autu treba da traju 30-40.000km.na 1.2 8v leptir gasa se ne ponasa kao na 16v pa nisu ni simptomi isti kao ni posledica.verovatno te zeza neka od bobina ili neki kabal a ako ima malu knedlu pri naglom dodavanju gasa moze biti i do malog vakum creva na usisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na slici ti je alnaser, on dopunjava akumulator, a radi preko kaiša kojeg vidiš...

Možda je on u malom problemu, četkice ili nešto pa malo grebucka, a možda ti je kaiš malo labav mada bi onda pre proklizavao tj cvileo kao na golfu 2 standardno :D

Kaiš proveri rukom, guraj ga pa vidi dal ima lufta..

U principu normalno je da se malo čuje, ali pitanje sad koliko a koliko se kod tebe čuje...nisam pametan dal može da ima veze sa trzanjem, sačekajmo još postova :D

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto je sigurno je da se malo trzanje (neravnomeran rad motora kada auto stoji u mestu) oseti po zvuku i dodiru na prednjem delu auta u kabini (spolja se nista neobicno ne desava) kao i na dodir plastike iznad filtera vazduha na motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

More alternator, pardon...pravim lapsuse ko zeka govanjca :D aj ako možeš prepravi i obriši naša 2 posta, da ne bude zabune kod novajlija i offa :thumbup:

A to što ti se trese je upravo motor :D zato i osećaš na plastici filtera...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jednom Fiatovom uputstvu sam pročitao da posle zamene kompjutera ne radi baš kako treba

(trzanje i slično). Tek posle dosta duže i oštrije vožnje kompjuter navodno ‚‚nauči‚‚ potrebne podatke

i tada radi dobro. Možda nema veze s tobom, ali ipak da napišem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao iste simptome na sluzbenoj Z10, s'tim da je auto jako blago seckao i na ubrzanju i imao povecanu potrosnju goriva... U servisu su bili sigurni da je bio motor racunara, cekalli ga 45 dana, da bi se posle njegove zamene ipak ispostavilo da su u pitanju bile dizne... Rekao bih da je isti problem i kod tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites
U servisu su bili sigurni da je bio motor racunara, cekalli ga 45 dana,

Misliš "računar motora" pošto još nisam video računar koji ima motor :D sem ako se ne radi o procesoru :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ipak da odeš na dijagnostiku, sigurno je već memorisana graška.

I,naravno , javi nam šta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
^^^ 1.2b 8v

stavljene valeo (majstor ih je kupovao) mada mi se taj majstor nesto nije svideo.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Fiat Punto, 2001.god, 60KS, benzinac, danas uvezen iz Slovenije, stao na putu pre par sati. Motor na niskim obrtajima (u leru) mnogo trese, a zvuk i sve ostalo je normalno. Sta bi moglo biti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri kablove,svecice mislim da treba od toga da se krene neki strucniji ljudi ce da se jave pa dodaju jos sta bi moglo da bude ako ovo ne pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...