Jump to content
FAS Goran
piromaniak

Fiat Punto mk.2 - problem sa menjačem / ''ispada'' iz brzine / teško ide u brzine

Recommended Posts

Pokusaj da ne stisnes kvacilo do kraja, ili stisni do kraja i pokusaj da ubacis u rikverc i polako pustaj kvacilo dok ne udje, i mene nekad zeza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto nema poluge nego sajle tako da ta prica sa nosacom motora i podloskama pada u vodu :)

Poslusaj @beli punto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je do sajle ne bi hteo ni u jednu brzinu a ne samo u rikverc . . .

Proveri da li ti polugica koju podizes ide do kraja da ne blokira ona rucicu da ide u nazad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sajla na prstenu ispod rucice menjaca... skines suknju i pogledas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma probao sam ja sve to.i vise puta kvacilo i ugasen i upaljen auto,iz 2 ,iz 4 ,ali jednostavno nista.sajle nisu pukle jer rade sve druge brzine.ali sam primetio da na samoj rucuci menjaca ona crna plastika udara u u onu belu koja je ustvari granicnik za rikverc.pricam o onome sto se vidi kada se ogoli rucica manjaca.menjac ne krci.jednostavno nece u brzinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem. a problem je bio u tome sto se matica na delu koji pomera rucku menjaca levo-desno olabavila i usled toga je cetvrtka koja izlazi iz menjaca ispala i umesto cetvrtaste napravila rupu na osmougaonu.sitnica ali napravi veoma velik problem.a ja :fun::guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari imam sledeci problem sa menjacem.

kad su temperature kao danas i predhodnih par dana radi super, kolko je to moguce za punto star 12 godina sa 161k iza sebe.

ali kad se povecaju temperature, kao sto su bile pre ovih kisa, tad nastaju problemi. Odjednom se rucica menjaca sve teze pomera.

ovaj problem sam imao i letos ali sam menjao neke delove u menjacu (uglavnom lageri neki i slicno) i to je prestalo, mislio sam da to ima veze sa tim ali sad je ponovo pocelo.

sta mislite sta bi mogao da bude uzrok ovog kvara

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od sajli menjaca ti riba i cim padne kisa ide lakse, menjaj dok ti nije pukla, imao sam i ja isti problem pa mi je auto ostao u drugoj brzini :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim se iz grada kuci, i odjednom se cuje kao bum. i Rucica menjaca je izgubila svaki otpor, moze samo da se pomera gore dole, nemoze levo desno, i kolko primecujem uvek je u drugoj brzini. Znaci ne mogu da promenim brzinu a ne mogu ni u ler da ubacim....

Kolko para gde sta kako?

Skoro menjan set kvacila mozda pre mesec dana.

Hvala ljudi

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukla ti je sajla menjaca, postoji opcija da je sam menjas i sajla neka osrednja je oko 4500rsd a u servisu sa original sajlom je oko 8-9000rsd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Stilu menjac tesko izlazi iz prve brzine,a ponekad i iz druge i trece i sve se to povremeno desava bez ikakvog pravila.Inace kvacilo lepo odvaja i ne trza i ne krci.Kad je auto ugasen menjac lako ide.Da li je moguce da je problem mozda negde u palici menjac i zna li neko kako se to rastura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Punto mk2 1.2El 8v 2002.god, vec duze vreme mi se cuje zvuk stuganja kada je auto u brzini.Sto je brzina manja to se jace cuje,cim pritisnem kvacilo zvuk se gubi.

Da kazem da sam juce promenio set kvacila (lamela,korpa i druk lezaj) i da je taj zvuk ostao ne promenjen, proverio sam ulje u menjacu sve je ok.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusare kakve veze ima poluosovina sa tim zvukom koji nestane kada covek stisne kvacilo?

Da li ti se zvuk cuje i u mestu kada se pusteno kvacilo dok motor radi ili samo u toku voznje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvo u krivinama strugala, kasnije i na pravcu. Kasnije čak prilikom kretanja vukla volan kao da je prazna guma, i pravila velike vibracije (oko 130 sve se umiri). Majstor prvo probio manžetnu kada je menjao kuglu, kada sam to provalio jedan deo masti je iscureo. Kada je stavio novu manžetnu nije stavio dovoljno masti tako da je radila na suvo i razlokala se. Sve bi to bilo fino da se nije desilo u Grčkoj. Jedino rešenje teraj pa dokle se stigne, epilog nova poluosovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...