Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Čišćenje turbine sa varijabilom na JTD Stilu

Recommended Posts

Moze xenoni i Ic eventualno usisnu granu ako te ne mrzi, tempomat i sl. ne praktikujem u autu sa manuelnim menjacem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa pogrešne strane pristupate problemu.

Kod ovih naših problem bude sa zaglavljivanjem varijabilnih krilca koja se nalaze na delu gde dolaze izduvni gasovi. Dakle preko njih reguliše pritisak turbine kao i brzinu njene reakcije.

Na kompresoru može da bude tanak sloj ulja od uljnih para i ne u nekoj količini koja bi trebala da zadaje probleme.

Otprilike bacanje para.

Ja sam to potpuno smetnuo sa uma, samo uzaludno bacanje para i vremena a efekat nikakav. Znaci kao sto Ivan reče, ne diraj dok je sve ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, ako turbina jako tiho "zvizdi" a dobro povlaci, sta se desava sa njom? Sta bi trebalo da se radi, da se cisti ili popravlja? Ili ne dirati nista? :)

Ako moze neko da odgovori, slican problem imam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitetno ulje i dokle god ga ne troši sve je OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, ako turbina jako tiho "zvizdi" a dobro povlaci, sta se desava sa njom? Sta bi trebalo da se radi, da se cisti ili popravlja? Ili ne dirati nista? :)

Ako moze neko da odgovori, slican problem imam
Ko ti je rekao da je to problem? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizao sam ga kod majstora kad sam radio nesto i primetio sam da ima ulja na jednom crevu, on rece da je to od intercoolera.. E sad, citao sam ovde, ne baca mi plavicasti dim, a i nivo ulja mi je normalan, ne trosi mi ulje Mislim u granicama normale... Da li je za brigu ili ? Zabolela bi me glava kad bih morao 250e da izvadim, koje nemam :D

Edited by dejanrs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne trosi ulje onda je ok to, to je od uljnih para kojih mora da ima + dugo vremena se talozi, nece mu skoditi ako skines interkuler i isperes ga benzinom, dobro isusis i vratis.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani, molim za savet. U pitanju je stilo 1,9 jtd 85kw. Naime, na plastičnom crevu usisa je poprilčno masno kao i onaj vakum na leptiru. Obzirom da auto održavam kod Gorana, pitao sam da mi operu interkuler kao i da prekontrolišu sva creva. Rečeno mi je ako ima ulja u interkuleru dzaba ga peres, to ukazuje na losu turbinu. Tj. prvo da se remontuje turbina, pa onda sve drugo. Zanima me da li je skoro neko cistio i turbinu, obzirom da meni ok vuce a i ne dimi uopste sto bi eventualno ukazivalo na losu turbinu.

 

Hvala!

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako i ulje ne trosi, nema promene u zvuku turbine, ne diraj je. Drugo je ako su je proveravali pa videli da ima lufta i sl. Inace, svaki jtd je tu po malo mastan.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu je proveravali, mada su rekli da ce pogledati kad dodjem. Inace potrosio mi je jedno polje za nekih 9000 od prethodnog servisa, a ranije nije trosio ni kap.....

Inace hteo sam ciscenje iz preventivnih razloga obzirom da to nije nista cisceno. Takodje sam hteo da cujem necije iskustvo za dekarbonizaciju motora ili nesto od sredstava tipa Wynns turbo cleaner...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...