Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - koje kvačilo uzeti?

Recommended Posts

To sam napisao zato sto saradjujem sa vise mehanicara i od njih sam cuo da su imali problem puno puta cim su stavili taj set,jer imas razne kupce,neko trazi original,ne pita za cenu,a neko samo da je sto jeftinije,kod mene na Bravu je kod proslog vlasnika menjan ceo set,stavljen je nov Mecarm,osecam malo podrhtavanja pri polasku,a presao je izmedju 15-20000km,kod mene je presao oko 12000

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni podrhtava auto kad krecem iz prve, tako je jos od pre godinu dana od kada sam ga uzeo, i polako se pogorsava (sva tri nosaca motora sam zamenio).

Zadnjih par nedelja mi se pojavio i neki zvuk, kao klaparanje, kad krenem iz prve bas se cuje i prati obrtaje motora, cim pritisnem kvacilo zvuk nestaje. Da li i to moze da bude do neispravnog seta?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.10.2016. at 6:25 PM, snebojsa said:

Tačno mi je prodavac rekao za još jedan set ali je rekao neko ime, čini mi se na R ili M ne sećam se, i cenu oko 7000, nije ništa pominjao original, mada je verovatno to to. Sad ispade da je original dosta jeftiniji od ostalih, opet ne znam šta uzeti.

Ako je spomenuo Mapa set, od njega takodje bezi. Kod mene je taj turski set stavljen i jedva prebacio 14.000 km. Posle njega stavio  Valeo i za sada sve u redu.

Prolistaj malo temu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto Mika Sachs 9000
Vs group Sachs 7500
Beocar original (Fiat kutija) 7000
Ap sport fabrički 7200, Valeo (kaže original) 7900
Setkvacila.rs Valeo 6600, Luk 7000

Goran Altina Valeo 8000, original 10000

 

Šta i gde uzeti? Stvarno nisam pametan, vaša mišljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da cu ici na varijantu Luk set sa zamenom 13000, set 8000 i zamena 5000.

U pitanju je odlican veliki servis Oportunitet na NBgd-u, tako da cu imati garanciju i na deo i na ugradnju kod njih.

Mislim da je to bolja varijanta nego da kupujem set pa nosim kod njih na ugradnju, jeste da bi tad bilo 1000 din jeftinije (Luk set u setkvacila.rs 7000) al ovako mi sigurnije.

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na HGT-u vrteo valeo nekih 40-ak hiljada, nista mu nije falilo, skoro sam ga video, skidao sam menjac, sve deluje dobro, vrtece se to jos dosta...a s obzirom da si LUK i Sachs jos bolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio danas set kvacila, Luk za zamenom 13000, zamenili mi i semering radilice, malo je pustao a menjac je vec bio skinut, 700 din.

Nisam ni znao da kvacilo moze da bude ovako mekano, cini mi se mekse nego gas, hvata odmah, nema vise knedle pri hodu papucice na gore ni podrhtavanja auta pri kretanju, milina. Valjda  ce da potraje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja moram na puntu II 1.9jtd da menjam kvacilo.

Pocelo je bas nisko da hvata i tvrdo je.

Onda bi i na Alfi zamenio u narednih mesec dana.

 

Moze neka preporuka gde potraziti?

 

@snebojsa

a druk ?

On ‎24‎/‎10‎/‎2016 at 10:33 AM, zoran rakita said:

Sachs nisam nasao uzeo sam LUK valjda ce sluziti i nece biti problema posto citam da nekima novi setovi posle zamene nisu izdrzali ni 10000 km

 

koliko kosta to zadovoljstvo komplet?

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, snebojsa said:

Zamenio sam set kvacila, znaci korpa, lamela i druk.

dobra je cena. Navozices se, nadam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi sta preporucujete za fiat punto 1.3 benzinac,ocito da je kvacilo u pitanju posto nece da ubaci ni u jednu brzinu,gledao sam polugu ispod cilindra,radi redovno,papucica lagano ideo dole nema nekog propadanja,ja ga nisam licno vozio ali po prici burazera,jednostavno je krenuo,lagano se ubacilo u prvu pa dalje druga i stali su na raskrsnici,posle toga se gubi svaki kontakt da krene auto jednostano ne postoji mogunost da se ubaci u brzinu,kontam da je propao druk lezaj ili korpa.pa sad piatnje da li menjati sve ceo komplet ili samo deo,,,ako moze preporuka koju marku delova iskoristiti,,,hvala svima ,mozete mi pisati u private poruke da ne bunarim po citavoj temi da nadjem odgovor...srdacan pozdrav svima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu moze biti svasta,ne uzimaj nista napamet dok ne pogleda neki poznavalac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio mi majstor set kvacila Luk a sad se desava kad auto stoji u leru i pustim kvacilo malo jace cuje se neki zvuk brujanja iz menjaca a kad pustim kvacilo lagano sve normalno znaci samo kad naglo pustim kvacilo cuje se to brujanje iz menjaca. Reklamirao sam to majstoru a on kaze da pvo malo vozam auto koji dan i da ce verovatno prestati on sumnja da se cuje lamela a ako neprestane da doteram auto pa ce pogledati. Ni ja ne znam sta bi moglo da bruji na novom setu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa kvacilom. U toku voznje kada sam stisnuo nesto je "lupilo" i posle toga jako tesko ubacuje u brzinu, krci prilikom ubacivanja u rikverc i tromo krece. Jedino kako moze da se normalno ubaci u brzinu je kad je ugasen.

 

Bio sam u servisu kazu da treba da se menja set kvacila. OPET! Ali oni su mi zamenili ceo set pre godinu i po ili dve (stavljen LUK). Pre mesec dana su mi menjali cilindar kvacila i ulje.

 

Auto se vozi po gradu, po nekada van grada nikakve preterane kilometraze. Nikada nisam imao ovako ceste probleme sa Puntom ovo mi je treci do sada. Da li je moguce da mora tako cesto da se menja set kvacila? Da li je moguce da ima veze sa zamenom cilindra? Sta da radim?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima veze sa stilom vožnje? I koliko si prešao za skoro 2 godine? Kod mene Sachs (dođe mu na isto što i LUK) evo oko 2,5 godine, oko 70k km, osećam da proklizava i da je za zamenu. 

Opet bih pitao, šta je s vožnjom? Pogotovo grad gde je stalno 1-2 po špicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa obicno daju garanciju od 50000km na zupcasti i na set kvacila,bar je tako kod mene u kraju,ima servis koji tako radi sa njihovim delovima,uvek najbolje setove stavljaju,a ima i opcija jeftiniji set,ali bez garancije!

Jel imas garanciju na taj ugradjeni set?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako stoji pedala od kvacila? Ako je niska proveri nivo ulja za kvacilo - kocnicu. Ako nedostaje vidi u cemu je problem gde curi ili gubi.

Ako pak sve stoji ok sa pedalom 100% je pukla korpa kvacila . Tu već leba nema mora nova korpa odnosno set . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic: Stil voznje je takav kao i sa prethodna 2 puntica koje sam imao mnogo duze pa ni jednom nisam menjao set. Ovaj nemam ni 3 godine a evo drugi put mora da se menja!

 

@milan81 Meni rekose da oni (servis) dobijaju 6 meseci garancije na taj deo i kao jebi ga. U sustini nemam nikakvu garanciju od njih i da je ranije crklo.

Koliko kosta ugradnja kod tog tvog?

 

@marko.jovanovic: Set je LUK i nemam garanciju. Da li je to moguce da servis ne daje garanciju?

 

@Jastrebov: Pre mesec dana su mi ti isti serviseri menjali cilindar kvacila i ulje tako da je to ok.

 

Vise ne znam kome da verujem. Da li je moguce da mora tako cesto da se menja set kvacila nije mi se to desavalo ranije? Da li je moguce da ima veze sa zamenom cilindra u istom servisu koji je odradjen pre mesec dana? Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...