Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - koje kvačilo uzeti?

Recommended Posts

23 minutes ago, Rasta said:

Iste simtome imam nakon zamene fabričkog seta novim, al' valeo/fpt. Teraj to i uživaj u novom osećaju laganih vibracija ! :thumbsup:

Hehehe, eeee bzv...ok hvala svakako malo si me utesio...znaci delovi su njesra, nije majstor kriv...i nece da nalegne to?...teram i cutim jbg sta cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2021 at 1:40 PM, Rasta said:

Iste simtome imam nakon zamene fabričkog seta novim, al' valeo/fpt. Teraj to i uživaj u novom osećaju laganih vibracija ! :thumbsup:

Baki, a ne pitah te, zna li se uzrok ovog vibriranja, stresanja, u tacki kad "grize" kvacilo pri samom kretanju...jel losa nova lamela, korpa, ili sto zamajac stari nije obradjen a nov set, ili je neka greska majstora? Nisi reklamirao? Zna ponekad i da zabruji kad pri jacem gasu kod kretanja malo sporije pustim kvacilo...ja nesto sumnjam na zamajac, nadam se nije greska majstora ili los nov set....to mu je sto mu je jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda treba malo vremena da prođe dok sve to ne nalegne kako valja, ne bih znao, odgovoriće ti valjda neko stručniji.

Ali kod mene su nakon zamene spomenute vibracije stvarno jedva primetne. Doduše, ni pre zamene seta nisu bile tako izražene kao kod tebe.

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/1/2021 at 6:44 PM, Rasta said:

@strahinja987 je l' leglo konačno? :)

Hehehe hvala sto si se setio...u voznji je extra, mekano je i lepo salta, ali pri kretanju je taj problem prvom i rikverc samo...evo 3000 km presao od zamene idalje tacno u tacki kad kvacilo spoji, pri pustanju kvacila tacno tad nastaju te blage vibracije brze sitne...kao drrrrrrrrrrrr se u tom momentu stvara tihi zvuk od tih vibracija...sve ostalo super...ali to samo kad krecem sistemom dam blagi gas pa otpustam kvacilo tad ono zavibrira u tacki kad zagrize...ali kad krecem brze, u isto vreme naglo pustam kvacilo i dodajem jaci gas tad ne osetim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto. Najbitnije da lepo radi u vožnji kako kažeš.:thumbup:

A to što malo zavibrira prilikom kretanja, 'beš ga, nije nov auto... I na mom puntu se nakon zamene osećalo pomalo tom prilikom, mada možda malo manje.

Verovatno jer sam pre reagovao i zamenio ga malo ranije od tebe.

Uostalom, i na ovom bravu kog sad vozim se osećaju ponekad baš u toj tački kad odvaja. Lepo meni reče kum, fiat je to... 

 

Fix

It

Again

Tony

:D

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Rasta said:

Eto. Najbitnije da lepo radi u vožnji kako kažeš.:thumbup:

A to što malo zavibrira prilikom kretanja, 'beš ga, nije nov auto... I na mom puntu se nakon zamene osećalo pomalo tom prilikom, mada možda malo manje.

Verovatno jer sam pre reagovao i zamenio ga malo ranije od tebe.

Uostalom, i na ovom bravu kog sad vozim se osećaju ponekad baš u toj tački kad odvaja. Lepo meni reče kum, fiat je to... 

 

Fix

It

Again

Tony

:D

 

Hahaha pa znam baki, nego pomirio sam se ja nego me kopkalo dal se to desava zato sto zamajac nije obradjen prilikom zamene seta, ili je set los ili je majstor nesto pogresio pri ugradnji...on sve svalio na los set i kaze teraj to boli te k haha ce nalegne kao...al slaba vajda, teraj i cuti...Fix It Again Tomorow 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti sve od toga sto si naveo, moze biti i do nosaca motora, poluosovina, npr. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

Moze biti sve od toga sto si naveo, moze biti i do nosaca motora, poluosovina, npr. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Svestan sam toga, i smara me sto moram da bijem glavu sta je i zbog cega to, a vec sam dao pare nadajuci se da ce s novim setom biti glatko i fino, jbg...pa u sustini mogu proveriti drzace motora (reket je menjan, nez dal moze biti ovo do onog ispod akumulatora, onaj gornji drzac deluje ok) i poluosovine da mi pogleda, ako nije to onda cu makar znati da je Luk set los ili da se nadam da ce ako je zamajac problem, da nalegne u nekom trenutku na te njegove neravnine...mislim da majstor tu nema sta pogresiti posto sam skontao da tu prilikom zamene ako se nesto lepo ne namesti nmz da se namontira menjac i da funkcionise set kvacila, tj da menja brzine itd...

Edited by strahinja987
Dodatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...