Jump to content
FAS Goran
zutaminuta

Fiat Stilo - ventilacija / dugmići klime

Recommended Posts

Ostala mi klapna za recirkulaciju vazduha zatvorena. Klima je manualna. Čim malo tuckam po motoriću proradi. Radi neko vrijeme i stane. Uvijek stane sa zatvorenom klapnom jer mu je teže otvarati nego zatvarati klapnu. Otvorio sam klapnu i isključio konektor sa motorića i sad je uvijek otvorena klapna. Rijetko kad mi i treba zatvorena. Ne znam da li se može mijenjati motorić bez da se skida cijela tabla

Edited by vujasin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam obe teme. Tu vecina ima problema sa motoricima automatske klime kojih ima vise i mogu se skinuti bez skidanja cele table. Ja imam problem s motoricem za recirkulaciju na manualnoj klimi. Nisam uspeo naci moze li se on skinuti bez skidanja cele table.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja problem sa ventilacijom ali moj nema klimu.kad okrecem točkić za smer izduva ono nešto pucka,kao da preskače i nešto mi jako slabo duva.

Jel zna neko u čemu je štos?

Nisam otvarao sam,nešto me strah da nešto ne sjebem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ae što nisi otvarao, ali što bar nisi pogledao par postova (odgovora) koji su napisani pre tebe? :D
Tako bi video ovo:
 

On 4/5/2015 at 9:42 AM, Ivan BG said:

...prezupcio mi je tockic kojim se regulise smer duvanja (stakla, lice, noge), krcka, preskace, vrti se na prazno...

 

On 4/5/2015 at 10:18 AM, ivan.ik said:

...Generalno piksla dole, radio napolje izvučeš panel otkačiš džekove i sajle.

 

On 4/6/2015 at 10:29 PM, ivan.ik said:

 

zza5081.jpgzza5082.jpgzza5083.jpgzza5084.jpg

zza5085.jpgzza5086.jpgzza5087.jpgzza5088.jpgzza5089.jpgzza5090.jpgzza5091.jpgzza5092.jpgzza5093.jpgzza5094.jpgzza5095.jpgzza5096.jpg

 

 

Klikni na slike da se otvore u punoj veličini (rezoluciji).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa ventilacijom. Pa da pitam da li iko zna sta bi moglo biti. Dakle ne duva mi iz ventilacionih otvora iz sredine i sa strane tamo gde moze da se zatvori i pusti da duva. A nazad za zadnja sedista radi i duva odlicno. U pitanju je fiat stilo1.6 2002. A duva za vetrobran i za stakla da odmagljuje super radi. Ali ova tri otvora ne duva. Otvaraju se klapne na zatvori i otvori ali ne duva.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A prebacis ventilaciju da duva kroz otvore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo manuelna klima, ono što sam primetio je da sa vozačke strane ide hladan vazduh od klime, a sa suvozačke kao da ide spolja. Kad se uključi grejanje trenutno greje svugde, kad se isključi grejanje trenutno prestaje da greje, samo što sa leve ide hladno, a sa desne kao da je spoljna.

 

Da li je neko ima neku ideju, manuelna klima da napomenem još jdenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.

Imam ogroman problem. Imam stila abartha i ne radi mi grijanje u kabini. Klapne rade ali dovodna cijev je hladna. Znači kao da topla voda ne dolazi do malog hladnjaka. Ima li neko ideju šta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, imam problem sa digitalnom klimom tj. samo sa grejanjem.Duva mi toplo samo na soferku, a na ostala dva polja(noge i kabina) ne duva.Probao sam hladjenje i ono radi u sva tri polozaja i prebacuje normalno.Pretpostavljam da motorcici onda rade.Majstor mi rece da dugme za cirkulaciju vazduha treba biti ukljuceno da ubacuje vazduh od spolja i da tek kad postigne temperaturu moze da duva u ostala dva polozaja.Malo mi to sumnjivo.Sta vi mislite ? U cemu je problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

a jel ti duva kada ukljucis grejanje hladno na one otvore za noge i kabinu,ili ne duva nikako?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkacena mi je klapna za recilkulaciju na Stilu sa rucnom klimom,kada ukljucim ventilator na 3 ili 4 jasno se cuje kako klapne.Znaci li je da je tada ventilator strujanjem vazduha zatvori,i dali joj se moze prici sa spoljasne strane gde je motor brisaca da probam da je fiksiram u otvorenom polozaju jer sam primetio da mi magle stakla kada se to desi na 3. ili 4. brzini ventilatora.



Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока



Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, racing said:

 

a jel ti duva kada ukljucis grejanje hladno na one otvore za noge i kabinu,ili ne duva nikako?

 

Duva hladno, ali toplo nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, sdonca said:

Duva hladno, ali toplo nece.

ne otvaraju se klapne,ili ti je riknuo motorcic ili je pukla plasticna polugica pomocu koje motorcic pomera klapne

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otkacena mi je klapna za recilkulaciju na Stilu sa rucnom klimom,kada ukljucim ventilator na 3 ili 4 jasno se cuje kako klapne.Znaci li je da je tada ventilator strujanjem vazduha zatvori,i dali joj se moze prici sa spoljasne strane gde je motor brisaca da probam da je fiksiram u otvorenom polozaju jer sam primetio da mi magle stakla kada se to desi na 3. ili 4. brzini ventilatora.



Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока




Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока



Zna li ko?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, racing said:

ne otvaraju se klapne,ili ti je riknuo motorcic ili je pukla plasticna polugica pomocu koje motorcic pomera klapne

 

 

Moracu kod majstora da pogleda sta je u pitanju.Jel to veliki problem za rasturanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/2/2016 at 2:39 PM, sdonca said:

Moracu kod majstora da pogleda sta je u pitanju.Jel to veliki problem za rasturanje ?

ma samo malo zavuceno ali nije neki poseban problem skinuti motorcice

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/22/2016 at 5:42 PM, uglavnom.bezopasni said:

Stilo manuelna klima, ono što sam primetio je da sa vozačke strane ide hladan vazduh od klime, a sa suvozačke kao da ide spolja. Kad se uključi grejanje trenutno greje svugde, kad se isključi grejanje trenutno prestaje da greje, samo što sa leve ide hladno, a sa desne kao da je spoljna.

 

Da li je neko ima neku ideju, manuelna klima da napomenem još jdenom.

 

Da li si rešio ovaj problem? I kod mene je prisutan na Bravu. 

Kada uključim klimu na mojoj polovini duva hladno a na suvozačevoj i pozadi duva kao da vazduh direktno ulazi spolja...

 

Edit: I kod mene je manuelna klima, ne znam da li to možda ima veze što mi je klapna za recirkulaciju zaglavljena na otvoreno, tjst nemam je :D

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2017 at 9:23 AM, shomispc said:

 

Da li si rešio ovaj problem? I kod mene je prisutan na Bravu. 

Kada uključim klimu na mojoj polovini duva hladno a na suvozačevoj i pozadi duva kao da vazduh direktno ulazi spolja...

 

Edit: I kod mene je manuelna klima, ne znam da li to možda ima veze što mi je klapna za recirkulaciju zaglavljena na otvoreno, tjst nemam je :D

 

 

Problem se rešio "sam od sebe" kada sam napunio klimu, verovatno nije mogao da nabije dovoljan pritisak kompresor zbog manjka freona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari :)

Ovako imam problem 

 

Mjenjal sam gumbe i cijelu konzolu za stelanje klimatizacije ( rucna )

i spojio sam sve, i sajlicu za smjer zraka i sve radi super, ali zahebo sam kod sajlice za temperaturu.

Nju sam nekako previse napeo i nesto se culo kao da je puklo, ali sajlica i dalje u buziru ide nutra van, ali sad mogu i cijeli buzir malo pomaknut, ali ne mogu van, znaci da se sajlica drzi za klapnu ili gdje vec.

 

Sad me zanima, po mojem je to da sam potrgao nosac buzira u kojem je sajla. 

Ako je to to, dali mi moze netko objasnit postupak kako da provjerim to?
Ili ako je vec to neko radio i objasnio na forumu ja nisam mogao nac.

 

Hvala od srca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidac manuelne klime. Fiat stilo. 

Gde kupiti?

 

IMG_20190814_132822181.jpg IMG_20190814_132832627.jpg IMG_20190814_132842993.jpg IMG_20190814_132815421.jpg

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno i sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...