Jump to content
FAS Goran
saleTIPO

Farba / kod boje / pravljenje boje

Recommended Posts

happy colours, dusanova 84, 018/517-099, pozovi, proveri...pozovi se na mene.

ne znam tacno, ali mislim da je :

 - sto se tice spreja 400ml baza + 400 ml lak,

 - a kda je u pitanju "na tocenje" dobijes : npr 200 ml baze + razredjivac zatim 200 ml lak + razredjivac + ucvrscivac (sve ove 5 stavke spada u set)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Sale,znam gde su svraticu pa cu da uzmem nesto sigurno ja mislim da nece vise od jedan sprej da mi treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo vam kažem Saško i dobijete prave informacije iz lokala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pomenuh jednom, ivko nam je kao enciklopedija, uvek opsteinformisan :) narocito ako ti treba slika neke multifunkionalne radne masine, ima u sraf da iskopa sliku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam nedavno uzimao kada sam radio masku i retrovizore...cena je bila 1000 dinara za ovu moju metalik...i plus sam jos lak platio 400 din...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas u vojvode stepe 83.ili na petlovom brdu preko puta marketa orasac.a imas i u dimitrija tucovica kod onog nadvoznjaka.tj kod zire

Edited by bane 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Da li postoji mogucnost odredjivanja boje automobila na osnovu broja sasije? Nemam onu naljepnicu sa kodom, pa cisto da provjerim moze li na ovaj nacin? Kazu mi da moze i racunarom da se odredi ali cesto bude neprecizno pa se vidi razlika. Hocu pokriti tragove sitnih ogrebotina na par mjesta pa zato.

 

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na osnovu samog koda boje koji se nalazi na nalepnici u automobilu cesto postoje bar dve,tri nijanse iste. Tako da mi svrha tog kod nije bas najasnija. Prodavci kazu da je to zbog toga jer postoje razlike u starosti laka, tipa s godinama boje blede. Na pitanje koja je od tih nijansi za nov auto a koja za star 20 godina koji nikada nije video garazu, prodavci ne znaju odgovor. Kazu evo uzorak pa probaj porediti boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Luka

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisnao u temi na kojoj smo. :thumbup:

 

Generalno, nema previše koristi od koda boje, jer ona je bila izložena 5, 10, 15 ili koliko već godina spoljnim uticajima, i nije više ista nijansa kao kad je auto bio nov. A, ti preko koda napraviš baš tu nijansu kad je auto bio nov i naravno neće odgovarati na autu starom 10 godina.

Sve je to posao farbara, imaju oni brdo iskustva, korektore koje koriste, onda poliranje, pravljenje prelaza između delova koji se farbaju u odnosu na delove koji se ne farbaju...i kada urade svoj posao kako treba, ne vidi se da je farbano. Ali, ne vidi se da je farbano ne zato što je samo otišao i napravio boju po kodu koji piše. Kad bi tako bilo, onda nikada ne bi videli aute sa više nijansi iste boje na njima...a, vidimo ih oko nas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala i pretpostavio sam nesto tako, ali opet, logicno je da kada postoji kod, postoji onda i nekakva osnova ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, trebalo bi da popravim na par mesta boju gde je ispucala ali ne mogu da saznam koja je. Prvi sloj je crvena metalik, drugi sloj crveno-narandzasti pearl metalik prskano u "magli" preko celog auta a treci je lak za metalim boju. Ja znam samo sifru od pearl boje ali ne znam kako da dodjem do sifre prvog sloja (crvena metalik). Malo je komplikovano ali nadam se da sam dobro objasnio. Da li postoji neki uredjaj za odredjivanje boje ili kako vec.Bio bih zahvalan ako neko moze da pomogne/predloži nesto.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ViktorBG

 

Ima i u ePER-u, probaj preko broja šasije. Mooožda nekim čudom nema za Coupe jer u katalog nisu ubacili sve Fiate ikada proizvedene, ali se sećam da je bila i moja nekadašnja Brava koja je 1998. godište...ima valjda i Coupe. Treba ti samo broj šasije, linkovi ka ePER-u su ovde: 

 

E, sad...jedino ako nisam dobro razumeo, tj. da ovde nije fabrička boja, nego je naknadno farbano. Onda do neke farbare, onaj njihov katalog, tj. kartončiće, staneš pored auta i listaj dok ne pronađeš. :) 

Ima farbara u Zemunu gde radi član foruma:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/profile/42-stilista/

 

Ne znam gde je tačno, mislim negde u Ustaničkoj, ali nisam siguran...pošalji mu poruku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igor Automotive

AUTO  BOJE 

Ustanicka 102

011 386 33 60 ili 063 528 477

 

moj komsiluk (bili su ranije u vojvode stepe) , ljudi prave sve moguce boje u sprejevima po sifri ili uzorku. sprej je mislim 1100 din. i ima ga bas dosta .......... nadam se da sam pomogao ........... ;).

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem na odgovoru. Veoma su profesionalni, odmah su mi rekli da je bolje da uzmem gotov sprej zato što se ne isplati puniti za 1100 a boja nece biti ista zato što mi je auto pearl bojom ofarban. Sve preporuke!

Sent from my Lenovo A2010-a using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako Nissan testira izdržljivost automobilske boje

 

nissan colors

 

Automobilska boja je jedna od zanimljivijih kategorija modernih vozila, ne samo što iz godine u godinu analitičke kuće objavljuju statistike o najpopularnijim nijansama i predviđaju trendove u budućnosti, već i zato što iza ovih premaza stoji veoma puno istraživanja i razvoja. Stvari ponekad odu u krajnost, pa pojedini proizvođači krenu s izmišljanjem tople vode, odnosno premaza koji su primera radi ''najplavije plavi'', kao u slučaju Lexusa, ili specifičnih boja koje naplaćuju po ceni suvog zlata. Kako bilo, budućnost automobilskih premaza je još zanimljivija jer nam se spremaju boje koje se samopopravljaju, a verovatno nije daleko dan kad će i naši automobili moći da menjaju nijanse prema trenutnom raspoloženju vlasnika. Doduše, nismo sigurni kako bi zakonodavci na ovo reagovali.

Jedan od predvodnika u implementaciji tehnologija boja je svakako Nissan, a Japanci su nam ovom prilikom pokazali kako testiraju izdržljivost svojih premaza na primeru makete kupea 370Z. Nissanovi inženjeri naime raspolažu umanjenom verzijom četke iz autoperionice čije metlice se rotiraju do 180 puta u minutu i tako simuliraju rad ovih mašina, kao i štetu koju nanose automobilima nakon učestalog korišćenja. Japanci čak koriste i blato, čije čestice ubrzavaju habanje laka, a sve kako bi svoje premaze učinili izdržljivijim. Naravno u stvarnim situacijama testu se izlažu ofarbani paneli, a ne makete automobila.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!! Da li netko zna šifru boje za Fiat bravo 96 god!! Naljepnice nema na gepeku boja je zelena svjetlija verzija!! Koliko sam ja upoznat bile su dvije verzije zelene!! Hvala pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sifra boje ti verovatno nista ne znaci, jer za 20 i kusur godina je sigurno promenila nijansu. Profi farbare ti odrede boju na licu mesta na osnovu uzorka. Mozes eventualno da ostavis VIN pa da se na eperu pogleda (ako ima podataka za tako stara vozila)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto, Stilo normalno imaju nalepnice na haubi, ne na gepeku. Mozda si gledao na pogresnom nestu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...