Jump to content
FAS Goran
saleTIPO

Farba / kod boje / pravljenje boje

Recommended Posts

Radi se o tome da su mi danas prilikom farbanja ograde parkinga ofarbali mog Punta.

Ljudi srce me boli zbog toga! ! ! Nov auto! :crybaby:

Ogradu su farbali pomocu kompresora pa su slobodne cescice farbe,da ih nazovem tako, usled vetra napadale po citavom autu,bukvalno svuda. Hauba i krov su bas,bas katastrofa. Auto je crn, a ta farba bela.Uzas!

Sta da radim ?

Uzeo sam od druga neku kao pastu,vosak ne znam ni sam sta je i trljao,trljao ali nista.

Izgleda mora na masinsko poliranje???

Najebali su u ponedeljak kada budu opet dosli,a doci ce posto nisu sve zavrsili! :realmad:

Ima da im trazim da mi nadoknade stete!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Radi se o tome da su mi danas prilikom farbanja ograde parkinga ofarbali mog Punta.

Ljudi srce me boli zbog toga! ! ! Nov auto! :crybaby:

Nema tu pomoći, nikakvo poliranje neće vratit auto u prvobitno stanje, šta god da upotrebiš za skidanje, oštetiće i originalnu boju...

Moj savet je da ih lepo sačekaš kad dođu (sa bezbolkom i polomiš ih na licu mesta) ne ne, nemoj da ga slušaš, ako imaš prijatelja advokata ili nekog ko ume dobro da glumi istog i lepo smireno i odlučno: "ljudi ima da vas tužim dok mi ne nadoknadite štetu..." frend advokat uzme lepo imena i prezimena svih koji su zeznuli stvar, brojeve ličnih karti, podatke o izvođaču i samo polako i smireno. Zna se kako se farba sa kompresorom i kakva zaštita treba da se koristi (očigledno je nisu koristili.)...

P.S. i uslikaj obavezno, za dokaz.

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kad već hoćeš da od njih tražiš da ti nadokande štetu ( što sigurno i treba da tražiš ), onda nemoj dirati ništa, jer bi mogli da se prave ''pametni'' ako ti kreneš to da čačakaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se pojave, a kao što si rekao pojaviće se i to će verovatno biti isti ljudi,prvo ih slikaj, lepo da se vide koji su, ako bude zatrebalo.

Naravno auto slikaj tamo gde ti je stajao sve sa ogradom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi doslo do ovoga da vetar nije duvao kao lud pa jos i prema meni,ali o tome su trebali oni da vode racuna. Bio sam parkiran min. 10m od ograde i nije mi uopste jasno kako je to uspelo da se desi.

Necu do ponedeljka naravno da diram nista dok ne vidim sa njima sta i kako prvo na lep nacin, a ako se budu pravili pametni bice belaja. Nego, ako budu hteli da se dogovorimo koliko da im trazim???

Bilo bi mozda dobro prvo da odem do nekog limara da vidim koliko sve to kosta?

Ne zna sta da radim. Zao mi da farbam nov auto,a sa druge strane zalosno i da ga gledam ovakvog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađeš profi auto lakirera i pitaš koliko za komplet sređivanje, ono što on kaže + 10% = tražiš od njih, ako neće onda kreneš sa pričom ići ćemo na sud, auto će ići na procenu štete kod istog lakirera pa će izaći 50% skuplje u odnosu na prvobitnu cifru + još i sudski troškovi.

Čak i da je auto bio 100m od ograde, njihova boja je završila na tvom autu... Uostalom kad farbaš pištoljem nešto što je šuplje logično je da ćeš iza staviti neku zaštitu, šta da je naišao pešak, da li bi i njega ofarbali... čak i zid kad se farba pištoljem opet se sa strana stavlja zaštita da ne bi boja letela tamo gde ne treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne bi doslo do ovoga da vetar nije duvao kao lud pa jos i prema meni,ali o tome su trebali oni da vode racuna. Bio sam parkiran min. 10m od ograde i nije mi uopste jasno kako je to uspelo da se desi.

Necu do ponedeljka naravno da diram nista dok ne vidim sa njima sta i kako prvo na lep nacin, a ako se budu pravili pametni bice belaja. Nego, ako budu hteli da se dogovorimo koliko da im trazim???

Bilo bi mozda dobro prvo da odem do nekog limara da vidim koliko sve to kosta?

Ne zna sta da radim. Zao mi da farbam nov auto,a sa druge strane zalosno i da ga gledam ovakvog.

Druze ne valja sto ih pravdas.Ako je nov auto,ja ne bi pristao na nista osim da se mi isporuce isti takav nov ili da plate stetu u visini pune vrednosti vosila.Njima eto taj pa nek vezbaju na njemu.Ozbiljno,to je minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Druze ne valja sto ih pravdas.Ako je nov auto,ja ne bi pristao na nista osim da se mi isporuce isti takav nov ili da plate stetu u visini pune vrednosti vosila.Njima eto taj pa nek vezbaju na njemu.Ozbiljno,to je minimum.

Izvini bokija ali ... da ti ne kazem sta! Na osnovu cega to da trazi nov auto ili nadoknadu pune cene kada je auto potpuno tehnicki i funkcionalno ispravan. Ajde, nemoj da siris dezinformacije i lozis ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne mogu da obezbede popravku,t.j. farbanje na fabrickom kvalitetu,a verujem da to nema kod nas,onda su trajno ostetili vozilo i umanjili mu trzisnu i exploatacionu vrednost.Bez sudskog poravnanja ovde nema postenog dogovora,steta je mnogo veca nego sto se cini na prvi pogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"BOKIJA JASAMSAVAMA (što rekao njekave ACA). Sećam se mom ćaletu je ganc novog audia 100 očešao francuski državljanin, polomio far i ulubio krilo u pokušaju da se parkira pored njega iz rikverca.... Francusko osiguravajuće društvo patilo je nadoknadu za izgubljeno vreme, nov far i kompletno farbanje u autokomercovom servisu koje je imalo istu aparaturu kao i u Ingolštatu, kojom je vozilo i farbano. Sve se to obavilo u roku od nedelju dana. To je minimum koji bi trebalo ti zvrdnovi da ti nadoknade. Vozilo u Kragujevac, nova farba i gotova stvar, troškovi puta, dnevnice za izgubljeno vreme, ama bez mislosti. Takav bahat i nemaran odnos prema poslu nas je skroz upropastio, pa nam onda kriv Vatikan i Solana. TUŽBA BRATE KO VRATA; molim te.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slazem sa Damjanovicem, ali to nije ono sto bokija govori.

NE POSTOJI nacin da naplatis ceo nov auto samo zato sto mu je farba ostecena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno su francuzi a drugo smo mi ... i to zidari... njima nije posao da razmišljaju ... saleTIPO najverovatnije neće imati ništa s radnicima nego će ići direktno izvođaču radova tj. njihovom šefu a ti su (nekoliko puta sam se u to lično uverio) stoke na kvadrat, gledaju da uštede i tamo gde ne sme da zavrnu koga god mogu, ucenjuju i šta sve ne samo da bi što više u njihov džep otišlo, s takvim ljdima nema ni dogovora a ne treba se ni u neku žučnu raspravu upuštati nego čisto informativno ih obavestiti, takva i takva situacija, tolika šteta koju ste napravili, hoćete da platite ili idemo sudskim putem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa radnicima ja u sustini nemam nista. Oni ce mozda imati nekih sankcija,odbijanja od plate i sl. od strane poslodavca. Ja cu sutra otici kod njih iskljucivo zbog kontakta sa njihovim predpostavljenima. Iskreno se nadam da je to neka koliko-toliko ozbiljna firma i da cemo to zavrsiti kako treba,bez suda.Sa druge strane kad malo razmislim da su i malo ozbiljni ne bi tako radili. Ne znam vise ni sta da mislim. Juce mi bilo muka,a danas mi je jos vise.

Nego, gde da se raspitam za to profi farbanje? Jel ima neko neki broj gde bih mogao da se informisem?

Evo i slike. Slikacu sutra i po danu,mozda ce se bolje videti.

Na kraju krajeva imam jedinstvenog Punta bez ikakve muke i truda.

Ts2o5U8J.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na kraju krajeva imam jedinstvenog Punta bez ikakve muke i truda.

Molim te ovu logiku zaobidji... Treba ti fabričko farbanje i tačka. Kakav jedinstveni "isprskani auto"!?. Pa nisi ti kupio isprskani nego neisprskani auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farbanje naravno! Izgleda odvratno! Uh,videcemo sutra kako ce sve to proci, da li ce biti na laksi ili mozda tezi nacin. U svakom slucaju idem do kraja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo dan padala kisa. Od majstora ni traga ni glasa. Verovatno ce cekati lepse vreme da bi zavrsili zapoceto. U sredu najavljuju to lepo vreme tako da je tu moja sansa ili pak da odem u opstinu i da pitam,trece nema!

Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maj jok bre, kakvo čekanje, zovi telefonom, raspitaj se ko je farbao, ko je odgovoran, ko je angažovan za posao a ko je angažovao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ti kaze Sirius, gvozdje se kuje dok je vruce, nemoj da cekas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je da ostavis vozilo tacno gde je bilo i da zoves ekipu za uvidjaje.Policija je nadlezna za unistavanje tudje imovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako! Trebalo je da se odmah pozove milicija i da se napravi uvidjaj,zapisnik ali problem je u tome sto nisam odmah to video. Video sam da nesto nije kako treba sa farbom tek kada sam stigao kuci i hteo da ga perem posto je bio mnogo prljav. Zbog te prljavstine nije imalo sanse odmah primetiti :wallbash: Prvo uopste nisam skontao sta je to i odakle. Onda pocnem da vracam film i ukapiram. Sveze ofarbana ograda pa jos i ista boja i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...