Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ako je 2.0 8v onda bi trebao da ima turbinu, jer je meni 2.0 8v turbo integrale, mene interesuju instrumenti sa table, obrtomer, brzinomer i to . Inace felne joj mnogo dobro stoje. Na mojoj lanciji nasloni za glavu su fabricki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je 2.0 8v bez turbine trebali bi mi delovi izduva(grana) i delovi usisa vazduha posto mi vec dva puta crkava turbina i vise nemam zivaca a ni para da je radim pa bi je skinuo.

Inace bavim se i elektronikom pa bi mozda mogli da je ozivimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si blizu mene. Ja planiram veceras da skoknem do KG-a da uzmem neki telefon. Ako si raspolozen mozemo da popijemo kaficu. Sto se tice bgrane usisne i izduvne imam sve. :smoke:

Konacno legle ATS felne :cool

17u4or.jpg

uZTBS.jpg

17ujmi.jpg

g_Lt9.jpg

g_XWS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto bio sam malo zauzet ovih nekoliko dana. Izvadjen motor i kompletna instrument tabla.

Motor predihtovan, zamenjen zupcasti i spaner, oba pk kaisa i klinasti od klime. Zamenjen set kvacila, ofarban blok motora, postavljen drugi menjac i postavljeni drzaci motora koji odgovaraju za klimu i remenica radilice sa kanalom za klinasti kais klima kompresora.

n_CHr.jpg D__Ni.jpg

E07gJ.jpg D44O0.jpg o0380.jpg

Postavljen je i jaci altenator. Moj je bio 40A a sad je 90A. Pre postavljanja je izremontovan. Evo ga slozen motor. Spreman za ugradnju.

D4NHA.jpg

Postavljen je susac klime.

c2dgA.jpg E1gBS.jpg

Stari hladnjak je imao bocu za vodu na sebi. A sad je postavljen hladnjak vode i hladnjak klime i odvojena posuda za vodu. Takodje su i creva za vodu stavljena druga i termostat.

c2MbA.jpg c2TG0.jpg

D6Rp0.jpg o1mrJ.jpg

Otvoren je prostor za cevi klime ka isparivacu i postavljena pregrada sa otvorima za cevi klime. I postavljena je kompletna instalacija klime sa svim osiguracima i relejima.

D8ccS.jpg E2OTr.jpg

D8B9i.jpg E3kji.jpg

Postavljen centralni osigurac za klimu.

o2ZIA.jpg

I evo sklopljeni hladnjaci i kompletna instalacija za klimu.

o3K6i.jpg

Postavljene cevi klime od isparivaca do hladnjaka klime i susaca klime.

o3WA0.jpg o433r.jpg

Izvadjeni stari tuneli u ubaceni tuneli sa isparivacem klime i elektro motorima za klapne.

Pre ubacivanja motora postavljen drugi kompletan trap sa servo letvom. Trap je pre ubacivanja sredjen i ofarban.

o4EtA.jpg Db7Nr.jpg

Motor je ubacen i postavljen je kompresor klime.

o59Ur.jpg

DbueJ.jpg E5x_i.jpg

Namontirana je druga instrument tabla sa otvorima sa brzo susenje sofersajbne.

o5Bl0.jpg

Ostalo je jos par sitnica da se odradi i nadam se da cu ovih dana da namontiram i druge branike i sajtne.

E6nni.jpg c8onS.jpg

Ovo su stare slike. Branici i sajtne su sad ofarbani i spremni za montazu. I spremio sam i zatamljene stopove. Tako da cu postaviti slike kad ih ugradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy: :unworthy: :unworthy:

kakav posao :w00t: ,pa jos te nije mrzelo da mu radis ovu estetiku sa farbanjem delova motora,trapa i ostalog :thumbup:

jos jednom svaka cast na radu i trudu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast...jesi li sam radio branike i kako? malo su mi ispucali na par mesta pa ne znam da li bi mogao da ih izlepim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadogradnju branika sam radio u Sopot a farbanje i krpljenje je radio drugar ovde u Svilajncu.

Odavno sam se spremao da sredim jedan auto po mom ukusu. Ali sam uvek bio sputavan jer sam delio sa sestrom ili caletom. Pre sam poceo da sredjujem Hondu Prelude 1gen ali su mi moji ukucani ubili tu volju jer je nisu cuvali ni malo. Tako da sam je prodao.

pictur19.jpg

pictur53.jpg

Na ovom autu imam velike planove. Cim se malo otopli ugradicu i elektro retrovizore, zatamnicu stakla i verovatno da ubacim neke kadice umesto ovih prednjih sedista i da pretapaciram celu unutrasnjost u crnu kozu. A mozda i naletim na neki kozni interijer od Dedre Integrale. Sad sam u fazi skupljanja delova za ugradnju ABS sistema.

A sledeci projekat me ceka cim zavrsim moju Dedru. Jedno vece sredjivanje Tomine Dedre Integrale.

Edited by Dexxter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno je tabla sa digitalnom klimom kompletirana.

MQPDJ.jpg

A stigli su i branici sa farbanja. Kao sto sam se i plasio zadnji branik sam promasio. Dosta je dubok a i ne uklapa se uz ostatak auta. Tako da sam morao privremeno da skinem remus.

kI4C9.jpg MR3BA.jpg NmCmJ.jpg

kIh4S.jpg xx4J0.jpg kIjA0.jpg

MRl3A.jpg MRq2S.jpg MRv29.jpg

MRxxi.jpg MRA1r.jpg MRCwA.jpg

Spremio sam ja jos jedan remus ali dokle god ne zamenim zadnji branik ova dva lonca ce cekati. A mislim da ce lepo izgledati sa dva cunka pozadi.

Nnfh0.jpg

Ostaje mi sutra da jos malo dovedem neke finese do kraja. Tako da bi trebalo da sutra konacno bude gotov auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...zadovoljstvo je gledati koliko truda ulažeš. :thumbup:

Jedino...što si i sam rekao, zadnji branik mora da se menja za neki lepši...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas kalup za ove branike? i jel bi ih radio za prodaju? pokazao sam mom stricu slike auta i svideli su mu se branici, hoce i on na svojoj da uradi tako... zato sto je njegova dedra turbo pa mu treba usis da se hladi intekuler, i napred ce da stavi brembo cetvoroklipna kljesta i diskove 310mm pa i za to pravi usisnike za hladjenje, a vidim da si ti to uradio na braniku.. u svakom slucaju jel bi radio jos jedan set branika? zainteresovan je prilicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam kalupe. Ja sam te nadogradnje kupio kod coveka u Sopot. Nasao sam ga na bubanj potoku mislim da je bila nedelja. Inace ako ti se svidja zadnji branik mozemo da se dogovorimo jer se meni ne svidja. Planiram da menjam nadogradnju na zadnjem braniku.

Inace sad malo i preterujem ali kad sam vec poceo idem do kraja. Za neki dan stize usisnik za haubu i obrvice na farovima. Tako da cu da napravim kuciste filtera za vazduh sa otvorom na gore i stavicu KN filter. Tako da ce taj usisnik na haubi da ima funkciju prirodne turbine.

E sad me zanima da li ima neko ko radi folije na staklima sa atestom jer mi je lakse da platim atest nego kaznu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A od digitalne table sam odustao jer je i suvise komplikovano sve to upakovati da radi. A i sistem instalacije je totalno drugaciji od moje.

jel imas digitalnu tablu za prodaju poshto je meni crko onaj glavni ekran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta tabla je kod mene na probi ali ne mogu da ja napakujem tako da je slobodna.

Samo se sa Dexxterom dogovori oko detalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike cu da postavim ovih dana. Nesto sam u vecoj guzvi sa poslom. A sto se table tice znam da ne radi displej sa desne strane. To jest bord a ostalo je ispravno. Ako ti odgovara dogovoricemo se za cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo novine. Odradio sam obrvice na farovima i namontirao usisnik na haubi. Sad je ostalo samo da zatamnim stopove i prozore.

06110.jpg

06210.jpg

06310.jpg

06410.jpg

06910.jpg

07010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar ti je ! ! ! :thumbsup::thumbsup: Što ne bi stavio, mrežice okolo remusa na zadnjem braniku ? :question: Gdje si nabavio obrvice, jesu li baš za dedru, ili za neki drugi model ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima crne mrezice ali se ocigledno ne vide na slikama. A obrvice ne znam za koji su auto ali morao sam malo da ih prepravljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...