Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Lancia Y - zamena grejača u kabini

Recommended Posts

Zar vam nije bilo jednostavnije sa druge strane? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mislio da nema nista grdje od mog problema sa ABS-om!

Ova ypsilonka izgleda kao da je zolja uletela unutra a ne Keca :lol:

Cuo sam za ove varijante,menjana hladnjaka kabine,jos na puntu kecu,da je ludilo od posla,ali ovako na slikama izgleda jos komplikovanije :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar mislis da mi to do sada nije padalo na pamet posle neceg ovakog

Ts1P4pB0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci?

Igranka bez prestanka,sa ovim grejacem kabine,a verujem da je to negde neko resio tako da bude mnogo pristupacnije za zamenu od ove varijante,naravno uvek mora nesto da se skine pri zameni,ali bas ovakva demontaza?

Jesi imao neka laksa iskustva,na drugim modelima kola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U čoveče pa za neverovati?! Ja sam menjao moj (grejač) na Lybri i nije uopšte toliko komplikovano centralni grben se skine samo i gotovo, a ovo huuuu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu ljudi mene ovo ceka. Uzas jedan! Rekli su mi da mora da se ispusta i gas iz klime. Jel to istina? Neko kaze mora neko ne mora, kome verovati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grejanje i hladjenje su odvojeni sistemi.U svakom slucaju imas igranku na pomolu.Gas se ne ispusta al sa klimom je jos vise vremena potrebno za montazu i demontazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne pada mi na pamet da radim sam :) Nego mi je jedan majstor rekao da su klima i grejac u zajednickoj kutiji pa mora da se skida hladnjak klime i da se ispusta gas. A to je jos dodatni trosak za ponovno punjenje. Ubi me ova mala Lancia. :wallbash:

Koji ludak je mogao da dizajnira ovakav sistem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hladnjak je jos neki komad necega zbog cega i ima smisla skidati sah tablu.Ali ako ti kazem da ne mozes promeniti prekidac ventilatora u kabini bez skidanja sah table,sta cemo tad? :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja Lancia Y je vec drugi dan u servisu, menja se grejac (sto majstor kaze saće).

Ovo grozno izgleda.

Koliko kosta ova gimnastika? tj. koliko naplacuju ruke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prijatelju nema cenu.Ceo dan nerviranja i zezanja da nesto ne pukne.Ako ti kazem da ni prekidac ventilatora kabine ne mozes zameniti bez skidanja table....realmad.gif to ti je cena dizajna...Trebalo je to da radis letos kad je plastika savitljiva a ne sad kad je hladno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar mislis da mi to do sada nije padalo na pamet posle neceg ovakog

Ts1P4pB0.jpg

Pozdrav,

Vlasnik sam Y sa klimom, da li znas koliko bi kostala zamena grejača kabine i gde bi bilo najbolje da to uradim. Hvala :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko ovo radi..i koliko para..ako ja budem skidao..tesko da cu je vratiti..hvala

i pitanje,gde pusti,na grejacu ili na gumici ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine sam se i ja upustio u ovo i rekao sam ako procuri opet tako ce i da ostane :D Posle skidanja table smo tek videli da su mi poslali pogresan hladnjak tako da je sledeci stigao rano ujutru. Nas trojica smo se upustili u ovo iako nikada nismo to radili tako da je ispalo odlicno. Na kraju svega ostalo je samo par srafova viska :D

20141019_133043.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo krenes sa skidanjem svih gluposti tipa, pisklu, kasetu, km sat pa odatle kreces na skidanje table. Najtezi deo je odvrtanje par srafova( Ne secam se koliko tacno) iz motornog prostora jer nisu bas dostupni. Sve u svemu kada krenes sa poslom poskidas sve sto mozes pa posle vidis sta koci i gde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...