Jump to content
FAS Goran
LanciaFreak

Lancia Lybra - problem magljenja stakala

Recommended Posts

Izgleda da su na mojoj Lybri zacepljeni odvodi pa ispod nogu vozaca nakon kisa i snijega zatekne me lokva vode. Kod suvozaca nema nista. Mali hladnjak je uredu, auto normalno grije i ne gubi rashladnu tecnost.

Gdje se nalaze odvodi na Lybri kako bih pokusao da ih ocistim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalaze se ispod one plastike ispod brisaca. Imas u nekim temama (mozda cak i u ovoj) detaljno objasnjeno kako doci do njih i ocistiti ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pročitao sam ovu temu u potpunosti, naslušao se raznih priča, a ja imam jedan problem :)

Ti odvodi vlage i kondenza o kome se pisalo postoje i na vratima. Neko je naveo tačno mesto gde se nalaze na prednjim, gde na zadnjim vratima. U pitanju su neke rupe koliko sam razumeo. E sad, kod mene ne postoje te rupe koje su pojedini članovi "džarali" :) Gde treba tačno da gledam? Da li su skrivene kojim slučajem? Ja sve pregledao i nema ih nigde!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, hvala, mislim da znam o čemu pričaš ali mi nije delovalo da je to taj odvod. Skidao sam malo pre onu plastiku, brisače i čistio ono smeće. Oni sunđeri što su zapakovani u crnu PVC foliju su bili totalno natopljeni. Iscedio sam ih, mrzelo me da čekam da se osuše  i stavio u još jednu foliju i zavario! Tako da sad ne može da uđe voda  u njih, niti može da izađe ostatak vlage. :) Sve to sam završio za nekih sat vremena, a pri tom sam pola sata radio po mraku i pod lampom mobilnog telefona :) Vrlo lako i jednostavno. Glavni odvod je bio čist i protočan! Sutra ću da se pozabavim još vratima, mada mislim da to nije zapušeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sva stakla premazao kremom "Optik" (ne znam ko je proizvođač, a kupila mi je žena) i celu zimu nemam problema sa magljenjem stakala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sva stakla premazao kremom "Optik" (ne znam ko je proizvođač, a kupila mi je žena) i celu zimu nemam problema sa magljenjem stakala

gde ima da se kupi ta krema,kako se pakuje,kako se nanosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je bila klapna zatvorena, e sad me zanima sa koje je strane motor koji otvara i zatvara klapnu ako sjedim u autu i da li se do njega moze doci a da ne rastavljam kompletnu konzolu ili kako se vec zove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primjetio sam nesto prilikom grijanja kabine pa da vidim da li je i kod ostalih tako, naime kada normalno koristim grijanje (ECON mod, prvo pritisnem auto pa onda ECON da bi ostalo automatski), strelica je usmjerena na noge u vecini slucajeva medjutim na sofersajbnu i dalje duva, sasvim malo ali duva i primjetio sam da je taj zrak dosta hladniji od ovog sto duva u noge. Takodje posle duze voznje kada postigne temperaturu taj zrak na sofersajbni postane jos hladniji pa mi po nekada i smeta. Da li je to normalno, klapne normalno prebacuju kada rucno mjenjam, na automatskom modu sam mjenja jacinu duvanja, sve se cini u redu pa ne znam da li je to namjerno tako programirano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, znam da sam promasio temu ali me muci sema osiguraca na mojoj lybri. Ne radi mi upaljac i svjetlo pepeljare pa sam siguran da je do osiguraca. Svi mi se cine ispravni na prvu a ne znam koji da cistim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa na lybri imao problem sa magljenjem stakala pogotovo kada je vani vlaga ili kisa,a i kada je hladnije,jednostavno morao sam paliti de frost non stop jer bi se stakla abnormalno maglila i bilo je nemoguce osusiti bez ukljucivanja max tipke,zamjenio sam filter klime ili kabine i od tada nisam vise nikako vidio zamagljene prozore na svom autu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra 1.6 b imam problem jel mi po nekada magle sva stakla sem soferke a nekada i soferka,kako god da stavim klapnu na zutu zelenu kada je iskljucim sve zamagli odmah. zanimljivo je da nekada radi auto vozim dga poladana nistai  odjednom zamagli,mnogooo pocinje da me nerviraaaaaaa to 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanja:

a) da li si kontrolisao da li su patosnice kod nogu svih putnika suve? Odeća i obuća putnika je mokra ili suva kada magle stakla? 

b ) da li ti klima stoji u automatskom modu ili

c) manuelnom modu odnosno klima je manuelna a "AC" je isključeno? 

 

 

a) Ako su mokre patosnice ili bilo šta u kabini, odnosno ako je % vlage u kabini visok a stakla hladna - normalno je da magle. Pogotovo bočna koja se ne greju i nema izduvavanja vazduha na njih. Pri temperaturama iznad 0C treba na nekoliko minuta uključiti recirkulaciju i AC da bi se vazduh kružeći preko evaporatora oslobodio vlage. Treba proveriti da li je odvod za isticanje kondenzovane vode prohodan jer u slučaju da nije, vlaga se iz kućišta ventilacije raspršuje po kabini i izaziva naglo zamagljenje stakala. 

b ) ako klima stoji u automatskom modu (izabrana temperatura a sve ostalo elektronika odrađuje bez uticaja vozača) ili ne radi kompresor kako treba, ili zaglavljuje klapna za recirkulaciju ili senzor temperature(i vlažnosti vazduha) ne meri vrednosti kako treba. Treba uraditi dijagnostiku

c) Ako je manuelna klima ili automatska u manuelnom modu i isključeno je "AC",  problem je ili filter kabine ili klapna za recirkulaciju vazduha. Podrazumeva se da ventilator kabine radi normalno.  Proveri prvo stanje filtera kabine i zameni ga po potrebi. Ako to ne pomogne, treba proveriti motorić odnosno mehanizam za upravljanje klapnom za recirkulaciju. 

 

Ako se setim još nečega - dopisaću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni svi filteri sumnjam iz teme na klapnu za vazduh samo da mi se jave kolege koje su to resile gde se tacno nalazi i krecem u rasturanje... Vidim u temi da je ispod filtea za klimu nadam se da ce biti i neka slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvoriš haubu i na suvozačevoj strani na plastici koja pokriva motor brisača imaš plastični poklopac koji drže dva šrafa. Odviješ šrafove i poklopac izvučeš napolje. Ispod njega se nalazi filter kabine a ispod njega klapna za recirkulaciju vazduha koja kada ti dugme sa strelicom u polukrug na klimi svetli žuto (naravno ventilacija uključena) ona je otvorena tj. vidiš maltene ventilator dole na dnu.

Ako je plastika zatvorena (polukružna je) onda ti je verovatno crkao motorić za nju.

Najprostije rešenje ti je da rukom gurneš taj plastični polukružni poklopac ka kabini (otvoriš klapnu) i da ga podglaviš nečim da ne može da padne nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Non stop je zatvoren hvala prijatelju,e ako nista drugo nikada necu menjati lanciju zbog foruma ovde se sve resava .... Idem kasnije da mu ugradim modul za cb zati klapnu da mu resim ,hvaka puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

RESENOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO KLAPANA ISPOD FILTERA KLIME ZAGLAVILA DIBIDUS OTPUSTENA I SADA FUNKCIONISE SVE KAKO TREBA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skines filter za klimu i ispod se vidi ako je zatvorena plastika onako blago polukruzna,kada das komandu trebalo bi da odradi otvori ,zatvori lod meen ni makac. Rukom bogami dobro sam je povukao , bukvalno je zalepila ali kao lepkom stavio sam je a bude otvorena totalno. i zalepio sam je silikonom a mi ne padne hahaahaah... vrlo je jednostavno i prakticno. e sada meni ostaje a sredim i duvanje vazduhau  nogama ubi a soferka slabije i ka vozacu.ako imate precicu daj te link savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...