Jump to content
FAS Goran
Nebojsa78

Fiat Brava 1.6 16v - neće da upali

Recommended Posts

Imam veliki problem

Fiat Brava 1,6 98g

Auto me zeza od pre tri dana, vergla ali nece da upali.

- bobina nova stavljena juce

- novi kablovi i svecice

- kablovi bacaju varnicu

- akumulator nov

:sleeping: - pumpa benzinska odradjuje

Ocajan sam drugari zato POMAGAJTE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti se gasi zuti kod kljuc?Ako si cacko oko kaiseva,mozda si pomerio ili raskonektovo senzor radilice.Bez njega ccc,jok pali.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sve radi normalno, gase se sve sijalice

Ne prijavljuje gresku na instrument tabli

Nisam dirao ako kaiseva nista

Ali dan pre mi se desilo nesto cudno

Auto sam upalio ali je bio cudnog zvuka, veoma bucan i tesko je isao. Tada sam ga ugasio i ostavio.

Sutradan nece ni da cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ilti je crkla pumpa za gorivo.To sto ona odradi,ne znaci i da posalje nesto ka motoru.Mixi ti je bre ispod nosa.Moz da doguras do njega. :lol: :lol:

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa senzor radilice.Kad ne vidi radilicu nece da upali.Imas plin?Predpostavljam ONAJ PLIN, :lol: Ako ne pali ni na plin,onda si u kontrdiktornoj izjavi.Tvrdis da imas varnicu na svecicama a ne mozes da upalis ni na jedno gorivo.Ako zrelo razmislis osim varnicesta je jos zajednicki uslov i za plin i za benzin?Ne mogu da verujem da imas varnicu a da nemoze da upali ni na jedno gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varnicu ima, za to nisam mutav, da kazem glup da se proveriti i videti.

Senzor radilice, izvini sto pitam i dosadjujem ali gde se taj senzor nalazi i kako ga mogu eventualno proveriti.

Izludjuje me STRASNO

Radio perfektno i na benzin i na plin, nikakvih zamerki nisam imao a onda iz cista mira ZAVEZAO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da je negde na poklopcu kaisnika.Ja imam 1.2,ne mogu da se setim gde je na 1.6.Al brine me to sto si reko da je radio sa nekim cudnim zvucima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene muci to isto, glasan i bucan, bas cudan.

Sta moze biti kod tog senzora, jel to na neki dzek, da probam da pomerim malo.

Sta da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako nije fizicki ostecen il pomeren,tesko ces bez dijagnostike nesto videti.Tu ti je bre TiM servis,vidi s Mixijem sta da radite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu ga kontaktirati

Vise ne znam sta da mu radim, vrtim se oko njega vec par dana.

Moje mogucnosti su iscrpljene.

Jel znas kako ide raspored kablova za svecice, zelim da proverim da li mi je to kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iscitaj sa bobine.Ako se vec razumes malo u mehaniku,trebalo bi da skines pdf za bravo-u,mareu.Tu imas sve informacije pa koliko mozes sam mozes,posle trk kod Mixija... :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je majstor stavio 1 sleva gledajuci na ulaz 4 na bobini

2 sleva - ulaz 3

3 sleva - ulaz 2

poslednji - na 1

To me buni sad ali ..... :pc: potrazicu uputstvo

Ako nista TIM servis

ALI znas kako kazu " nema se vremena" :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva gornji levi prikljuchak na bobini ,druga svecica prikljuchak ispod odnosno donji levi ,donji desni u trecu svecicu gornji desni u chetvrtu svecicu.Svecice gledane s leva na desno kad si okrenut prema kolima.To ti je prema service manualu ti proguglaj pa skini.Sa torrenta se skine za 20 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad dam kontakt navedena sijalica se ne pali uopste i ne cuje se pumpa za gorivo.

Inace auto je kod majstora, skidao dizne i cistio, i kad je vratio nece

sta mislite sta je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, kaze da ce ujutro zvati elektricara, posto se on ne bavi elektrikom.

Samo mi je cudno da je pumpa perfektno radila dok nije auto dosao kod njega.

Skidao je glavu motora jer je prezubio, cistio dizne i kad je sve namontirao ne pali se lampica za dizne i ne cuje pumpa

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je sve

Posle obrade glave motora i ciscenja dizni nece da upali

Lampica na instrument tabli za check engine se ne pali uopste i ne cuje se pumpa.

Da li je moguce da je zajebancija oko brizgaljki pa one daju laznu informaciju da benzina ne treba uopste.

laik sam ali otkud znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto on tu nije dobro povezao,a jel auto vergla?meni se jednom desilo da nije hteo da upali jel posle ciscenja dizni u DELTI kada su vracali poklopac prikljestili su crevo za dovod goriva i tad mi je vrisnula pumpa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

vergla normalno

Znas one dve cevi odnosno +creva koja dolaze do motrora, on je to odvrnuo i video da gorivo tu nije stizalo.

skidano je od te tacke ka motoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki od konektora nije vracen na mesto ili kako treba.Mozda nije lepo montirao senzor radilice,ili je jednostavno iz nekog razloga izbacio osigurac pumpe.Tesko je reci kad je ceo motor nedavno rastavljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li od senzora radilice ne bi palila lampica od checka

A svecice bacaju varnicu

Kao da nisu prikljucene dizne, cim ih ne prijavljuje na instrument tabli

a opet ako ne rade dizne onda bi trebalo valjda lampica da se pali jer ona valjda prikazuje gresku u sistemu za ubrizgavanje

plasim se da majstor mozda nije zeznuo pumpu ili nesto drugo sto je radilo pa da puknem pare io za to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...