Jump to content
FAS Goran
jboban

Centriranje trapa

Recommended Posts

Pa jeste ali recimo skoro kada sam farbao felne, uzeo sam od drugara r17 mislim da je bilo 225/40 i odmah sam imao taj osecaj kao on sto opisuje. Za tri dana vratio moj r16 set i kao sto kazes mozes da ga pustis sam da ide. Njegove gume su bile izvanredne, Contipremium 2

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre Mico? Kod mene 225/45 i bez problema pustim volan i ne vuce.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije vukao nego osetim kolotrag i te neke promene na putu koje sa r16 apsolutno ne primetim

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da, kolotrazi se osete. Kao uostalom i sve, svaki kamencic se oseti, tvrdo bas.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima te li preporuku gde da odradim centriranje trapa? Citao sam da je Adam u tosinom bunaru dobar, ali svi postovi su od pre 6, 7 godina, ne znam da li je i dalje jedan od boljih kako su ranije govorili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je Adam u prolazu bolji, kad se od sinagoge penjes ka prvomajskoj sa desne strane.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je bolji, produzicu do tamo. Ima li nesto na sta bi trebao da obratim paznju jer prvi put centriram trap?

 

Jel to ova adresa Teodora Hercla 42?

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adresa je Prilaz 42, nema na sta da obratis paznju, kad zavrsis centriranje ides da probas, kad ides ravno volan mora da stoji ravno, netreba da vuce auto ni u jednu stranu i to je to, sve ostalo majstor proverava, ako ti je los trap nece ti raditi centriranje, ako su ti lose gume (pojedene) hoce da vuce u neku stranu i ako je dobro centriran...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, TeaseR said:

Jel to ova adresa Teodora Hercla 42?

Tako je, to je novo ime ulice. Od prosle godine, pre toga je bila Prilaz, a pre toga Jakuba Kuburovica. Ne mozes da promasis, iznad je velika terasa u cvecu i crvena podloga servisa :) .

Kod njih sam radio 2 puta na Stilu (i samo kontrola na Sportu posto nije trebalo nista da se steluje, to je bilo prosle godine). Posteno, korektno, nisam imao nikakve zamerke, cena je tada bila cak i niza nego kod ostalih. Relativno je blizu Adama, cujem da ljudi hvale i servis Meda u Mozerovoj (bivsa Sime Solaje).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, još uvek te to muči, zanimljiva tema.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali na novom autu. :D

 

Elem, bio juce i auto vise ne vuce u desno, ali zato sad lagano vuce u levo...

 

Rekao mi je majstor odmah da moze biti i do guma, najbolje da sacekam da promenim na zimske, pa ako i tada bude vukao, da dodjem opet da centriraju.

 

3300din me je izaslo za golfa VI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud sad toliko :dizzy: , jesu li radili jos nesto sem (samo) centriranja? Jedino ako nisu toliko podigli cene, morao bih da pogledam tacno, ali cini mi se da sam reglazu placao reda velicine 12 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Dobro se secam :) . Bilo je tacno 11 EUR, evo malopre proverih u svojoj knjizici.

 

Sa njihovog sajta: https://adam.co.rs/wp-content/uploads/2017/06/CENOVNIK-CENTRIRANJA-TRAPA.pdf

Video sam i ja taj cenovnik ali kada sam pogledao dole, skapirao sam da nema sanse da su te cene.

 

"CENE IZ OVOG CENOVNIKA SE PRIMENJUJU OD 20.10.2012."

 

Prvo sam ih zvao telefonom i pitao, rekli su mi odmah 3300, 1650 prednji i 1650 zadnji trap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na autokomandi platio 4.000 rsd centriranje trapa, i to sa popustom, inace bi bilo 5.000 (da me nije Brana najavio) :D  

 

Optike za 11 evra su davna proslost, osim mozda na nekim bas malim autima (tipa 13' cola tockovi). Uglavnom imaju cene u zavisnosti od velicine tockova, i naravno, da li se steluje samo prednji ili prednji i zadnji... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1600 dinara platio u Kemoimpexu kod Dr. Ilije, za koga kolege kazu da je stucnjak, radio mi je bas on poslednja 3-4 centriranja, nikada zamerke nisam imao.

 

Ps - 1600 dinara je mislim bilo na nekoj akciji, mislim da je redovna cena 1800 ili 2000 za mene, nisam siguran.... Ali svakako nije 4000 o_O

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, horvat said:

Optike za 11 evra su davna proslost, osim mozda na nekim bas malim autima (tipa 13' cola tockovi)

Ima ljudi koji rade sasvim korektno i za cifre o kojima pricamo (pogotovo po Srbiji). Naglasio sam da je navedena cena bila za vozila tipa Stilo, Bravo (sa gredom pozadi) i naravno odnosi se samo na podesavanje prednjeg trapa. Godinama unazad proverim trap najmanje kada stavim nove gume i uvek je bilo usputni i neprimetan trosak. A ovo kada po gradu dizu cenu za po svaki zoll, a ako je isti posao u pitanju je cisto uzimanje para. Eto taj je na preporuku skinuo za somica, a lepo se ovajdio i na tu smanjenu cifru. OK ako ima vise posla ili se radi i zadnji trap, takodje nije isto Stilo/Bravo sa gredom i Giulietta sa MultiLink-om pozadi. Nikada ne zalim da dam pare za kvalitetan deo i majstora, ali ne volim bezobrazluk. Zivo me zanima da li bi taj od 5k recimo ako nema potrebe da se nesto radi rekao da je sve OK :) (recimo dovozis odrzavan auto od bivseg vlasnika na kontrolu zbog kupovine novih guma).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem sa tobom! Samo kazem da ne pamtim kad sam video negde optiku za 11e (ne samo za Giu, nego uopste), a prethodnih godinu dana sam se bas naobilazio tih trapadzija. Loznica neki lik, pa u Vranicu jedan, pa onda NS Kemoimpex, pa taj na Autokomandi, pa SU Coning na kraju. Ranije je bas tako bilo kao sto kazes, i ja sam Stilom i Puntom radio optike 'sezonski' i placao tako oko 10-11e, pod uslovom da ima sta da se radi. Vec sa Kiom sam poceo da placam 15-20e i sad ovo sa Giu je otislo malo vec predaleko :) 

 

Inace taj za 5k mi nije na kraju ni namestio dobro, pa sam placao i u Subotici da ispravi za njim :D:D:D A lik je kao po preporuci :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4k je stelovanje oba trapa, to je poeJenta. 

Sto znaci da je 2k po trapu, sto je opet mnogo. Na bravu, stilu i slicnima se samo napred steluje trap tako da je samim tim i niza cena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, jasno je meni zbog cega je to, znaci velicina tockova utice na cenu, kao i prednji-zadnji. Zato i kazem da za 11e ima mozda samo za neke autice sa ~13' tockovima i samo prednjim trapom... 

 

Sve u svemu, slazemo se svi da je mnogo :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...