Jump to content
FAS Goran
jboban

Centriranje trapa

Recommended Posts

Sulca brine sta ce posle kad mu bude pun auto.

Jedino da ima automatsko stelovanje trapa i vise podesavanja...a to nece da bude.

Tako da, bez brige, to tako treba.

Odvezes auto i ne brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mere za podesavanje daju proizvodjaci i najcesce je vozilo spremno za voznju sa 2 putnika. Ne igra neku veliku ulogu da li je sa ili bez opterecenja, licno ja uvek podesavam bez opterecenja i onda probam auto pa izvrsim korekciju po potrebi jer pod opterecenjem, obicno volan ne bude bas na sredini kad je samo vozac u vozilu a to je najcesci slucaj. Ono sto se kod nas ne praktikuje a recimo jeste cest slucaj u inostranstvu, to je da se nakon par dana dodje na proveru i potrebne korekcije. Ja da bih to izbegao, obicno provozam auto 10km pa uradim korekciju koja je uvek trebala. Jeste da je obicno stvar u delovima mm, ali je potrebna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bolje rade kod Adama Zemun ili Tosin b. ?

Edited by vuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Adama u Tosinom Bunaru oba majstora (Nesa i Nikola) rade na istom mestu vec 20+ godina, a u Zemunu majstor Vlada radi oko 10 godina, ali mislim da je svejedno. Svi su vrlo iskusni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Interesuje me gde u NS mogu da uradim kompjuterski centriranje (reglažu) trapa na Stilu? I na zimskim i na letnjim gumama vuče malo u levo (čim pustim volan odma kreće u levo). Da li to možda može da se uradi u AMSS na Bulevaru, tamo preko puta Merkatora? Imam njihovu člansku kartu, pa reko možda daju neki popust. Svaka informacija je dobrodošla. Hvala svima na odgovorima.

 

Pozdrav! :D

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ZarkoIn

Nepotrebno otvorena nova tema je prebacena u postojecu o centriranju trapa.

Pre otvaranja nove teme proveriti sadrzaj foruma sa Search, kako ne bi multiplicirali sadrzaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio bas kod Adama u Tosinom, radio g. Nikola, evo slika sta je radjeno, rekao sam mu da je udaren tocak u ivicnjak i iskrivla se felna cak, posle centriranja mi je rekao da ce i dalje malo da vuce sto mi je cudno da to ne moze da se nacentrira lepo, na pitanje dal sam  nesto pokrivio ispod sto se tice upravljanja rekao mi je nista strasno (opet nikakav konretan odgovor ako treba da se zameni to i to npr), jos cu da testiram u voznji koliko ce to "malo" da vuce pa cu da reklamiram ako bude isto kao i pre.

 

 

DSC_2010.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje za vas cenjene kolege. Pošto ne znam, mora pitam. Menjao sam skoro obe viljuške na Stilu, pa me zanima da li je potrebno uraditi centriranje trapa? Stavio sam remontovane, ako je to od nekog značaja za pitanje
Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjalo bi svakako otići na reglažu. 

Ako nema šta da se radi platiš 200~300din pregled i ćao. Ako ima onda odradiš centriranje.

Svakako ćeš biti miran a možeš da preduprediš eventualno "cepanje" pneumatika!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pravilu centriranje treba da se radi svaki put kad se nesto menja na oslanjanju ako je noseci element ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Markobgd said:

Ako nema šta da se radi platiš 200~300din pregled i ćao. Ako ima onda odradiš centriranje.

Mislis da ce ga pustiti i ako nema :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene recimo hoće i kad ima:X...znaš priču o trapadžijama...:unsure:

 

Recimo Neša u Vodovodskoj mi nikada nije radio trap ako nema potrebe. Naplati pregled i prijatno doviđenja.

Uostalom, gledaš u ekran i vidiš da li je u normama. Ne može da te laže...osim ako hemija ispod auta;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala na odgovorima oticicu ovieh dana da odradim to. Jbg, nisam bio siguran, pa rek'o da pitam, a u servisu gde sam menjao viljuske nista nisu pominjali, a ja zaboravio pitam koliko sam skontao, Adam je dobar? Ne znam radi li se to i u Conningu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Markobgd said:

Uostalom, gledaš u ekran i vidiš da li je u normama. Ne može da te laže...

Dosta entuzijasta ovde je za toliko tehnicki pismeno, pa im cisto kroz 2-3 komentara stavis do znanja da vidis sta cackaju :) . Ali sta kad mu dodje onaj ko moze samo da gleda u taj isti ekran (ako uopste i ima zelju) ?

@djomla

Ne znam u kom si delu grada - licno imam vrlo korektno iskustvo sa Adamom, konkretno onom u ulici Prilaz, ne mrzi me da se provozam do tamo. Zadnji put sam prosle godine radio reglazu, bilo je 1400 kinti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan@Markobgd ja mogu do sutra da gledam, ič se ne razumem @Ivan trenutno sam u ZP, tako da mi i nije daleko, a i često svracamo u taj kraj, baba, deda, ovo, ono hvala svakako na savetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla

Adam je dobar, u prošloj firmi smo kod njega kupovali gume, redovno centrirali trap itd...

 

Ja sam 2x radio centriranje u Kemoimpexu na Galenici (jednom centriranje, jednom provera koja mislim da je koštala tipa 500 dinara ili tako nešto), bio sam zadovoljan.

Za čoveka u Vodovodskoj sam čuo više preporuka, nisam lično išao, nekako mi nije usput nikada bio.

 

A zadnja 2x sam centrirao u Rakovici kod Jovšić Printing Centra, ne znam kako se zovu. I sa njima sam zadovoljan, ne vuče nigde, cena je ja mislim 1600-1800 bila. Mada sam čuo da neki nisu zadovoljni njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic hvala kolega od sve prilike će Adam da odradi taj deo posla samo jos da se uklopim da odem na tu stranu. Zemun, NBG, Novosadski, taj deo mi odgovara trenutno.

Jes off, ali tapatalk je gedora jedino za ovu temu mi nije izbacivao notifikacije, samo mi izbaci mentione, iako sam se sabskrajbovao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ću sutra rešavati trap na Bmw-u pa gledajući specifikacije podešavanja vidim da se i ovde pominje opterećenje vozila po zonama. Nisam ni na jednom autu imao prilike da vidim da mi prilikom centriranja opterećuju i ne verujem da će toga biti i sad:D

Trap.thumb.jpg.e2f8364ee60f90f157c1de1d883732fb.jpgTrap1.thumb.jpg.3eb90029c0af301a5b14f5512dfefd2e.jpg

Nemam u Vividu f10/11 ovo sam zbog slike samo uradio PS

 

Videću još gde ću nakon zamene potrebnih delova otići na centritranje pošto mislim da Neša u vodovodskoj gde ineče radim nema f10/11 u programu. Mogao bih ja da mu dam specifikaciju eventualno ali videću.

 

Sad pogledah, za Deltu recimo sem punog rezervoara nije naznačeno za opterećenja

Trap.thumb.png.4fa4a5791b24300b04b8709036fc7c18.png

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio u Beogumi, kad sam kupio gume, pa sve na jednom mestu.

Mozes pitati tamo. Mislim da je reglaza bila 1800 dinara, ali nemoj me drzati za rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala pomoc. Danas sam radio reglazu na delti 3, prednji levi nikako nije mogao da mi dovede nagib u zeleno. Po specifikaciji je do minus 1.1 a on ga je doveo na minus 1.2 zanima me da li ce da jede gumu? Nigde ne vuce u stranu

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem, ali je malo veca razlika bila. I onda sam rekao to majstoru (ne tim sto rade na optici, nego ovom, mehanicaru obicnom) i on je rekao da treba pomeriti most malkice. Pomerio ga je, i sada su nagibi oba zadnja tocka tacno po specifikaciji, ali je sada rastvor u crvenom i ne moze da ga dovede na spec. 
 

Da li neko zna kome bih mogao da se obratim za ovaj problem?

 

Treba neko ko je spreman da se uhvati malo veceg posla da dovede sve parametre u red, u smislu ne samo da pritegne ono sto se steluje, nego eto da se poigra i sa drugim nekim stvarima i ispravi greske za ovim majstorom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je miler iz gruze rekao da resava problem za 50e. On mi je na 30km tako da cu ga imati u vidu. Kontam da nece nista da mu fali. Juce sam ga vozio 100 120 ne vuce ni u jednu stranu. Jedino sam mozda mogao i drugu jabucicu da zamenin docice garant uskoro na zamenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...