Jump to content
FAS Goran
jboban

Centriranje trapa

Recommended Posts

Nije druže stvar u novcu (nekome doduše i jeste) već u principu. Mi ovde imamo sve zakone koji su nam potrebni, a svi se prave naivni i kao ne znaju. Samo se frljni ti tom gazdi sa par članova važećeg i par članova dolazećeg zakona pa ćeš da vidiš kako se menja priča oko reklamacije i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini bax76 ali ko je upravljao autom? ti ili guma? zao mi je sto ti se desio udes,daleko bilo svakom,ali mislim da je nerealno kriviti (makar i posredno) gume za to, a shodno tome i traziti neko obestecenje od prodavca ili proizvodjaca.ne branim tigar gume,daleko od toga,i ja ih imam i isto se desava da iako su nove vuku u stanu, iako je provereno dobro centriran trap. a kao sto rece neko iznad,to se desava i sa skupljim gumama.tako da,sto nam je to nam je.vozimo krs gume izgleda, i dok se to ne promeni ostaje nam samo da maksimalno pazimo na svaki aspekt voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svašta. Ljudi, guma NE SME da vuče pa da je 100x pravljena za srpsko tržište. Ja sam se navozao raznoraznih guma, od protektiranih, preko Tigra i Trajala do Mišelina i Jokohame. Kada se guma stavi nova ona NE SME da vuče ni u jednu stranu ni pri vožnji ni pri kočenju! Kvalitet gume se ogleda pre svega u prijanjanju, a zatim i u dugotrajnosti tj. koliko vremena može da se vozi, a da se ne deformiše.

Zaista ne razumem da neko prihvati činjenicu da je stavio NOVU i KRIVU gumu, da je svestan da mu to razvaljuje pola auta i da to prihvata sa opravdanjem ''...jbg živimo u Srbiji...''. Pa ta ista Srbija je takva kakva je upravo zbog nas ovakvih. Mukom zarađujemo pare, a onda se tako bahato ponašamo i kažemo - nema veze jbg loše gume šta da se radi menjaćemo trapove i amortizere češće i to je ok :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije OK...

Ali trenutno imam mnogo problema oko vozila, i srecan sam sto bar trap nije razvaljen, tj vracen je na meru. Tako da su mi te gume na nizem prioritetu, a i ne znam lako resenje za njih, posto je problem tesko dokaziv.

Vi ko da ne zivite u ovoj zemlji, ili samo ja uvek posle majstora imam jos nekoliko revizija njihovog posla.

Pocevsi od mehanicara, vulkanizera, pa do instalatera, elektricara i na kraju da zavrsim i sa zubarima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ko da ne zivite u ovoj zemlji, ili samo ja uvek posle majstora imam jos nekoliko revizija njihovog posla.

Pocevsi od mehanicara, vulkanizera, pa do instalatera, elektricara i na kraju da zavrsim i sa zubarima...

:unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle radova na trapu danas kod Mikija, odradio sam i centriranje trapa kod Gudalovića na Novom Beogradu. Po prvim utiscima sam zadovoljan, volan stoji na sredini, auto ide pravo kao strela... videćemo kako će se dalje ponašati. Cena - 1.200 dinara :thumbup:

Danas sam isao kod gudalovica na zamenu zimskih za letnje i centriranje trapa.Napomenuo sam mu da proslogodisnje prednje stavi pozadi i po nekom zakonu uvek mi pobrkaju.A sto se tice centriranja,sve je ispromasivao,Citam specifikacije(ne razumem se puno u to ali ima min. i max) i bukvalno svaku specifikaciju je promasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle 4 centriranja kod raznih po preporuci odem kod stojanovica,lik je zare sve pohvale za njega uspeo je da mi vrati volan sto niko nije doveo ga u ravno kao libelom :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi preporuci servis za centriranje trapa a da je u Novom Sadu ili okolini?

Prodajno servisni centar CONING, u Novom adu - Temerinaska 106, u Zemunu - Novosadski auto put 68, u Subotici - Beogradski put 225 .... sigurno dobri, a jeftini !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je prilikom centriranja trapa moguce proveriti geometriju vozila

pre par dana sam imao udarac od koga je stradao amortizer (udario radnik u perionici pa pokusao da precuti) Ujutru je amortizer zamenjen i centriran trap ali bih za svaki slucaj otisao na drugo mesto posto su na ovom radili prijatelji tog vlasnika paerionice.

Juce sam se vratio sa puta i cini mi se da mi auto ipak vuce u levu stranu pa bih otisao to da proverim

EDIT: evo ga rezultat sa reglaze. ne znam da li su oni mogli ovde nesto da menjaju?

reglaza.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam gledao sta znace caster camber i toe

TOE oznacava ugao pod kojim su tockovi okrenuti u odnosu na uzduznu osu vozila.

Kada posmatras auto odozgo ako tockovi konvergiraju odnosno idu jedan ka drugom (u pravcu kretanja auta) onda je to TOE IN a ako je obratno odnosno ako se razilaze onda je TOE OUT.

Malo mi nije logicno da posle udarca bude 3.1 na oba tocka al ok...

cct.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas isao da centriram trap posle zamene kraja spone u Beogumu kod Ade. 3200 dinara sunce ti zarko. Da li je to sada cena ili oni deru? Nesto mi se to ucinilo mnogo bre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beoguma kod Ade, kraj jula 2011. godine, centriranje trapa na Stilu, mislim da je bilo 1.400 dinara, u svakom slučaju nije više od 1.500... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakva im je to poslovna politika u ovoj eri nestasice posla. Jos mi bilo cudno da im je radionica bila prazna. Eto, odrali su jos jednu "ovcu" koju vise nece moci da sisaju. Budale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 5v. JTD 16v

Kako kazu s vremena na vreme, treba zameniti prednje i zadnje tockove.

Ja sam to uradio posle ihaha mozda predjenih 40000 ali nebitno to, i kada su skidali tockove primetio sam da su mi prednje gume nepravilno izlizane, tj. da su izlizane vise na spoljasnjoj nego unutrasnjoj strani.

I sad odem ja na stelovanje trapa, da ne bi se to ponovo desilo s drugim gumama, i to je ono sto zelim da pitam nekog ko se razume u stelovanje trapa, jer mi mnogo toga nije jasno, dobio sam papir posle stelovanja tj. podatke, sad sam taj papir skenirao i saljem kao sliku.

1. Rekli su mi da cela desna strana ne valja tj. kao da je auto imao sudar, a posto nije, ne znam sta da mislim.

2. Rekli su mi da prednji trap nije kako treba ali da nisu zbog toga gume krive vec su kao stare i lose (iako jos imaju dobru saru 5 mm)

Gledajuci ovaj papir nije mi jasno par stvari:

1. Ja ne vidim kako to cela desna strana nije u redu (mozda samo zadnji tocak).Ako neko ko se razume u podatke moze da mi kaze da li je auto nenormalno kriv ili sta vec?

2. Kod podesavanja zatura, koji treba da je izmedju +2.23 i +3.23 a bio je +2.00 tj. +2.09 oni ga steluju na +2.01 tj +2.00

jer to njihova greska, ili to ne moze da se nasteluje?

3. Kod Stila se zadnji trap ne steluje, kako to onda da nema nikakvu toleranciju po podacima pise min=max= - 1.36

Hvala unapred na savetima.

gg90.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po dimenzijama, prednji desni tocak je oko 10 do 15mm uvuceniji od levog... Barem meni se cini ovako po papiru odprilike i ovako napamet ;) Vise ti ne mogu reci posto nemam iskustva sa Stilom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, imam problem da mi volan bježi u desnu stranu. Vozio sam na reglažu, sve je podešeno u "zeleno". Ali, volan opet mota desno. Može li razlog tome biti razlika u potrošenosti guma? I jedna i druga su iste (Sava S3), ali jedna je stara mjesec dana a druga preko godinu (istrošena skoro do onog "markera"). Volan mi sam namota na 15:50 ili čak i više čim ga pustim.

Možda treba da se odradi šlicovanje amortizera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume se menjaju uvek u paru ;) Ako je ova nova sa 7-8mm a ona stara sa 3-4mm to je prilicna razlika u precniku tocka tj nije zanemarljivo... Mrzi me da racunam ali mislim da je razlika da se taj noviji tocak vrti 2-3km/h brze od starog... Probaj od nekog prijatelja pozajmiti dva tocka pa probaj...

Slicovanje rupe na amortizerima resava samo ugao pod kojim tocak stoji naspram tla, tj plus/minus... Od toga nece vuci u stranu, samo ce nejednako da trosi gume nejednako (tipa jede unutrasnje ili spoljasnje ivice gume) ako nije dobro podeseno...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogunovic, ako i dalje radi decko iz Smedereva.

Jedini koji je pre par godina provalio da na autu prednji most nije namesten regularno( fabricki propust) i da je auto zbog toga imao problema sa stajanjem upravljaca i drzanjem pravca.

Za 2 minuta problem resen, nakon obilaska svih ovih servisa "na dobrom glasu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se radi reglaza trapa jel treba da se dobije neki list, izvestaj?

Jel ima neko iskustva sa GP Auto u lisičjem potoku u BG?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako im radi štampač treba da dobiješ izveštaj, početni parametri, fabričke specifikacije i krajnji rezultati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...