Jump to content
FAS Goran
jboban

Centriranje trapa

Recommended Posts

Juče sam zamenio desnu viljušku i stabilizator ,stavio letnje gume i naravno uradio optiku,međutim javlja se problem

pita me majstor da lije auto udaran rekoh da nije koliko ja znam,ali ko će ga znati da li je kod prehodnog vlasnika bio lupan,da ne davim odo u off

kaže da je desni točak exstra a levi ima nagib ka unutra 1,3 % inače kad sam skinuo zimske na levoj gumi unutrašnja strana izlizana do žice,

majstor kaze da je možda kriv amortizer :question: ili neko kućište ako to postoji totalno me je zbunio,da li neko ima neku ideju,sad sam se skenjao totalno :crazy:

610x190_Wheel_Alignment_chamber.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da budu nagibi jednaki ili priblizni na oba tocka , moze da se proslicuje gornja rupa na amortizeru pa da se nasteluje nagib , nije to nikakva nauka . Vidi sa majstorom sta je po njegovom misljenju bolje i pogledajte sta kaze fabrika max i min pa nadjite neki kompromis , ako se odlucis to da radis imas varijante da na oba tocka bude -1.3 ili da prema desnom se uradi nagib na levom ili obrnuto , sve zavisi kako ti hoces i od tvog stila voznje . Kod mene je npr na oba tocka -1.18 ja sam tako hteo i uklapa se u fabricke tolerancije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su fabricke tolerancije kosog nagiba kod stila  karavana?

Jel ima negde dijagram, tablica ili nesto slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod koga centrirati trap u Beogradu. Moze preporuka? Nije mi problem da nadjem, problem je koliko ce to ok biti odradjeno. Ako je neko vec radio i dobri su moze adresa ili #...

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam trap centrirao na auto komandi,cini mi se da je Oblakovska ulica...E sad,ne znam kako se zove centar,ali ima vulkanizersku radnju i servis za trapove i centriranje. Kod njih vec par puta radim i jako su korektni i usluzni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal je potrebno centrirati trap kad se prelazi sa 16" na 15" ili 17 " posto su razliciti profili guma ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod uslovom da je trap OK, nema potrebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam centrirao i koliko vidim nigde ne beži za sad. E sad da li se gume ravnomerno troše reći ću za 4 meseca  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja danas isao da centriram trap kod dva razlicita majstora,i ovako prvi mi kaze da ne moze da popusti sponu jer je zapekla i kaze mi da odem kod limara da je zagreje da bi popustila,ja odem i limar kaze nemam sad trenutno gasa u boci ali idi ti kod drugog jer je ovima mrsko da se pomuce da odvrnu.

odem ja kod drugog kad ono ista prica ne moze da je pipne i predlozi mi da bi najbolje bilo da kupim drugu spiku od spone,ja nazovem jedan otpad i pitam za to koja bi cena bila kaze covek 20e odmah sam odlucio da necu da menjam :D

tako da sad ne znam sta da radim,

na starim gumama nisam primetio da su se trosile kako ne treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si iso s razlogom, jer mislis da ti jede gume ili ako si menjao spone, onda odi do nekog drugog limara da ti zagreje i ce da popusti, pa se vrati da ti urade reglazu..

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ti nekog rodjaka/prijatelja koji se bavi stokom? Neka ti pozajmi flasu plina sa brenerom pa zagrej sam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

buco..ma hteo sam da proverim trap menjao sam viljuske stavio druge gume pa reko da mi ne jede dzabe gumu,al na prethodnim gumama sto sam skinuo nisam primetio da je jedna strana bila vise pojedena,samo mi je to bilo na zadnjoj gumi al to je do silen bloka..

 

yugisa.. imam i ja bocu sa plinom i brener ali to baca veliki plamen pa se bojim da ne istopim gumice sto su tu blizu.

 

videcu da odem ponovo kod nekog limara,al nesto sad i razmisljam mozda i nemam potrebe da centriram trap al opet steta je da mi zaebe gume prilicno su nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to sto kazes ali on ima usmeren plamen a ovo kod mene ima da baca na sve strane :D.

al dobro snacicu se

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da si iz sabca,objasnicu ti gde se nalaze jer ne znam kako se zovu..

prvo sam bio ja mislim kod belog na obilaznom sto ima i restoran u sklopu toga a posle sam isao u ulicu kod rode ima tu jedan servis i rade i centriranje trapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su preporucili tog kod Rode.Mislim da se zove Tešić.

Nikako da odradim to centriranje.

Ajde kad nacentriras napisi kako si zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ne znam kako se zove zaboravio sam, alo kod njega je 1500 din reglaza

a kod belog na obilaznom putu je 1200 din.

pa ako uspem da popustim sponu verovatno cu otici kod tog belog

Share this post


Link to post
Share on other sites

al videcu jos da prvo resim sta cu sa sponom,

ja mislim da su oni svi isti,isto svi rade to kopjuterski tako da nema veze dal je bolji majstor ili ne svi gledaju sta kaze kompjuter,a u danasnje vreme znaci mnogo ustedeti koji dinar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...