Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Punto sa motorom iz Coupea

Recommended Posts

2.0T 16v sa pređenih oko 150.000 Km iz Fiat Coupe, osvežen, i uz malo muke ubačen u Punto GT

Probao je da ne prebacuje i menjač iz Coupea, ali...nije moglo.

Međutim, radio je još neke izmene...sa diznama, pumpom za benzin, itd..itd.

Nije odmah ispalo sve savršeno ( videće se i na snimku ), jer je imao problema sa pregrevanjem, pritiskom ulja...a, i sa kočnicama jer je posle tih izmena Punto hvatao 250 Km/h... :whistle:

Oko 300 KS...

Ipak, da ne prepričavam...bolje da pogledate :thumbup: :

To je sve bilo u septembru prošle godine.

Pre 15-tak dana postavio je novi klip u kome je predstavio još modifikacija, kako bi naravno dobio još snage.

Rezultat je :

- Punto mk.1 sa 365 KS i 420 Nm pri 1.15 bar.

Na klipu je ipak malo više odvrnuo, tako da je test vožnja bila pri 1.2 bar

Vožnja počinje na 02:28 minutu snimka

Coupe 2.0T 20v, protiv ovog Punta :

Ni BMW M3 3.2 nije bolje prošao :

Sva sreća pa ih nije mnogo ostavio iza... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu douševio sam se.... Svaka mu čast na projektu! Sve je to perfektno odrađeno! Nego gledam na prvom klipu kad je jurnuo preko 220 kako je krenula temperatura da raste... da je malo duže išao tom brzinom skupljao bi klipove po putu, ako ne i sam auto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo!!! Fantastican projekat, super realizovan...

Al' sa druge strane kranje besmislen. Dobio se auto koji izuzeno dobro ide, a kranje lose lezi :)

Al' ko voli nek izvoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...koliko se sećam, ovaj lik je iz Češke...ili iz Slovačke... ;)

Video je moguce da je iz nekih tih Drzava,

inace ja sam taj Video doveo na Vrele Gume pa i ovde...

Taj decko koji je to radio je Motor stavio u Punta, stavio cip i otvorio Turbinu, rezultat je takav kakavje, 300 KS je realno i jednostavno njih dobiti, ali je potrebno bilo dodatni uredzaji za hladzenje...

To nije uradio i zato mu temperatura skace.

Ja na svome imam dva hladnjaka za Ulje, Veliki za Vazduh, i dodatna boca za hladzenje vode.

http://ned3000.npage.de/

Edited by Punto GTR

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace ja sam taj Video doveo na Vrele Gume pa i ovde...

Ipak je ovde tema sa ovim videom otvorena mnogo pre (09 October 2009) nego što si došao na Forum... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, nije ni bitno, bitnoje da se mogucnost tog Motora stavi na videlo,

isto tako se pokazuje i daje do znanja da je moguce Coupeov Motor u Punta postaviti...

Dosta nasih ljudi neveruju u tome, ti kratki filmovi pokazuju da je moguce.

Taj prvi Video sam ja u Januaru 2009 nasao i taj video mi je pokazao da je moguce pa zato sam i dosao na Vrele Gume da trazim neko od nasih ko ume to da ugradi... S tim sam dosao na forume.

Interesovanje je ogromno, pa zato imamu tu veliku diskusiu ovde i tamo kao i svuda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK druže, od ovogu žutog smo videli i video i slike i celu proceduru ubacivanja motora, kupovine novih delova i to poprilično slikovito. Od tvog auta smo videli samo razne linkove ka prodavnicama auto delova i prazne priče koje nisu potkrepljene ama baš ničim. Iz onoga što stoji kod tebe na sajtu se ne vidi ama baš ništa osim jednog Fiata Coupe-a i jednog Punta na kamionskoj prikolici i par slika određenih delova motora u krupnom kadru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK druže, od ovogu žutog smo videli i video i slike i celu proceduru ubacivanja motora, kupovine novih delova i to poprilično slikovito. Od tvog auta smo videli samo razne linkove ka prodavnicama auto delova i prazne priče koje nisu potkrepljene ama baš ničim. Iz onoga što stoji kod tebe na sajtu se ne vidi ama baš ništa osim jednog Fiata Coupe-a i jednog Punta na kamionskoj prikolici i par slika određenih delova motora u krupnom kadru....

Dobro, ja te razumem i ostale, ja sam mojim projektom nisam gotov, nisam se ja ni pripremao da tako nesto prezentiram u delove po netu, nije mi to cilj bio. Price nisu prazne to ti mogu garantovati.

Onaj koji bude na leto se sreo samnom vidice i provozacese s time...

Ja sam u forumu kod vrele gume dosao u Januaru 2009 i trazio nekoga ko poznaje firmu ili am radi tako nesto. Jer mi to ovde bilo veoma skupo. Ovde sam dosao po pozivu, jer je interesovanje veliko...

Ja sad nazalost nemogu Motor da otvorim dabi napravio koju sliku, i da sam napravio nebi vi primetili ni tada neku razliku jer su delovi po obliku isti ali ne po sadrzaju materiala s cime su napravljeni.

Linkove sam postavio da i vi imate mogucnost da vidite sta ima i sta kosta ako neko ima takvu istu ili slicnu ideju.

Nadamse da ste me sad kolko tolko razumeli.

Auto mi je u Sredu prvi put sa Coupem Motorem proradio. Mi jos ne razvijamo KS nego po standardu ide na Nemacki tehnicki pregled, e kad se bude sve lepo upisalo e onda radimo to sto ocemo... Toliko o ovom mom projektu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ide onaj zuti punto VRH lik sa bmw om nekom M verzijom bi se usro...:) a TI sa crvenim tim 1.1 motorom se pričaj više da ima 400 ks kao fora imao je 600 al sam mu stavio plin.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je skoro neki lik dolazio sa zeljom da u Punta HGT ubaci od Kupea motor,ja pristao da mu to radim.Medjutim kad se malo bolje preracunao koliko ce ga to kostati brzo je odustao jer nije bio finansijsji spreman da to podrzi.Steta jer mislim da bi to bio vrh projekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo!!! Fantastican projekat, super realizovan...

Al' sa druge strane kranje besmislen. Dobio se auto koji izuzeno dobro ide, a kranje lose lezi :)

Al' ko voli nek izvoli.

Mozda njegov ne lezi, mozda nije pravljen da lezi, ja sam imao punto sa 1.4 gt motorom, i imam snimke sa trke u banja luci kako je lezao moj auto, auto je dobio nove opruge i amortizere i lezao je ako ne najbolje , onda na drugom mestu na stazi, auto je sa najmanje konja, bio 4-ti na stazi bez slikova, na prvom mestu je bio duca borkovic sampion u trkama sa cliom sport(sa slikovima) .... na drugom mestu je bio bmw m5 e34. 3.6(sa slikovima) , 3 mesto je bila Honda Civic 2004-5 type R sa 200ks (sa slikovima), 4- ja , 5-to mesto je bio subaru imreza wrx sti sa preko 300hp prodrive .. da ne pricham da je na stazi bilo golf V R32 , Audi S3 , i josh nekih automobila koji su dosta jaci od punta 1.4 gt

Edited by Filip_bgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo!!! Fantastican projekat, super realizovan...

Al' sa druge strane kranje besmislen. Dobio se auto koji izuzeno dobro ide, a kranje lose lezi :)

Al' ko voli nek izvoli.

Mozda njegov ne lezi, mozda nije pravljen da lezi, ja sam imao punto sa 1.4 gt motorom, i imam snimke sa trke u banja luci kako je lezao moj auto, auto je dobio nove opruge i amortizere i lezao je ako ne najbolje , onda na drugom mestu na stazi, auto je sa najmanje konja, bio 4-ti na stazi bez slikova, na prvom mestu je bio duca borkovic sampion u trkama sa cliom sport(sa slikovima) .... na drugom mestu je bio bmw m5 e34. 3.6(sa slikovima) , 3 mesto je bila Honda Civic 2004-5 type R sa 200ks (sa slikovima), 4- ja , 5-to mesto je bio subaru imreza wrx sti sa preko 300hp prodrive .. da ne pricham da je na stazi bilo golf V R32 , Audi S3 , i josh nekih automobila koji su dosta jaci od punta 1.4 gt

Ako je onaj beli punto onda je lezao vise nego dobro, gledao sam uzivo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice jedan slican projekat uskoro i kod nas u Srbiji.Juce sam bio sa vlasnikom jednog Punta HGT i kupili smo motor od Kape 16VT od 205 ks.Tako da ce se uskoro dok se prikupe jos neki delovi ovaj motor ubacivati u Punta. :w00t:

Videcemo kako ce to da ide kad se sklopi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No problems predsednice.Cim radovi pocnu bice tema.Ostaje samo da se saceka da vlasnik skupi jos neke delove i konverzija moze da pocne.A onda ce biti slika. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...