Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
vlada-bravo

Bravo 1.8 - kako obrisati greške ?

Recommended Posts

caos ljudi zanima me ko mi moze uraditi reset kompjutera jer je poceo da brljavi i prijavljuje greske non stop, pa me zanima gde to moze da se uradi i kod koga? samo da se restartuje i vrati na pocetne parametre sve komplet.

konkretno za fiat brava 1.8 i 97?

vec sam probao u jednom servisu ali nisu mogli da mi iskljuce lampicu za air-beg i za servis koje gore vec duze vreme, pa mi treba nako proveren

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ako imaš neispravne uređaje koji javljaju grešku, moraš to prvo da rešiš. Moj predlog je da rešiš problem sa airbagom, pre svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Air bag faulire ne moze da se obrise resetom kompjutera.Inace osnovni reset je kad skines klemu sa akunulatora na sat vremena.Al to ne brise ni Bagove ni servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali lampica za air-bagove se upalila posle skidanja akumulatora i posle toga se ne gasi, tako da sta tu da sredim??? a lampica za servis se upalila posle zamene creva od protokomera i ciscenja leptir gasa, i sad gresku prijavljuje *protokomer*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda to nije reset,nego brisanje gresaka.

Servis, zakaci te na examiner i obrise sto se obrisati da,ono sto ne obrise,znaci da je jos uvek neispravno... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali da se nadovezem na kolega bokiju-ako se ne da resetovati da se popraviti samo je pitanje vremena i finansija.nego onako usput odakle na bravi signalizacija servisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila brava ili bravo bice da je ta lampica za "ili sta je vec" jer za servis ne postoji na tim modelima

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu lampicu pali u slucaju bilo kakvog kvara ili problema sa radom motora koje racunar moze da prepozna ili ocita

Share this post


Link to post
Share on other sites

to moze da zbuni malo neke druge ljude koji citaju ovo a nisu toliko tehnicki upuceni pa zato forsiramo preciznije termine

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ vlada-bravo

...neki drugi modeli Fiata stvarno imaju signalizaciju za odlazak na obavezan servis, pa može lako da dođe do zabune... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo u servis,neka ti ocitaju sta ne valja,zamenis to,pa neka ti izbrisu greske.......ili iscupas tu lampicu i nece se vise nikada paliti....:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na ubacivanju u komentare imam isti problem na fiat marei 1.8 što se ti lampice air bega u tehničkom uputstvu piše da se konzola air bega treba zameniti posle 10 godina i da zato upali lampicu air bega a vozila koja su starija od 2000 godine nemaju ODB2 konektor za dijagnostiku te se preko fiat-scena nemogu resetovati jer kod takvih vozila centralni kompjuter ne kontroliše air beg nego samo rad motora A air beg se resetuje preko svog konektora. pozdrav svima fićko. :rant:

Edited by fićko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni istu tu lampicu pali gasi :) kad upalim auto kad je ladan gori mi ta lampica krenem nabijem preko 2.5 obrtaja i nestane i upali mi se svremena na vreme.u fabrickom prospektu pise da je to lampica za ajnspric :( ja i dalje razmishljam u tom pravcu da je to to.U svakom slucaju icicu u servis da mi provere shta je to i zashto mi upalilo.pored te lampice svetli mi lampica za air bag,abs i rucnu zashto rucnu nemam pojma.da li mozda neko zna zashto bi i to sve moglo biti zashto popali te sve lampice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema oživljena iz mrtvih, nisam je do sad video a prokomentarisao bi po nešto. Gore prikazana lampica nema veze sa servisom, servisnim intervalom i nečim sličnim, to je stručni deo članova već napisao. Servisni interval i lampica za to su malo kasnije uvedeni u upotrebu. Fiatova vozila mislim pre 2003. godine uopšte nemaju tu definiciju. Samo da dodam da kod benzinaca ta lapica zna često da se pali zbog problema sa ubrizgavanjem goriva. Može da bude bezazlen a i ozbiljan kvar. Drugo, dok je uzrok prijavljivanja greške prisutan nema tog servisa ni reseta koji će je izbrisati. Treba otkloniti kvar koji je uzrok greške pa onda obrisati grešku. Ako se greška ne da obrisati, kvar nije otklonjen. Treće sa FiatECUScan-on se mogu brisati greške airbag-a i na vozilima pre 2000. godine, potreban je samo 3-pinski adapter i modifikovani vagcom kkl 409.1 interfejs sa konekcijom na treći pin.

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servisni interval i lampica za to su malo kasnije uvedeni u upotrebu. Fiatova vozila mislim pre 2003. godine uopšte nemaju tu definiciju.

Mislim da se ovde potkrala greskica ! To se verovatno odnosi na neka Fiat-ova vozila. Samo da ne dodje do zabune ! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...