Jump to content
FAS Goran
MadOnion

Bravo 1.4 12v - savetuju mi svakodnevni reset ECU ?!

Recommended Posts

nisi ti jedini koji je u taj auto ugradio plin,i ne moguce je da se to svima desava i da su svi stavili taj cinculator,ti definitivno imas neki problem na kolima ili su majstori koji su ti ugradjivali plin nesto pogresno povezali pa ih sad boli ....,inace mislim da je taj cinculator zlo za kompjuter,ja sma imao slican problem na motoru 1.6 16V i g.Rasic i g.Dora su mi to predlagali nisam hteo da cujem i problem je bio potenciometru gasa kada sam to resio auto mi od tad radi kao sat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi serviseri resavaju taj problem sa ugradnjom relea.Vecina ljudi i ne zna da ga ima.Ove plinadzije nisu dobro snimili situaciju pre ugradnje sistema i nisu stavili rele.Sad frka oko toga...Ako neces da se doplacujes na seqvent,jednostavno idi u servis gde je to odradjeno i zahtevaj da ti zavrse poso i ugrade rele.Stvar prosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ti je kompjuter magneti marelli?

čini mi se da samo oni imaju taj problem... ali nisam siguran možda i bosch

pazi ovako

izdžekaj džek od kompjutera

uzmi unimer i bockaj svaki pin na džeku na jednoj žici treba da imaš 12v (tu žicu treba isključiti)

ukoliko se desi (a može) da postoje 2 žice na kojima imaš 12v, onda udžekaj džek u komp i meri obe žice dok neko vergla

na verglanju će na jednoj žici da izgubi struju a na drugoj neće

ta na kojoj gubi 12v ti ne treba. treba ti žica sa stalnih 12v

ako to ne pomogne probaj da isključiš tps

ako se dobro sećam 4 pin ili siva žica biiip li ga...

isključivanjem lambde kompjuter dobija neku srednju vrednost 0.47v

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta mi je vise svega... koliko ljudi toliko cudi,100 zena 200 s...sa.

Nabudzio sam relej sam ... ima jedan jedini + na dzeku, a komp je boshov. + okidac sam uzeo sa osiguraca za plin... radice reset svaki put pre paljenja i gotovo... sad radi bez problema.

Boki kao sto Bokija rece mnogi i ne znaju kako im je plin nabudzen...

ZAHVALJUJEM SE SVIMA NA POMOCI

Edited by MadOnion

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako možeš okidač da uzmeš sa osigurača za plin?

pa to ti je kontakt plus

možeš (moraš) da ga uzmeš sa plinskog ventila (plava žica)

ja se plinom ne bavim odavno ali se sećam da je mene moj gazda tome učio još pre 5 godina sigurno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... taj osigurac je na liniji napajanja plinskog ventila. Mozes da ga uzmes odakle hoces.. bitno je samo da se prekine kad ga skines sa kontakta.

A usput ventil mi je na drugoj strani motornog prostora ruzno je vuci kablice toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da ali u tom slučaju relej isključuje memoriju i na plinu i na benzinu. a to nije poenta. i kakve veze ima to što je ventil na drugoj strani kada te žice kreću sa vozačeve strane.

i bitno je da je prekinut samo na plinu a ne na benzinu.

Edited by error

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze pa ne iskljucujes memoriju (jer to nije moguce) vec iskljucujes napajanje kompa. to ti je isto kao da posle gasenja otkacis plus klemu sa akumulatora. Kad bi iskljucio komp u trenutku kad prebacim na plin iskljucio bi i benzinsku pumpu i sve ostalo sto zavisi od kompa (a sto funkcionise i dok auto radi na plin)...

Sada mi se kao logicnije resenje namece iskljucivanje lambda sonde dok mi auto radi na plin po toj varijanti okidanja releja sa plinskog ventila.... videcu i tu kombinaciju kad dodjem do nekog sl. vremena i volje za eksperimentisanjem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

C07-21E.gif

tako je, može i sa kontakta.

odštampaj ovo plinadžiji kada treba da mu se crta

znači ništa sonda. možeš i na nju ali nema potrebe.

pomoću releja možeš isto i da isključiš i ovu smrdljivu indikaciju ako te smara dok si na plinu

ignition.jpg

postupi po šemi i svi srećni i zadovoljni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...