Jump to content
FAS Goran
Dragobrat

Lancia Lybra 1.9 - prozori se sami otvaraju

Recommended Posts

Cao svima koliko Vas ima mislim ljubiteljima Lancia Lybre.Znate sta mi se desava vec odavno sam na to sumljao a sada definitivno sam i siguran .Sedim ja napolju kad odjednom sva cetri stakla se spustila do pola.Prosto coveku nije sve jedno.Letos parkirao sam ga u garazi pa sam mislio da sam zaboravio i nisam mogao da poveruje da se to desava.Sta sada da radim to se desava jednom u dva tri meseca.P O M O C !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste sami u kolima! Ima još nekog. Šalu na stranu, ali imam par pitanja:

1. Imate li alarm u Lybri sa odloženim zaključavanjem?

2. Imate li automatsko zatvaranje prozora po zaključavanju vrata, odnosno napuštanju vozila?

Jedina logika koja me tera na ove pretpostavke je činjenica da je nemoguće da se po gašenju motora, posle izvesnog vremena prozori aktiviraju sami, već ih nešto pobudjuje na tu operaciju, nekakav kontakt koji daje komandu motorima za istovremeno spuštanje na pola!. Naravno, ovaj problem se ne može dopisno rešiti, svakako če to vrstan električar odmah da otkrije, ali je više nego izvesno da alarm i sistem zaštite koji ima funkciju zaključavanja sa "kašnjenjem" aktivira pogrešnu komandu (pobrkani živci). Što pre kod majstora, ne zbog lopova, teško će ga ukrasti, ali će kiša da vam upropasti auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je primera da se prozori sami spuštaju usled iskisnuća i vlage koja dolazi u dodir sa centralnom jedinicom za prozore na prednjim levim vratima. Uglavnom je stvar rešavana rasklapanjem centralne jedinice i čišćenjem kontakata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dragobrate - brate: ŠTA BI SA SA "SAMOOTVARAJUĆIM" PROZORIMA

...sa druge teme :

Pozdrav svima !Ja sam bas juce zavrsio sam tim podizacima .Radilo se o zadnjem levom otisao sam kod zike sajle juce ujutru gotovo je bilo za jedan sat.Otisla zabica, sajla ,ocistili motor rasklopili sklopili.i to zadovoljstvo me je kostalo 2.000 dinara.Sve je ok jedino me je bolelo to kada je decko poceo da cepa onaj beli zastitni najlon tako da ga nazovem.Posle sam ga terao da lepi ipak prasina je po meni veliki faktor koja nebi trebalo da ulazi unutra. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo 

 

Zelim da predstavim jedam problem koji mi se po drugi put desilo u nepuna dva meseca. Problem je sledeci:

Dolazim kuci uvece zakljucim auto, odem kuci izlazim ujutro i vidim sva cetiri prozora otvorena do pola. Prvi put kazem sebi ajde valjda sam ih ja otvorio pa zaboravio da zatvorim ali danas ujutro ista situacija samo posle 3 nedelje povtorena.

Da li je neko imao nekakvih slicnih problema i kako ih resio.Sumljam na centralni ali kakve veze ima to sa prozorima.Oni moraju da se otvore na dugme na vrata ne mozes drugacije kazem sebi.

 

Pozdrav 

 

P.S. Sreca nije bilo kise inace toliko od alcantre i auta.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U samoj bravi imate sistem za dizanje i spuštanje stakala prilikom otkljucavanja i zaključavanja. Predlog je da nju prekontrolišete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo 

 

Zelim da predstavim jedam problem koji mi se po drugi put desilo u nepuna dva meseca. Problem je sledeci:

Dolazim kuci uvece zakljucim auto, odem kuci izlazim ujutro i vidim sva cetiri prozora otvorena do pola. Prvi put kazem sebi ajde valjda sam ih ja otvorio pa zaboravio da zatvorim ali danas ujutro ista situacija samo posle 3 nedelje povtorena.

Da li je neko imao nekakvih slicnih problema i kako ih resio.Sumljam na centralni ali kakve veze ima to sa prozorima.Oni moraju da se otvore na dugme na vrata ne mozes drugacije kazem sebi.

 

Pozdrav 

 

P.S. Sreca nije bilo kise inace toliko od alcantre i auta.

 

Dug pritisak (par sekundi) na dugme za otkljucavanje na daljinskom otvara sve prozore. Meni se desilo par puta da slučajno ključem u džepu otključam kola ali ne i da spustim sve prozore.  Ne znam kako je do centrale mogao da dođe lažni signal za otključavanje sem slučajnim pritiskom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji evo provericu i javljam da lije mozda to razlog fenomena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas otvorim auto daljinskim i svi cetiri prozora se otvore.Poludeo sam od muke koji maler kazem, ako je non stop ovako moram da se vratim klasicnim metodom otvaranja kljuc.Probam opet i nista normalno se otvore vrata.Nakon nekoliko sata opet otvorim vrata daljinskim i opet se otvore,zakljucam ponovo otkljucam i nista otvore se samo vrata.E poludecu danas i ovo sa ujem od servom, i ovo stvrno malerozni dan za moju lepoticu.da lise ikome ovo desilo i da lije resio problem ili non stop da se otvara klucem.

 

Pozdrav  :realmad:  :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam rezervni ali ne radi daljinski na njemu.Ali bas sam na to pomislio da ne glavi dugme i nije do toga.Nego me muci to sto ne sme pritiskom za otvaranje da se otvaraju prozori.Nisam video da neki auto ima takvu opciju.Imaju opciju da se upali putem daljinskog, da zapalis svetla itn.ali ovo sa prozorima stvarno je fenomen.Moze da se desi kao meni da stoje celo vece otvoreni sva cetiri, a ti mislis da si zakljucao auto.Tragicno je sto nakon zakljucavanja stojim i cekam jedno 10 min i nista.Ujutro sva cetiri otvorena.Uzas to mi se dva puta dogodilo.Mozda trebam da pogledam sta  Big GL Lybra kaze to sa bravom ali se ne razumem bas toliko da sam rasklapam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

 

Opet da se pozalim da nisam resio problem prozora,juce mi se opet desilo da nadjem sva 4 prozora otvorena.Stvarno dolazi mi da poludim, od muke,Pitao u servisu kazu nisu culi do sad nekome da se to desi,pitam elektricara i on se cudi.Najtragicnije je da se desilo dva puta za dva dana,da nakon zakljucavanja nista i ujutro sva cetiri otvorena.Poceo sam da sumljam da neki klinac igra lopov sa nekim frekvencijama ali tako bi i vrata bila otvorena.da lije neko u ovom periodu od godinu dana kako su se javile prve ovakve simptome cuo da se nekome slicno dogodilo.

 

PS Inace da se pohvalim zbogatio sam garazu sa Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram i to da probam hvala na savetu.Samo prvi post za isti problem nije prijavio kako je resio ili i njemu se opet desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno privremeno resenje: Otkaci plastiku na nebu i tu ces da vidis siemens(uglavnom) elektroniku. Ploca je siroka 2-3cm, dugacka 10ak. Otkaci dzek sa zicama koji dolazi u nju i time ces da eliminises daljinsku kontrolu centralne brave. Plastika je sastavni deo kabinskog svetla. Napred je deo sa sijalicama i ne cupa se na zabice, a zadnji deo je lako uklonjiv, samo ga uhvati i povuci na dole.

Ako problem i dalje postoji, proveravaj elektroniku koja se nalazi ispod suvozacevih nogu, tu je kontrola prozora.

Da bi sve bilo jasnine, nadji temu ugradnja aftermarket modula centralnog zakljucavanja u lybru u sekciji uradi sam. Tu je sve lepo slikovito objasnjeno.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47786-lancia-lybra-19-jtd-ugradnja-aftermarket-modula-za-daljinsko-zakljucavanje/#entry748753

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...