Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ukratko, posle tehnickog odes u osiguravajucu kucu po svom izboru (DDOR, Wiener, Generali, gde god...), i tamo uplatis polisu osiguranja, zatim sa tom polisom i tehnickim listom, uplatis sve neophodne uplatnice - najverovatnije ce ti ih dati u osiguravajucoj kuci, a ako ne, imas ovde: https://registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila, i onda sa svim uplacenim uplatnicama, tehnickim listom i polisom osiguranja odes na odgovarajuci salter u MUP, gde sve to predajes, i salterusa/salteras ti daje nalepnicu koju lepis na vetrobran svog auta :)

 

Ukoliko je prva registracija, nesto se minimalno razlikuje od ovog, ali manje vise je slicno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odeš na tehnički pregled, uglavnom imaju ugovor sa nekom osiguravajućom kućom i onda odradiš osiguranje i sve uplatnice i obaveze ka državi.

Kad poplaćaš sve sa tehničkim, uplatnicama, saobraćajnom dozvolom,  ličnom kartom u sup, predaš na šalter sva ta dokumenta i dobiješ nalepnicu.

 

Neke agencije rade sve za tebe uz nadoknadu od 500+ dinara, zavisno od mesta. 

Cene tehničkog variraju od tipa 2500 do 4500, zavisno od mesta i internog dogovora među tehničkim pregledima. 

 

Tehnički traje pola sata i uglavnom se zakazuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, tako sam i mislio da ide. 

18 hours ago, andreja.micovic said:

uz nadoknadu od 500+ dinara

Mislim da je to mnogo vise od 500+ dinara, pisao sam ranije da me je registracija izasla 33.000 prosle godine a da cu sledece sam ici da odradim to i da cu javiti koliko para ce izaci, evo doslo je vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i napisah zavisi od grada :) U NS je bilo letos 2500 cena tehnickog + 500 din da oni cekaju u redu i dobijes sve na ruke posle 2 dana ili tako nesto. 

A isto tako ima i za 3500 tehnicki i 1000 da cekaju u redu. 

AutoRad u NS mislim da 4500 naplacuje tehnicki i kod njih odmah izdaju nalepnicu i tablice ako treba (imaju pravnika koji to obavlja).

Ovo su sve info od proslog leta sto sam imao, i mene uskoro ceka isto. Inace sve sam obavljam. Pokupim papire i u sup, tamo oko 8 navece kad nema guzve

 

Ne kostaju noge isto u svakom gradu ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi da uzmem auto koji je registrovan do novembra.E sad auto je u UE.Preveo bih ga odmah,znaci sada platim auto npr i onda pravo da se plati porez.

Znaci ovako:

-porez da se plati

-da se uradi ugovor o poklonu

-ovlascenje da mogu ja da odjavim tablice u Cacku

-uplata za saobracajnu i tablice

Da li treba jos nesto i da li je dobro ovako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam neku agenciju i kazem:Kupo prodajni ugovor,dok mi gospodja tamo kaze ugovor o poklanjaju je bolje.Pa sam u zabludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako raspitao sam se.Sve ce ici preko agancije.Ugovor o poklonu zato da bih platio porez U ca,a ne  u UE .Posto u UE treba 2 dana potvrdu za porez ,u Ca moze danas za sutra sve da se odradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, danijel55 said:

Onda kupac plaća porez na prenos u svom mestu.

A da... na to sam zaboravio. Znam da nema nikakvih pogodnosnti osim ako nije poklon izmedju prvog naslednog reda. Onda se ne placa porez uopste.

Tipa poklonim zeni ili detetu auto koji se vodio na mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jedno prosto pitanje, da li  kad upaltim osiguranje moram taj dan i nalepnicu da podignem? Tako sam nesto cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim povezanost. 
Osiguranje traje koliko i registracija, od prvog do poslednjeg dana. Ako si savestan, odradićeš tehnički i uplatićeš sve što imaš koji dan pre isteka registracije. Nakon toga odeš i podigneš nalepnicu. Ako uplatiš ranije, polisa osiguranja teče od dana kada ti ističe trenutna (nema dupliranja polise). Ako uplatiš kasnije (nakon isteka registracije), polisa počinje da ti teče od trenutka kako je navedeno u polisi i od tada možeš da odeš da podigneš nalepnicu. Bez važeće nalepnice ne možeš voziti auto, a bez važeće polise ne možeš dobiti nalepnicu.

Lično, 10tak dana pre isteka registracije odradim sve u agenciji, a zatim odem do SUP-a sa papirima da podignem nalepnicu (ovo obično radim i koji dan nakon tehničkog kad se nakanem da odem a da znam da nema gužve). Kad istekne registracija, samo zamenim nalepnicu i bacim staru polisu. 

 

I jedna napomena što mi je prijatelj iz agencije rekao oko polise. Dešava se da pojedini (agencije ili osiguravajuće kuće) stavljaju da polisa ističe u 00:00h tog dana dokle traje registracija (npr. istek polise 14.2.2020 00:00), a registracija važi taj ceo dan, do 23:59. Kada rade produženje registracije stave početak polise 15.2.2020. u 00:00 (jer registracija ističe 14.2.2020 u 23:59) i tako se izgubi 1 dan u kome ako se desi nezgoda budeš neosiguran :) Tako da, od tad, uvek proveravam do kad traje osiguranje. Marfi je zakon 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija mi istice 11og sledeceg meseca, danas sam odradio tehnicki. Ja to uvek ranije odradim. Nego mi ovaj rece kao mislim da to mora u jednom danu, osiguranje i nalepnica. Ja se mislim pa otisao sutra ili za 15 dana na nalepnici ce svakako da pise 3.11.2021

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, kaskabgd said:

da li  kad upaltim osiguranje moram taj dan i nalepnicu da podignem? Tako sam nesto cuo.

"Nidje veze" ;) , sve vec lepo opisano iznad, a i licno radim maltene identicno. Procedura moze da se odradi najranije 30 dana pred istek registracije. Otprilike tako negde i odradim tehnicki (nije se nikada desilo za 20 i kusur godina, ali ako nesto ne daj Boze treba da se cacne/popravi, da imam lufta i ne trcim).

Na tehnickom dobijem sve potrebne uplatnice (ukljucujuci i osiguranje za koje pitas), koje poplacam kada stignem. Ranije su najmanje provizije bile u sluzbama SDK :lol:, sada elektronski. I opet kada sam dokon, pred kraj radnog vremena prosetam do SUP kada nema guzve, zavrsim papirologiju i uzmem nalepnicu. I sto kaze Andreja, to stoji u autu do dana isteka registracije, kada samo zamenim nalepnice i pocepam i bacim staru polisu.

Em sto volim da sam uradim, em mi je ukupna cena uvek bila u dinar kao ona na kalkulatorima registracije (dok nisu uveli ova nova pravila za tehnicki, pa tu sad kako se snadjes).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radim 30 dana ranije (što je sigurno sigurno :D) i uvek mi na licu mesta stavljaju novu nalepnicu. Kažu da nema potrebe da se čeka da istekne stara nalepnica. Da li je to istina, ne znam. 

Edited by BGMilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, uvek auto registrujem cim udje u 12-ti mesec tekuce registracije, ili ti 27-8 dana do isteka tekuce registracije.

A nalepnicu lepim po isteku tekuce reg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/12/2020 at 8:40 AM, neshtry said:

Ja gledam 1.4 8v 77ks,1.4 16v 95ks i najslabiji 1.3 mjet.

Jel moguce da je registracija ovih benzinaca,za 5000d skuplja od MJT,samo sto prelazi granicu od 1300ccm?

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima komša moj novu bubu 2009. sa 1.4 16v 75ks, pa me obavestio, tako da jeste...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, mitros said:

Jel moguce da je registracija ovih benzinaca,za 5000d skuplja od MJT,samo sto prelazi granicu od 1300ccm?

Merak nema cenu :D .

Salu na stranu - skuplje je, ali ne samo zbog toga. Na konacnu cenu uticu, snaga, zapremina motora, godiste...

Konkretno, premija osiguranja zavisi od snage, a porez od zapremine i godista vozila. Kod komunalne takse je mala razlika, ali veca je kod benzinaca zbog kubikaze.

Tako da ako poredimo ista godista i smatramo da je u pitanju prvi premijski stepen - najjeftinija registracija ce biti za pomenuti 1.3 75.

Istu premiju osiguranja zbog slicne snage ce imati i 8v benzinac, ali ce za njega biti +cca 2500 din za porez na konto vece zapremine. Plus par stotina kinti veca komunalna taksa, sto mu ukupno dodje oko 3000 din vise.

I na kraju 16v benzinac, koji ce imati vecu premiju zbog snage i kome ce ukupna registracija biti nepunih 5000 din veca u odnosu na 1.3 75.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osiguranje je oko 13.500 din za 1. premijski stepen, a porez zavisi od godista... Racunaj ukupno oko 19.500 za GP 1.4 16v 95 (zavisno od godista, za 1. premijski stepen). Plus naravno cena tehnickog, kako se ko snadje.

Imate kalkulatore po netu (npr. https://registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila ), pa mozete da izracunate za sebe tacno u dinar.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek sam se snalazio u vezi tehnickog - citaj za DZ,al od prosle godine,odjednom udar od 4500,opa Djurdjo.:popo:Nikad nisam platio vise od 15000,al eto od prosle godine me osasavise ukupno 19500.Ima li negde jevtinije od 4500?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, pisali smo u ovoj temi pa pogledaj pomocu Search... Tehnicki mozes da odradis najranije mesec dana pred istek registracije, pa ako su ti usput NS, Lazarevac, Cacak... - imas i za 2500 din. Pominjali su ljudi i neke pogodnosti preko agencija. Da, ranije su na prilicno mesta postojale opcije tehnickog za DZ, tako sam i ja radio :) , posto uvek registrujem samostalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...