Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ma slagao te je taj nesto, 25000 je preveliko za bilo kakvo cukanje na parkingu pogotovu.

Pa verovatno da se opameti ko napravi sr...e :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno... Kad je bio stipsa i nije hteo da kao covek plati....

Nego sad sam se setio dok ovo pisem. Pomerao je auto pre dolaska milicije ( posle jedno 2 sata).

A meni zena u 9. mesecu, napolju je bilo 100 stepeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te bodice ne spominju ali moguce je ;)

Pa dobio je kaznu i za pomeranje vozila pre dolaska milicije, postoji i taj clan u zakonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci platicu kaznu kod prekrsajnog sudije za cukanje i dacu vise novca prilikom sledece registracije? Uzgred, isao sam u rikverc na pumpi i udario coveka, mislim da to nije prekrsaj za koji bi mi trebala da mi ode dozvola na X vremena?

Edited by ilegala

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi mi puno znacilo! Jos ako bi osiguranje bez moje naknade pokrilo stetu bio bi na biiip :smoke: na k o nju :)

Edited by ilegala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te bodice ne spominju ali moguce je ;)

Pa dobio je kaznu i za pomeranje vozila pre dolaska milicije, postoji i taj clan u zakonu.

Ti bodici su propisani za sam prekrsaj + jos par komada ako je izazvana nezgoda.

Sad, voznja u rikverc valjda ne spada u prekrsaj, znaci bodici samo za izazivanje cukanja idu.

Jedna zanimljivost, kako milicajci u zapisniku odredjuju ko je kriv. Kad se meni desila "neprijatnost" i pitam cika milicajca da mi kaze ko je kriv, on doslovce rece" pa on je kriv, vozio je u rikverc".

Tako oni tumace saobracajne propise. Voznja u rikverc ispade jeres! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce li meni stici neko obavestenje od osiguravajuce kuce da je tom coveku kome sam nacinio stetu ista isplacena ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusti se, bre, covece :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

možete li me uputiti šta mi je sve NEOPHODNO i koja je procedura pri kupovini automobila "na ime", plaćena carina i porez, i koliko koštaju probne, jednodevne(ako takve postoje) tablice.

hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista prodacac sa placa ti da svu potrebnu dokumentaciju o vozilu,papire od tehnickog i sa svim tim odlazis u sup gde registrujes auto ili ako auto nije u tvom gradu odlazis u njihov sup i vadis probne tablice sa kojima dovozis auto u tvoje mesto i postupak je isti...

Na placu ti spreme svu potrebnu dokumentaciju za to ne moras da brines rade to svaki dan ;)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze sto je fizicko lice da bi mu se posao isplatio uvezeo je preko neke firme (svi tako rade) i dobices svu potrebnu dokumentaciju...

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kolika je cena prenosa automobila? U pitanju je Fiat STILO 1.9 JTD,2003-ce godiste,snage 85 kw....

HVALA UNAPRED...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako idu otprilike cene:

1) Kupoprodajni ugovor i neke takse- 1500din

2)U privrednom registru ili kako se već zove plaćaš po kataloškoj vrednosti, mene izašlo 12 000din, tebe će verovatno oko 10 000.

3)Zezancije u policiji oko nove saobraćajne+dranje fine gospođe iz AMSS koja mi je 500din naplatila popunjavanje ugovora sa 3 stavke i još pogrešno popunila= 3500din.

Cene sam po sećanju pisao, ali mislim da nigde nisam pogrešio za više od 500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro uradio prenos...platio ugovor 1700din i prenos oko 11000....isto god i kubikaza,samo sto ja nisam promenio saobracajnu,to cu kada ga budem registrovao...tek krajem marta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino gde moze da se ustedi nesto je kod ugovora-stavite cenu 10.000din i overa je 1050din inace sto veca cena skuplja overa. I zovi sve ove ''agencije'' za registraciju.meni je bas zbog toga izaslo jos oko 1000din jeftinije jer su mi da litehnicki za dž i jos neke popuste.

Ako su ti tablice vec BG onda ne treba da odjavljujes auto ni da vracas tablice-odes u sup kao da samo treba da registrujes auto, naravno sa malo vise papira i jedina razlika je sto ces da dobijes papir umesto nove saobracajne na 10-ak dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro...sta da se radi...i to se mora...A sto se mora nije tesko...Da, ne dobija se odmah saobracajna, vec posle desetak dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, ne daj ovima iz raznih ''agencija'' da ti uzimaju pare sto odštampaju dva papira!!!

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=116&Itemid=92〈=sr

Ne budi lenj evo ti kupoprodajni ugovor, nadji ima tu i ovlascenje, stampas ugovor u 5 primeraka , ovlascenje u 2 ili 3 ako vlasnik zeli jedan primerak.

Overis sve to u sudu, skocis u opstinu i platis prenos-tek onda odes u osiguranje i tamo ti gratis odrade ostatak posla.

Ovim putem ustedis jos 1000-2000din makar u Smederevu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platio ja porez,pre toga uradio ugovor...sad mi samo ostaje pri registraciji da platim dodatno za novu saobracajnu... :smoke: :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...