Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

To je to. Svaki grad ima svoja pravila, šablon ne postoji.
U Bg npr lice sa ovlašćenjem sve može da završi, i poresku i odjavu. U mnogo drugih gradova mora vlasnik lično.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, TeaseR said:

Znaci nista od produzenog vikenda.

Ma meni je registracija vec istekla, zato i pizdim.

E, jbg, jeste procedura takva kakva jeste, kao i gomila stvari u ovoj drzavi... Ali da ne bude "posle bitke svi su generali" - zasto si uopste cekao zadnjih par dana pred praznik i produzenje registracije?

Registracija se moze produziti 30 dana pre isteka. A zakonski rok za placanje poreza je 15 dana od potpisivanja kupoprodajnog ugovora. Iscitaj koliko su problema pojedine kolege imale zbog odlaganja prenosa, voznje na ovlascenja ili kojekakvih ovlascenja ovlascenja :) i sl... Moj skromni savet je da se to uvek odradi odmah po kupovini i mirna glava. I za kupca i za prodavca, prvi bih uvek pristao da platim trosak prenosa u oba slucaja, za nasa vozila porez na prenos apsolutnih prava je reda velicine 5000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, totti said:

To je to. Svaki grad ima svoja pravila, šablon ne postoji.
U Bg npr lice sa ovlašćenjem sve može da završi, i poresku i odjavu. U mnogo drugih gradova mora vlasnik lično.

Opstina Zemun, iskljucivo licno vlasnik, nikakva ovlascenja ne prolaze, procedura traje izmedju 15 i 25 dana, licno sam na svojoj kozi osetio kako i koliko traje.

Pricam za obicnu "raju" sad za nekog sa vezom, mozda druga pravila vaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd

 

Mare,

 

Majke mi, tako se provede lik sto je od mene kupio Lybru (ja sam prijavljen na teritoriji opstine Zemun), za sve sam morao ja da idem, tri puta sam isao u poresku, prvo da mi (da mu) odrede visinu poreza i da predam predmet, pa za 10 radnih dana da dodjem po resenje, zatim da uplatim (on je placao), i verovao ili ne na pecat je cekao jos 10 dana. Registracija mu je istekla 14.06. a registrovao je tek 06.07. a dotle je sve vreme bio bez auta.

Tada rekose da je jedino gore u opstini Cukarica.

Sve se desavalo, leta prosle godine, a tada sam cuo da su u te dve opstine muvali sa naplatom poreza pa kao da moraju da poostre proceduru.

Ja sam bio zapanjen, kakvo dr*anje je covek preziveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan BG said:

@Markobgd

 

Tada rekose da je jedino gore u opstini Cukarica.

 

Na Čukarici nije toliko trajalo.

Skoro sam sa Jankom radio prenos Y. 

Poreska odmah da koliko teeba da se uplati, uplaćuješ na šalteru u samoj poreskoj. Za 7 dana podigli rešenje i u SUP odjavili tablice za 20min. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas nikakvu dilemu tu. Zovite vlasnika vozila, odite zajedno do njega, odradite prenos vozila i tog momenta ga i isplati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kod kog vlasnika? U saobracajnoj pise jedno ime (vlasnik vozila). On je izdao puno ovlascenje (za prodaju, registraciju i ostalo) drugom licu. Kome onda da se obratim? Vlasniku 1 (ime iz saobracajne) ili vlasniku 2 (sa tim punim ovlascenjem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ide iz ruke u ruku realno ja takav auto ne bi ni pogledao, ali svako ima svoje principe...Ne zna se ni ko je vlasnik ni kod koga je ovlašćenje realno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Markobgd said:

Jedino sam sa prodavcem išao do notara da overimo kupoprodajni ugovor (koji su nam isto u agenciji sastavili) i tu sam ostao zatečen da je potreban samo jedan primerak. 3x smo pitali i kad smo kod notara bili on nam takođe reče da sa jednim primerkom ne može da se završi ali izgleda da može! :D

Može samo jedan primerak, ali nije najbolje rešenje. Bolja je opcija da prodavac i kupac imaju po jedan primerak. Ali, fora je što se plaća overa svakog primerka Ugovora posebno...npr. ako hoćeš Ugovor u 5 primerak može i to, ali onda 5 x cena overe. Kada sam pitao može li jedan primerak a da onda taj jedan iskopiramo i eto nam još primeraka na taj način, rečeno mi u kancelariji notara da možemo da kopiramo taj jedan primerak do mile volje, ali te kopije ne važe, nisu merodavne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Ivan said:

E, jbg, jeste procedura takva kakva jeste, kao i gomila stvari u ovoj drzavi... Ali da ne bude "posle bitke svi su generali" - zasto si uopste cekao zadnjih par dana pred praznik i produzenje registracije?

Registracija se moze produziti 30 dana pre isteka. A zakonski rok za placanje poreza je 15 dana od potpisivanja kupoprodajnog ugovora. Iscitaj koliko su problema pojedine kolege imale zbog odlaganja prenosa, voznje na ovlascenja ili kojekakvih ovlascenja ovlascenja :) i sl... Moj skromni savet je da se to uvek odradi odmah po kupovini i mirna glava. I za kupca i za prodavca, prvi bih uvek pristao da platim trosak prenosa u oba slucaja, za nasa vozila porez na prenos apsolutnih prava je reda velicine 5000 dinara.

Jer sam mislio da samo trebam da platim i gotovo :)

Uglavnom, bila je neka ljubazna teta na salteru, rekla mi sram da me bude jer nisam platio porez u roku od 15 dana od zakljucenja ugovora i rekla da moze i sad :)

Posle sam isao u pisarnicu i dobio sam neki papir da dodjem 20og da podignem sta god. Rekli su mi da tek onda moram da platim porez, pa me zanima da li treba jos nesto da uradim u medjuvremenu ili da cekam 20ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ce verovatno ici za par dana posle 20-og, jos jednom po pecat na resenje, posto se uplata poreza ne vidi odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je u ostalim zemljama sto se tice prenosa vlasnistva, ali ovo kod nas je blagi uzas. Zagljavljeni smo u proslom milenijumu.

 

Pored tolike tehnologije, kod nas se svuda ceka za neke papire i to uglavnom radi jedan salter na 50 ljudi

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa kaskom u Generaliju? Dobio sam neku ponudu, razlicite vrednosti za razlicite stepene ucesca u steti. E sad, najskuplja varijanta je naravno bez ucesca u steti, a znatno jeftinija je ponuda, citiram: "sa 0% ucesca u stetnom dogadjaju". Sta im to znaci? Uzeo bih to, kad je jeftinije, ali ne znam da li to pokriva svu eventualnu stetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delakroa

 

Ne znam ni ja šta je, ali je logično da ne pokriva sve jer je najjeftinija varijanta. :)

Možda misle samo na udese (štetne događaje), odnosno samo na saobraćajne nesreće, ali ne i na to kada ti neko ogrebe auto, ili ti ukradu auto, ili ti ukradu nešto sa auta, ili razbiju stakla...tj. ne podrazumevaju pod tim sve ostale rizike osim saobraćajne nesreće.

 

Mislim da je varijanta sa 5% ili 50 evra učešća najbolji kompromis da sa jedne strane dobiješ jeftiniju polisu, a sa druge da si osiguran od bukvalno svega. Ako se ikada nešto i dogodi, znaš da će te koštati samo 50 evra. Suštinski, neće te ni koštati, nego će samo umanjiti iznos štete koji isplaćuju za 50 evra, a teško da ćeš baš morati majstoru da daš iz svog džepa, teeeeeško da mu neće ''preteći'' barem toliko od onoga što mu isplate. ;) 

 

Faktički, 5/50 opcija znači da za štete preko 1.000 evra učestvuješ sa 5%, što je po meni opet ok.

Ako ni to ne želiš, onda uzmi sa 0 apsolutnog i relativnog učešća. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izracunali su mi, na osnovu vrednosti automobila, da bi godisnje kasko iznosio 270e. To je ono bez ucesca u stetnim dogadjajima. Onda druga stavka je sa 0% ucesca, to je 40e jeftinije, a sa 5% ucesca je ravno 200. 
 

23 minutes ago, neshaoct said:

Možda misle samo na udese (štetne događaje), odnosno samo na saobraćajne nesreće, ali ne i na to kada ti neko ogrebe auto, ili ti ukradu auto, ili ti ukradu nešto sa auta, ili razbiju stakla...tj. ne podrazumevaju pod tim sve ostale rizike osim saobraćajne nesreće.


citiram:
"KOMBINACIJA B – saobraćajna nezgoda; požar; eksplozija (osim eksplozije nuklearne energije); iznenadno termičko ili hemijsko delovanje spolja; pad ili udar nekog predmeta (koji nije sastavni deo predmeta osiguranja); pad vazdušne letelice; manifestacije ili demonstracije; zlonamerni postupci ili obest trećih lica; oštećenja tapaciranih delova u osiguranom vozilu prilikom pružanja pomoći licima povređenim u saobraćajnim nezgodama ili na drugi način; namerno prouzrokovanje štete na osiguranoj stvari radi sprečavanja veće štete, kao i mere preduzete za smanjenje ili otklanjanje štete; udar groma i/ili predmeta oborenih gromom; oluja; grad ili tuča; snežna lavina, kao i pad snega i leda na vozilo; odron zemljišta ili obrušavanje zemljišta i stena (osim ukoliko je uzrok odrona zemljišta ili obrušavanja zemljišta i stena zemljotres); poplava, bujica i visoka voda; krađa vozila; prevara."

To su mi poslali iz Generalija :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...