Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Odnosno, cale moze da dobije punomoc od bivseg vlasnika, ali ne moze da ga prenese na mene ili mog brata. Tj. dok ne zamenimo tablice i saobracajnu, buraz i ja ne mozemo tim kolima u inostranstvo. Ako sam sve dobro razumeo.

A, problem nam nisu bile pare, vec cimanje oko tablica i saobracajne po mupu/supu, jer nam je svu papirologiju do tad sredio bivsi vlasnik.

A ja jos nisam siguran da li mi mozemo da vozimo sa ovim tablicama i saobracajnom (s'obzirom da u kolima imamo overene papire o prevodu vlasnistva), ili ipak moramo da kontaktiramo prethodnog vlasnika da on odjavi tablice i ponisti saobracajnu, a mi izvadimo novu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi mozete da vozite auto bez problema ali da bi isli preko morate da dobijete medjunarodnu punomoc koja ce da glasi na onoga ko vozi automobil.Na granici vam je verovatno nece ni traziti ali ona mora biti tu za svaki slucaj da vas ne bi vratili,

Sto se tice odjave vozila nju radi vlasnik koji je u saobracajnoj dozvoli i onda vi registrujete automobil u vasoj opstini ili gradu.Registracija automobila vazi do datuma u staroj dozvoli a vi cete dobiti nove tablice i saobracajnu dozvolu. To sto nosite ugovor sa sobom nije dobro jer kad napravite ugovor postoji zakonski rok u kom morate da prenesete automobil na svoje ime.Isto tako kad napravite ugovor a ne platite porez u opstini ide vam odredjena kamata do datuma kad platite porez.

Sve u svemu -ja bih to preveo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaaaa, jasno jasno..

A nismo se bas razumeli. Nama u kolima stoji papirologija i potvrda o prevodu vlasnistva. Porez je placen (oko 150e je bilo, ako se ne varam) i overeno je sve. Tako da je onda ostalo da vlasnik iz Vrbasa odjavi tablice i to, a mi da uzmemo nove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ODJAVA VOZILA PRE ISTEKA REGISTRACIJE

Vlasnik registrovanog vozila može kod organa kod koga se vozilo vodi u evidenciji da odjavi vozilo i pre isteka važenja registracije.

Prilikom odjavljivanja vozila, saobraćajna dozvola se poništava bušenjem, a vlasniku se izdaje potvrda u koju se, osim njegovih licnih podataka i podataka o vozilu, upisuju i sledeci podaci:

1) datum odjavljivanja;

2) konstatacija o postupanju sa registarskim tablicama (vraćene, uništene i dr.);

3) ime, odnosno naziv novog vlasnika

Jos se uz tablice placas i administrativna taksu za odjavu vozila i administrativna regularna za izdavanje novih tablica.

:book:

što se tiče zakona tj.ovo sa tablicama;2) konstatacija o postupanju sa registarskim tablicama (vraćene, uništene i dr.)

znači li to da ako ja prodam auto iz LO u BG recimo i odjavim tablice da bi kupac mogao uzeti BG table, ja mogu da zadržim moje stare table kako bi ih upotrebio za sledeću registraciju nekog drugog vozila.Naravno podrazumevam da će mi prethodna saobraćajna biti uništena a novu ću morati platiti.Gledam samo da ne platim nove tablice a i broj mi se sviđa.

:clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije nije moglo a mislim ni sada.

Tablice se odjave (znaci vrate se obe ili npr.doneses potvrdu da si prijavio gubitak jedne ili obe tablice)

Da bi ih zadrzao morao bi da platis dodatno kao za biranje tablica.

Nevezano za temu ali zanimljivo je da u Svajcarskoj mozes registrovati dva automobila sa istim(jednim ) parom tablica i vozis naizmenicno (prebacujes tablice sa jednog na drugi) jedino vozilo bez tablica ne smes da ostavis na javnom parkingu :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas registrovao Lybru 1.8!

Registracija mi izasla oko 21.500 dinara,plus osiguranje stakala 2.200 dinara! :smoke:

Tehnicki pregled je trajao manje od minut,ali bukvalno toliko,i kostao 2.500 dinara! :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za Kappu 28000? bez novih tablica? ako je tako svaka cast ja platio samo registraciju tj sve bez tablica 24300din

Share this post


Link to post
Share on other sites

toliko, sta znam, evo aleksa za 1.8 iznad platio 24000(tehnicki i dazbine)

meni je verovatno oko 26500-27000 cena plus nesto za agenciju

prosle godine sam dao 33000 zbog tablica i saobracajne i prenos 12000

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&task=send&chronoformname=Info_za_registraciju

ovde je oko 25600, sta znam a i bole me kufer, samo da se vozi

sad vidim da je za Nis jeftinije (kako to) :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi razlike od agencije do agencije idu i do 2000 dinara, npr meni je u jednoj agenciji za Punto 1.9 D trebalo 20300 dinara, sa tehnickim a u drugoj 21500 i tehnicki da odradim na drugom mestu, ako imate vremena pozovite telefonom ili obidjite 2 - 3 - 4 agencije pa gde vam je najisplativije tu registrujte svoja vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites

razlika ide i do 4500din koliko je bilo u Dunav osiguranju a ovo je sve sa uslugom agencije inace da sam ja nosio i cekao 1000din manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi hitno odgovor pa Vas molim za isti, prodao sam auto i sad treba da napravim ugovor da li je bezbedno davati nekome punomoc za upravljanje tim vozilom? Mislim da ce auto cak ici trecem licu a ne coveku kome sam prodao? Zanima me i da li kazne stizu meni ili kako se vec to onda regulise. Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

uradi kupoprodajni ugovor i kazi mu da radi sta oce nikakva ovlascenja i sl nek uradi prenos i cao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazne za parkiranje,kazne za prolazak na crveno ,voznja zutom trakom uz snmak kamerom,stize na kucnu adresu.

Ali ako neko napravi prekrsaj i zaustavi ga policija,neces ti dobiti kaznu vec vozac.

Kupoprodajni ugovor,overen u sudu i placen prevod u upravi prihoda je donekle garant.Tvoje ime je i dalje u saobracajnoj.Sve dok se ne promeni saobracajna,na ime novog kupca,nisi miran.U supu se auto i dalje vodi na tebe,bez obzira sto ste vi zakljucili ugovor i isti overili.Bez obzira sto je placen porez na prenos vlasnistva.

Sve dok se ne promeni saobracajna,nisi miran....

I kako tako.majku mu,prodas auto bez ugovora,bez icega.Samo pare,pare.A posle.....

I nije pumocje,vec" ovlascenje za upravljanje" i overava se u sudu uz placanje taksi.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prethodnom vlasniku ostavio nekoliko kazni za parking, negde oko 3000 dinara, kad sam otisao da prenesem auto kad je istekla registracija, zvao sam ga 3 dana ranije da se dogovorimo kad ima vremena, covek kaze dodji tog dana i ja dodjem kao po dogovoru, kad sam se dovuko do njega on krene da mi uvija i zavija kako ima posla i da sacekam, posao koji se zavrsava za pola sata, odradili smo za nekih 4 - 5. na kraju mi je dao i kazne ali sam ih sa zadovoljstvom bacio u prvu kantu na koju sam naisao, pa nek placa on, zvao me je jos par puta i nesto pretio, ali valjda je platio, vise ne zove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, jesam ispao go*no, ali meni je iskreno zao sto se dogodio taj nemili dogadjaj, jer da je on ispao covek, platio bi i ja kazne ali ovako ko ga ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, interesuje me kakva je procedura sa osiguranjem, kriv sam za stetu na drugom vozilu :thumbdown: (nije neka velika) kakva je procedura sad, zapisnik je sastavljen itd. Hoce li osiguranje platiti ostecenom pa cu ja osiguranju nadoknaditi ili kako? Znam da zvuci banalno, ali nikad nisam imao udes i sad sam totalno zbunjen. Policajci su mi rekli da ce osiguranje sve pokriti a ja cu platiti prilikom registracije vecu sumu osiguranja. Da li je to tacno? Unapred zahvalan svima!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju pravo da ti zaracunaju malus prilikom sledece registracije.

Ranijih godina to niko nije zaracunavao, bar sto se tice slucajeva koje ja znam.

Ako nemas stetu, trebalo bi da racunaju bonus i platis manje, ali ni to nisu radili sto se tice obaveznog osiguranja.

Sad je zakonima to nesto uredjivano, menjano, ko zna sta ce na kraju ispasti.

Policija ne kaze jednu vrlo bitnu stvar, a to je da ako nesto ide preko suda, desava se sledece: kaznu za saobracajni prekrsaj normalno placas. Ide nekoliko negativnih, verovatno i dozvola bar na 3 meseca + sto policija zna da naplati uvidjaj nekih 25.000 dinara od onoga ko ispadne krivac.

Ovo ti pricam na osnovu iskustva koje sam imao pre nesto vise od godinu dana. Tako je prosao covek koji me je zakacio na parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hardvet ne preteruj, kakva bre dozvola, za sta, za cukanje? Osiguranje po novom placa izlazak policije a da li ces ti dobiti neku kaznu to zavisi od sudije, dozvola moze jedino ako si napravio neki drugi prekrsaj zbog kog je doslo do udesa. Svu stetu na tom vozilu placa tvoje osiguranje i zbog toga ces platiti vece osiguranje sledeci put do max 50%.

Cale je skoro imao cukanje sa manjom stetom, to ti dodje clan 21 (drzanje odstojanja) gde je predvidjena kazna za fizicka lica 5000rsd, nema nikakvih bodova i oduzimanja dozvole!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je ovaj udario na parkingu... Tako je bilo kod njega.

Covek je samo vozio u rikverc :)

Nego, zasto ne obracunavaju i bonus tako revnosno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...