Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Pogledajte zanimljive kasko ponude različitih osiguravajućih kuća:

- Fiat Stilo

- 2003god;

- paket opreme Active;

- 3 vrata;

- 59kw;

- radna zapremina motora 1910cm3;

- masa praznog vozila 1250kg;

- broj putničkih mesta za sedenje 5;

- oblik i namena limuzina;

- želim da uključim rizik krađe u zemlji;

- ima mehaničku zaštitu Zeder - neke osiguravajuće kuće daju popust na mehaničku zaštitu.

Ponude sam okačio na dva servera (megaupload i rapidshare), skinite sa kog Vam je lakše.

AMS Osiguranje:

http://www.megaupload.com/?d=AA6LICDV

ili

https://rapidshare.com/files/461050902/AMS_Osiguranje.pdf

Dunav:

http://www.megaupload.com/?d=SEKGJK8M

ili

https://rapidshare.com/files/461051163/Dunav.doc

DDOR:

http://www.megaupload.com/?d=4YYZPLAG

ili

https://rapidshare.com/files/461051294/DDOR.xls

UNIQA:

http://www.megaupload.com/?d=RDVRMEAC

ili

https://rapidshare.com/files/461051729/UNIQA.pdf

Wiener:

http://www.megaupload.com/?d=ZTG91UOS

ili

https://rapidshare.com/files/461052003/Wiener.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koja je tačna procedura pri kupovini automobila sa tablicama iz drugog grada npr. Kraljevo? Naravno hteo bih da prevedem auto na svoje ime.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Izaberes radni dan i poranis,najbolje oko 9 ujutro.

2.Sacini se kupoprodajni ugovor u agenciji ili "skini"pdf ugovor i odstampaj ga i popuni sa prodavcem(ako imas uslova za to-stampac kuci).

3.Overi se kupoprodajni ugovor u sudu uz placanje taksi.

4.Sa overenim ugovor,licnim kartama i kopijom saobracajne dozvole ides sa vlasnikom u upravu prihoda da platis porez na prenos.Kada platis porez ti postajes vlasnik.Kopiras sve papire da imas za sebe i prodavca po kopiju uz originale.Tada imas 2 opcije.

5.Odlazis u sup(mup) da VLASNIK bivsi odjavi auto i vrati tablice i vadis probne tablice za put kuci.Probne tablice su samo od grada do kuce,nema voznje po gradu i pokazivanje novog auta :thumbsup:

5.1 Sa overenim kupoprodajnim ugovor i uplatom iz poreske uprave i saobracajnom naravno, vozis auto kuci ,a bivsem vlasniku saljes tablice i saobrcajnu da ti on zavrsi odjavu auta.

Mozda sam nesto propustio,ali to je to....2-3 sata posla.

Svaka druga "kombinacija" nije bas po zakonu.Ova je ispravna i najcistija.Cak,stavise,posto prodavca verovatno ne poznajes,ja bih isti dan odjavio auto u mupu i uzeo probne table.Sve da bude cisto.

Jedino sto prodavac moze da se raspita kakva je procedura oko izdavanja probnih tabli u mupu,tj. koliko traje i da li moze odma sa odjavom vozila.

AKo prodavac pocne pricu"brate ovo ,ono,nema problema,ja cu ti to odjaviti"bezi od tog auta i prodavca makar bio i posten.Manje ce te boleti glava ako sve zavrsis taj dan.vuci ga za rukav i dogovori se unapred i objasni mu da njegov posao nije samo da ti da saobracajnu i kljuceve,vec ce morati izgubiti 3-4 sata na administraciju....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJudi, jel zna neko u kojoj opstini u Bg se najvise isplati cekati za registraciju? Cujem da s8u svuda paklene guzve... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ovi iz agencije me savetuju Savski venac ili Stari grad jer je na Cukarici haos. Pobili se pre neki dan... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Starom gradu i uvek je bilo veselo (mali sup malo kiseonika ma milina;) ) a sto se tice Savskog venca cini mi se da ga ljudi izbegavaju jer deluje da nema parkinga okolo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncno je Alfa moja...nista lepse od tog osecaja. Mada su me prenos i registracija kostali oko 45.000 dinara.

Na kraju nisam pogresio sto sam otisao u SUP Savski Venac. Cekao sam "samo" tri sata, sto je, s obzirom na situaciju, odlicno... :wallbash:

I tako... em ti uzmu brdo para, em izgubis dva dana za nesto sto se u normalnoj zemlji zavrsava ekspresno. I sto je najludje, za godinu dana opet cemo morati da menjamo tablice jer ove imaju pogresan grb. Da nije tuzno, bilo bi smesno.

Dobro proverite svaki podatak na svakom papiru. Danas su me vratili sa saltera jer su mi u agenciji pogresili datum na polisi. Srecom, pa posle ispravljanja moze preko reda, inace... :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da doplatim za kasko ali sam odustao. U slučaju 100% štete ili krađe isplaćuju samo 30% od cene procenjenog vozila po AMSS katalogu. Toliko niskim procentom se pravdaju "amortizacijom" :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Izaberes radni dan i poranis,najbolje oko 9 ujutro.

2.Sacini se kupoprodajni ugovor u agenciji ili "skini"pdf ugovor i odstampaj ga i popuni sa prodavcem(ako imas uslova za to-stampac kuci).

3.Overi se kupoprodajni ugovor u sudu uz placanje taksi.

4.Sa overenim ugovor,licnim kartama i kopijom saobracajne dozvole ides sa vlasnikom u upravu prihoda da platis porez na prenos.Kada platis porez ti postajes vlasnik.Kopiras sve papire da imas za sebe i prodavca po kopiju uz originale.Tada imas 2 opcije.

5.Odlazis u sup(mup) da VLASNIK bivsi odjavi auto i vrati tablice i vadis probne tablice za put kuci.Probne tablice su samo od grada do kuce,nema voznje po gradu i pokazivanje novog auta :thumbsup:

5.1 Sa overenim kupoprodajnim ugovor i uplatom iz poreske uprave i saobracajnom naravno, vozis auto kuci ,a bivsem vlasniku saljes tablice i saobrcajnu da ti on zavrsi odjavu auta.

Mozda sam nesto propustio,ali to je to....2-3 sata posla.

Svaka druga "kombinacija" nije bas po zakonu.Ova je ispravna i najcistija.Cak,stavise,posto prodavca verovatno ne poznajes,ja bih isti dan odjavio auto u mupu i uzeo probne table.Sve da bude cisto.

Jedino sto prodavac moze da se raspita kakva je procedura oko izdavanja probnih tabli u mupu,tj. koliko traje i da li moze odma sa odjavom vozila.

AKo prodavac pocne pricu"brate ovo ,ono,nema problema,ja cu ti to odjaviti"bezi od tog auta i prodavca makar bio i posten.Manje ce te boleti glava ako sve zavrsis taj dan.vuci ga za rukav i dogovori se unapred i objasni mu da njegov posao nije samo da ti da saobracajnu i kljuceve,vec ce morati izgubiti 3-4 sata na administraciju....

Posto mene sutra ocekuje goreopisano, da rezimiram.

Moram li sutra odjavljivati tablice ili ne? (prodavac je iz NS, a ja iz Cacka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam samo jedno pitanjce. :rolleyes:

Imam obavezno TRIGLAV osiguranje,al nisu osigurana stakla. Zvao sam ih da pitam dal moze da se dodatno uradi i osiguranje stakala,oni kazu ne moze. :thumbdown:

E sad mene interesuje dal mogu da odem u neku drugu osguravajucu kucu,i da kod njih osiguram samo stakla? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, osiguranje stakala je moguce uraditi samo prilikom zakljucenja osnovnog osiguranja (od autoodgovornosti). Naknadno mislim da to niko ne radi, cak ni u maticnom osiguranju (gde je zakljuceno osnovno osiguranje). Bar iz mog dosadasnjeg iskustva.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno je ukinuta ta kategorija osiguranja i osiguranje putnika od strane NBS. Ovo sam dobio kao objasnjenje na tehnickom, ali kao jos uvek moze nekako ako se ode direktno u osiguranje.

Cisto da vam napomenem drugar pre par dana odradio naknadno osiguranje stakala nedelju dana posle registracije i odrali ga. 4000 din i jos ima ucesce 20% u steti. Za njega sajba izadje oko 10-11 hiljada. Znaci dok se zajebavao sa odlascima slikanjem, placanjem pa eventualnim odlascima da podnese zahtev za stetu pa jos +20% to je oko 2-3 hiljade doplate izadje ga na isto kao da se direktno pojavi u glass servisu i da kes. Nema cimanja sa osiguranjem, a mozda se i nista ne desi sa staklima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnik lično.

U suprotnom...zamisli ukradu ti auto...falsifikuju saobraćajnu i odu da regularno odjave auto...i sve to bez vlasnika. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdja registrovana opet.

Dobila nove tablice :thumbsup: .

Cena 29908 dinara ( na par rata)+ 800 dinara tehnicki (uz polisu iz te agencije) + 2550 dinara osiguranje loma stakala i putnika.

Znaci moguce je osiguranje loma stakala i dalje s tim sto jedino (kako kazu u agenciji) Dunav osiguranje daje osiguranje loma stakala BEZ UCESCA ( u mom slucaju za Lanciu polisa je 1980 din za iznos 28000 din stete) dok ostali i dalje imaju ucesce u steti od 20%( mada se ne secam ali je veci nesto iznos bio prosle godine)

Da dodam , opet moj omiljeni SUP Savski venac i sve gotovo za 15 min :welcome: ( nikad brze nisam registrovao auto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje, pa mislim da je ovo najadekvatnije mesto.

Naime, Lybra koju smo kupili je bila registrovana (u Vrbasu). I, nakon dogovorene cene i zakljucivanja kupoprodaje, platili smo porez za prevod vlasnistva i overili kupoprodajni ugovor i sve to. Medjutim, tablice nismo menjali, a i saobracajna je ostala stara, tj. vodi se na prethodnog vlasnika automobila. Prilikom prevoda vlasnistva su nam rekli da tablice ne moramo da menjamo odmah, vec to mozemo da uradimo kada nam istekne registracija. Upravo zbog toga, ugovor o prevodu vlasnistva stoji u kolima, za slucaj da panduri zatraze neki dokaz o vlasnistvu vozila. Medjutim, posto smo brat i ja planirali da u skorije vreme odemo do Madjarske, zanima me sta nam sada treba od papirologije?

Da li nam treba punomoc prethodnog vlasnika vozila (posto se na njega vode tablice i saobracajna) ili nam treba punomoc naseg oca (posto je, prema ugovoru, on novi vlasnik vozila)?

Hvala unapred :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put cujem da je neko preveo auto na sebe,tj.platio porez a ostavio staru saobracnju dozvolu i tablice druge opstine.Tj,nije odjavljen auto i izvadjena nova saobracajna dozvola i tablice.Ovo mi je mnogo nelogicno.

Vi ste vlasnik vozila po ugovoru,a u saobracajnoj je stari vlasnik.MIslim da ste u gadnom prekrsaju.

Ali neka neko kaze drugacije.Ili posetite najblizu agenciju za registraciju vozila,da bi dobili proverenu informaciju.Ili do ams Srbije.

U svakom slucaju,nova saobracajna i tablice su oko 4500 dinara,i ako ste sve do sada platili,ne razumem zasto ova mizerna cifra predstavlja problem?

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neomckane

Ne moze ovlascenje da se uradi na osnovu ugovora.

Mora vlasnik vozila iz saobracajne da da ovlascenje.

Vozilo je vlasnistvo onoga na koga se vodi u saobracajnoj dok kod u supu se ne promeni vlasnistvo.

Zakonski si u obavezi da platis porez (u teoriji prodavac ali to u 99% slucajeva u Srbiji placa kupac).

Sa kupoprodajnim ugovorom ne mozes ti (tj otac posto je ugovor na njegovo ime, da ode u Vrbas i vrati tablice) mora stari vlasnik).

"ODJAVA VOZILA PRE ISTEKA REGISTRACIJE

Vlasnik registrovanog vozila može kod organa kod koga se vozilo vodi u evidenciji da odjavi vozilo i pre isteka važenja registracije.

Prilikom odjavljivanja vozila, saobraćajna dozvola se poništava bušenjem, a vlasniku se izdaje potvrda u koju se, osim njegovih licnih podataka i podataka o vozilu, upisuju i sledeci podaci:

1) datum odjavljivanja;

2) konstatacija o postupanju sa registarskim tablicama (vraćene, uništene i dr.);

3) ime, odnosno naziv novog vlasnika

Jos se uz tablice placas i administrativna taksu za odjavu vozila i administrativna regularna za izdavanje novih tablica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Korisnik vozila može da priloži ovlašćenje dato od strane vlasnika vozila, overeno u sudu ili opštini, na osnovu koga prisustvo vlasnika vozila nije obavezno pri izdavanju DTV. Predmetno ovlašćenje mora da sadrži klauzulu da se korisnik vozila ovlašćuje da upravlja tim vozilom u inostranstvu, odnosno da predmetno vozilo može da otuđi. Takvo ovlašćenje važi do opoziva, ali ne može da se prenosi na treće lice."

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=150

Korisnik vozila moze uz overeno ovlascenje da izvadi medjunarodno ovlascenje. ali ne bi mogao da da ovlascenje trecem licu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...