Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Zamislite, mogao sam imati 10% jeftiniji kasko kod DDOR-a da sam isao na Navak, al nisam znao ni da imam prava, ni da ce mi biti jeftiniji kasko... Ako nekom istice uskoro da zna da ode... Uslov je da je kasko preko 300eura.

Probacu ove godine da dobijem advanced jer nisam koristio prosle godine basic.... Posle praznika cu videti.

P.s. Uradio danas godisnji servis - 12.600 din. Sipali su mi ipak shell - 3.5 litara jer nisam naglasio pre servisa da hocu seleniju... Shell im je default... Nisu dosipali ni naplatili tecnost za stakla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje... Mislim da onih koju se ljute nema na ovom forumu...

Kao u onom vicu... "Nedavno smo poslednjeg ljudozdera pojeli..." ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja mrzim ove sto menjaju avatare kako sta novo stave. Cekam Dedu da stavi aero antenu i da se samoubijem

:offtopic:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kude piše da ne sme da se menja? I ti si imao onu lokomotivu, pa si promenio :p
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospoda iz Delta Generali su me nasankali za soferku jer su prvo priznali stetu, isarali soferku da ne moze da se upotrebljava a tek onda rekli da verovatno nemam pravo na osiguranje jer sam kola preveo iako vazo polisa.

Strasno da strasnije nema. Ode 140 e za soferku a nije bas ni morala hitno da se menja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj što ti je oštetio / išarao šoferku neka je vrati u pređašnje stanje pa je ti onda menjaj.

Zar se ne osigurava vozilo, a ne vlasnik. Po broju šasije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je pisalo negde malim slovima... kao sto se OEM software vezuje za komponente racunara, pa se ne mogu promeniti, iako ostaje isti vlasnik racunara...

Sve te osiguravajuce kuce gledaju sa se ograde... osiguravaju od pada svemirske letelice i ostalih malo verovatnih dogadjaja, a kad treba da isplate obicnu stetu onda pocnu da vrdaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja mislio,da se veze sa sasiju a i to delimicno kasko za osnovnu polisu ali..Znaci odradio me na brzaka..Posle sam zvao njihovog pravnika koji kaze da se promenom vlasnika kasko kao i delimicni kasko odbija jer se veze za vlasnika a ne za kola..Znaci strasno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

Istice mi registracija 28.05.2014...

Sutra bih isao da produzim registraciju...Gledam cene po netu, razlikuju se...Molim moje novosadjane za savet koja agencija je dobra i izdaje odmah registracione nalepnice? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj otac je dobio automobil u ostavinskoj raspravi sudskim resenjem od svoje pokojne majke, i taj auto je meni poklonio. Porez se placa u slucaju poklona u opstini primaoca, tj posto je poklon sa oca na sina ne placa se porez samo se dobije pecat na ugovor da je to regulisano. Uskoro treba da registrujem auto, i da zmenim tablice, saobracajnu itd, pa mi nikako nije jasno da li mora to moj otac da uradi u mestu gde je auto sada registrovan, tj da vrati tablice i odjavi, pa tek onda ja u beogradu sa odjavom i ugovorom da registrujem ili jednostavno skinem tablice odnesem u mup sa svim placenim troskovima i zavrsim posao. tako bi bilo logicno ali verovatno nije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobih ponudu na email, (copy/paste):

kasko DDOR NS

Bez učešća u šteti (kao prošle godine ) PREMIJA  ZA GODINU DANA  JE   33.182,00 din.

PRVA RATA BI BILA  4.219,00 din.

A JEDANAEST RATA  PO 2.633,00 din.

Polisa je urađena  I Vi možete  da uplatite  PRVU RATU  4.219,00 DIN

--------------------------------------------------

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, nemoj krljati odmah po državi jer nije to slučaj samo kod nas. U većini zemalja je tako. 

 

Drugo, bila je neka priča da može tako kako si ti rekao, ali ne mogu 100% da tvrdim. Otiđi do najbližeg SUP-a pa pitaj. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mi nikako nije jasno da li mora to moj otac da uradi u mestu gde je auto sada registrovan, tj da vrati tablice i odjavi, pa tek onda ja u beogradu sa odjavom i ugovorom da registrujem ili jednostavno skinem tablice odnesem u mup sa svim placenim troskovima i zavrsim posao. tako bi bilo logicno ali verovatno nije?

Odjava mora u opstini prethodnog vlasnika, vrate im se tablice i probusi mu saobracajna, pa tek onda sa probusenom saobracajnom ides u tvoj MUP da registrujes na sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari da ne otvaram temu mozda neko ovde zna.. treba mi pomoc!
Hteo bih da kupim auto u Sloveniji, znaci vec sam izabrao Stila, pitanje je sad kog.. Ono sto mi treba jeste ako neko ko je radio to skoro moze da mi kaze koliko ce me to kostati?
U pitanju je 1.6, 170 000km predjenih, 2002god, 104 Konja - 76kw.. Ako neko ume da mi izracuna bio bih mu zahvalan.. trneutno nisam u Srbiji pa ne mogu da kontaktiram ove "nase" carinike da proverim, ali cuo sam da se menjao zakon pa

neko ko je skoro radio ako moze da mi potvrdi cenu prenosa, poreza ili sta vec sve ide uz to!

Znaci zanima me cena uvoza i carinjenja automobila!
Hvala!

Edited by Djoleeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne računaš troškove odjave i dovoženja do granice onda ide 20% PDV na KATALOŠKU vrednost vozila, ide 100-150€ špediteru i imaš oko 150€ dodatnih dadžbina državi, Agenciji za bezbednost saobraćaja itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne računaš troškove odjave i dovoženja do granice onda ide 20% PDV na KATALOŠKU vrednost vozila, ide 100-150€ špediteru i imaš oko 150€ dodatnih dadžbina državi, Agenciji za bezbednost saobraćaja itd. 

 

ja sam recimo to izracunao na jednom sajtu i izaslo mi je ovako:

"Minimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 212.312,34

Maksimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 424.104,01

Minimalna ocekivana vrednost poreza je: 5.307,81

Maksimalna ocekivana vrednost poreza je: 10.602,60"

 

I sad na ovih 200 000rsd ja skidam porez od 20% ? I ono sto me zanima, recimo auto koji kod nas kosta 2000eur u inostranstvu kosta 1200eur, po kom to katologu ce on da me lupi ? ovom nasem ili njihovom?

 

Ako se sve sabere, otprilike ce me prenos iskostati oko 500eur  za 1.6 Fiat stilo ? (troskove za transport i registraciju ovde ne racunam)

Nesto mi je to malo :D.

Edited by Djoleeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da skratimo muke, računaj da će te papiri (PDV) bez ovih novih dodatnih dažbina koštati između 500 i 600e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...