Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Plaćen kasko. Dobio sam jos 8% za keš plaćanje. Na kraju DDOR 28500

To je 10.000 manje nego što sam ja prvi kasko platio wiener osiguranju, doduše u 12 rata.

Ove godine će da daju takvu ponudu ili ćao zdravo kasko! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko te to izašlo?

Prosle godine sam platio 27.500 full kasko bez ucesca u steti (doduse, placanje u kešu), a kad sam zvao tel sam dobio ponudu 38.000 sa 5% učešća u šteti. Ali tada još nisam imao alarm ugrađen i fićko je bio još redak, svi ga zagledali. Ove godine ću razmisliti dobro dal ću dati tolku sumu. U svakom slučaju neće biti odjednom, nego na rate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćete da pravimo group buy? :lol:

 

Šalu na stranu, ali ja sam do sada u DDOR-u posredovao u osiguranju preko 15 vozila tako da me dobro znaju i daju mi generalno najbolje moguće ponude u okviru njihovih mogućnosti... e sad... ako hoćete NAVAK obuku onda kasko mora biti preko 300€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa posle dopune je jasno  :thumbsup:

 

ja sam za ako mozemo da se skupimo za tako nesto, a da li kasko mora da istekne da ga obnovis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' zvaću sutra da vidim za 1,4 i 1,3mjet koja bi bila najbolja ponuda. Naravno gledaću da ne moraju svi da plate odmah nego da bude ono - kad kome naiđe. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je kod wienera 5%, najmanje 50eura... Tako da ako ne bude jos bolje... Neke grupne? Moracu kod ddor-a... Samo bi zamolio ako moze do utorka, jer mi tada istice kasko.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ako ti istice u utorak, nije to da mora isti dan kao registracija , il neces da baksuziras :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam danas da zovem pa jelte ne radi ova gospođa pa je zovem u ponedeljak. ;) Tražiću joj ponudu bez učešća i sa učešćem 5% i min 50€. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da baksuziram... Ni za 30 eura jeftinije prihvatim 5% ucesca... To na cenu auta od 15000 eura moze da bude 750 eura, a za te pare moze se 25 god.placati razlika izmedju wienera i ddor-a.

Kao u onoj narodnoj - cicija najskuplje plati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija sa DDOR-om je sledeća: 

 

Prvo treba da znate da MNOGO stvari utiče na visinu premije i da su ove cifre INFORMATIVNE i da za konkretan slučaj ipak treba da pozovete ili odete do njih i dogovorite tačno šta i kako. Ja ću se potruditi da što detaljnije napišem sve informacije. 

 

___________________________________________________

 

Ako ste prošle godine bili u DDOR-u onda treba da idete kod vašeg agenta prodaje jer je on zadužen za vas. Ako ste bili kod nekog drugog osiguranja onda od njih uzimate neku potvrdu da niste imali štetu prethodne godine i ostvarujete popuste. 

 

Napravljene su ponude za 1,4 i za 1,3mjet i to sa Paket 1 opremom. Ukoliko imate Paket 2 ili neki drugi paket opreme, naravno idu korekcije cena. Takođe, napravljene su ponude sa popustom za one koji su imali kasko prethodne godine i za one koji ga nisu imali. I naravno, tri vrste osiguranja bez učešća, sa apsolutnim učešćem 50€ (dakle učestvujete samo sa 50€) i sa relativnim učešćem 5% ili min 50€. 

 

Obuhvaćen je dopunski rizik od krađe (koji možete isključiti i umanjiti premiju osiguranja) i za sve premije koje su preko 300€ dobijate trening na NAVAK-u. 

 

Na sve navedene cene imate JOŠ 5% popust ako imate više od 15god vozačkog staža. 

 

500L 1,4 Paket 1 - osigurana suma 1.309.673,00rsd

 

Ako ste imali kasko prošle godine kod drugog osiguranja:

 

Bez učešća: 37726,00 (prva rata 5039,00 ostale 3143,00); za keš 36593,92

Sa apsolutnim učešćem 50€: 32172,00 (prva rata 4290,00 ostale 2681,00); za keš 31207,24

Sa relativnim učešćem 5% min 50€: 28956,00 (prva rata 3861,00 ostale 2413,00); za keš 28087,52

 

Ako NISTE imali kasko prošle godine kod drugog osiguranja:

 

Bez učešća: 44383,00 (prva rata 5924,00 ostale 3698,00); za keš 43051,36

Sa apsolutnim učešćem 50€: 37850,00 (prva rata 5048,00 ostale 3154,00); za keš 36714,00

Sa relativnim učešćem 5% min 50€: 34065,00 (prva rata 4550,00 ostale 2838,00); za keš 33042,80

 

 

 

500L 1,3mjet Paket 1 - osigurana suma 1.425.927,00rsd

 

Ako ste imali kasko prošle godine kod drugog osiguranja:

 

Bez učešća: 47353,00 (prva rata 6315,00 ostale 3946,00); za keš 45932,76,92

Sa apsolutnim učešćem 50€: 40841,00 (prva rata 5450,00 ostale 3403,00); za keš 39615,72,24

Sa relativnim učešćem 5% min 50€: 36763,00 (prva rata 4908,00 ostale 3063,00); za keš 35659,96

 

Ako NISTE imali kasko prošle godine kod drugog osiguranja:

 

Bez učešća: 55710,00 (prva rata 7433,00 ostale 4642,00); za keš 54038,20

Sa apsolutnim učešćem 50€: 48048,00 (prva rata 6406,00 ostale 4004,00); za keš 46606,16

Sa relativnim učešćem 5% min 50€: 43251,00 (prva rata 5770,00 ostale 3604,00); za keš 41953,92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na podacima Dovla

 

 

Plaćen kasko. Dobio sam jos 8% za keš plaćanje. Na kraju DDOR 28500

al kako onda 28500 jbmga

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam napisao, veoma je važno koji paket opreme je stavljen, koji su sve rizici uključeni u polisi, koje su "olakšavajuće" okolnosti uračunate i na čemu se sve dobio popust. Na primer, ako isključite rizik krađe, premija ide svakako dole. 

 

Takođe, iskustvo mi govori da treba biti pažljiv oko tih popusta jer se često dogodi da vam nešto izuzmu iz polise kako bi vam napravili bolju ponudu. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prosle godine sve uzeo, i kradju i bez ucesca i mislim da je bilo 33000. A ova osnovna cena mi je velika za nas , mozda je to za nov 500L 1.3mil......na ovo bi trebao valjda da dobijem 5% za drugu godinu, 5% za 15g staza, 5% za NAVAK....ako je tako onda bi bilo 31,100?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prosle godine sve uzeo, i kradju i bez ucesca i mislim da je bilo 33000. A ova osnovna cena mi je velika za nas , mozda je to za nov 500L 1.3mil......na ovo bi trebao valjda da dobijem 5% za drugu godinu, 5% za 15g staza, 5% za NAVAK....ako je tako onda bi bilo 31,100?

Meni je ukljuceno sve u fulu, kradja, nezgode, nepogode, kradja u inostransvu, dobio sam sve ove popuste sto zhorz kaze, plus 8% za kes placanje. Takodje me je prosle godine kostalo 33000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam danas uplatio onu moju ponudu... oko 37.300 (nije mi racun pri ruci) sa fiksnih 50 eura ucesca u steti kod DDOR-a. Wiener jeste da je imao 3.500 din jeftiniju premiju, ali je imao 5% ucesca, min 50 eura, sto u slucaju ne daj boze kradje ili totalne stete moze da bude ucesce i do 750 eura. Za tu razliku mogu 20 god osiguravati kod DDOR-a. Ne znam da li dobijam obuku u Navaku, ili je to cena manje cene... pitacu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobijas, preko 300e

a hoce da vrdaju da ne daju, tj ako ti nisu vec da lionda ne znam ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Stila i registracija mu traje do Septembra,preveo sam ga na sebe,naravno ugovor,porez i sve sto dolazi uz to..Covek od koga sam kupio kola uz osiguranje ima i delimican kasko koji pokriva stakla i putnike u kolima..Interesuje me posto mi je u medjuvremenu napukla soferka da liimam pravo na zamenu iste posto imam taj delimican kasko..Znaci kola su prevedena ali polisa je ostala na njegovom imenu jer registracija jos traje..Hvala na pomoci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro su mojoj koleginici pravili problem zbog toga. Ista situacija. Međutim, ona nije prevela auto pa je uspela da odradi. Mada meni nema logike da ne može, ali eto... tako su njoj rekli. Pozovi osiguranje pa pitaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...