Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ima i dalje online katalog amss i tamo iznosi oko 200000din a 2.5% su oko 5000din ako je tacno kao sto kaze ovaj katalog nije mnogo.E sad kolko uzima agencija nemam pojma.Ja sam u Nisu a Auto je na BG table tako da se cimam i da se majem izacice me sigurno kolko i da platim agenciju sa to zavrsi al kolko ce da vidimo.

Prošle nedelje je drug koji je od mene kupio Golfa došao da odjavi auto u Bg (vrati tablice i saobraćajnu i da plati porez na prenos apsolutnih prava. E sad da ti objasnim kako da odjaviš auto. Pošto već imaš ovlašćenje u kojem ti verovatno stoji da možeš da ga odjaviš bolje ti je da to sam uradiš tj. uzmeš tablice i saobraćajnu, fotokopiju l.k. vlasnika i odeš lepo u Bg i odjaviš auto. Sledeće što moraš da uradiš je da platiš porez u poreskoj upravi, s tim što ćeš morati da čekaš 2 radna dana od datuma kada platiš taj porez da bi ti oni izdali papir s kojim ćeš kasnije da registruješ auto. Tako je bar bilo u ovom slučaju od prošle nedelje za opštinu Rakovica bilo, znači drug je uredno odjavio auto, vratio tablice u stanici policije Rakovica, vratili su mu poništenu saobraćajnu ali je morao da čeka iz poreske uprave da prođu 2 radna dana ne bi li podigao papir koji dokazuje da je plaćen porez. Kada se plaća taj porez mora na uplatnici da stoji ime trenutnog vlasnika auta znači ime i prezime tog čoveka na koga se auto sada vodi.

 

Ako sve to može agencija da ti sredi biće dobro ali će ti materijalni izdatak biti poveći. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam,ali da se vracam za nis pa opet za 2 dana da idem za bg to je samo 5000dinara autobus a ostalo da ne pominjem.Videcu kad pitam u agenciju pa cu da javim koliko je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najgore sto se ceka 2 dana da bi oni videli da je legla uplata i to za 2 dana cekanja mislim da vazi samo za Bg, u ostalim gradovima zavrsis istog dana. Bas bzv. Vidi sta ce ti reci pa napisi, bas me zanima sta ce agencija uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stila prenosio pre godinu ipo,na Zvezdari sam napravio ugovor i platio porez,zavrsio sve za nekih 2 sata. Niko mi nije spominjao cekanje od par dana. Mozda se nesto promenilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i zavisi od opstine, ovo cekanje od 2 dana je provereno tacno jer sam bio prisutan pa prenosim info iz prve ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek na uplatnici stoji ime vlasnika na koga se vodi auto sto je Axic rekao, jer je zakonski obaveznik za prenos vlasnistva naravno prodavac,tj. vlasnik auta iz saobracajne. E sad u praksi obicno uvek to placa kupac, (ili po dogovoru). I naravno zakonski rok od 15 dana se racuna od overe ugovora, ali u praksi se to ne primenjuje, I kada prodje taj rok posle nikakvih problema nema,samo ne razumem sto ga onda pominju. 

Ne znam za celu Srbiju, ali vidim da se dosta toga razlikuje od opstine do opstine, jer kod mene u Subotici, samo vlasnik iz saobracajne moze da odjavi auto,ili preko agencije,naravno uz saglasnost vlasnika. (ovlascenje jednostavno ne priznaju,iako ima naveedno sve, odjava,registracija,prodaja,koriscenje itd.) kao I da registruje. Uz ovlascenje nije moguce produziti registraciju, a za ostale gradove ne znam.ovde za produzenje registracije traze licnu kartu vlasnika iz saobracajne i potpis,bez toga ne moze.

Edited by French Connection

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ zunto Verovatno se plaća ugovor o poklonu ali ne drži me za reč. Mislim da tu ima neka fora da li je neko od bližih članova porodice pa u skladu s tim se valjda nešto koriguje oko poreza.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo je mamin brat od rodjenog ujaka,mada koliki porez moze biti za auto star 21 godinu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle nedelje je drug platio porez za golfa dvojku '88 godište i ispalo je 3107 din ali to je bio porez na prenos apsolutnih prava. E sad verovatno da je manji porez ako se radi taj ugovor o poklonu.

 

Evo nešto više o tome, mislim da će ti koristiti.

http://www.besplatnapravnapomoc.rs/kategorija/poresko-pravo/porez-na-naslede-i-poklon/

http://www.elitemadzone.org/t368596-0-Ugovor-poklonu-automobila-sa-roditelja-na-dete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 2godine od oca "dobio" na poklon kombi, koji je 98godiste, i tada smo platili neke takse i overu ugovora, nesto ispod 1000dinara je bilo. Ima razlike od koga se dobija, koje koleno je u pitanju i da li je nekad ranije bilo poklona od tog ko sada poklanja..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo vec, samo ako je od najblizeg (otac, majka, sin, cerka, muz, zena) ne placaju se dazbine. I svakom drugom slucaju sve se placa. Pravi se ugovor o poklonu, a amss procenjuje vrednost i odredjuje porez...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,i ova koju sam uzeo od ujaka,124-ka kupljena u srb,on prvi vlasnik i od prvog dana do poslednjeg ovl.servis,druga je tastova 190d.Dacu tadtu ovu 124- ku,em mladja em bolja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja mecka!?

da da :D

 

Pisali smo vec, samo ako je od najblizeg (otac, majka, sin, cerka, muz, zena) ne placaju se dazbine. I svakom drugom slucaju sve se placa. Pravi se ugovor o poklonu, a amss procenjuje vrednost i odredjuje porez...

 

pa to mu dodje da ce bude 1dinar jeftinije nego i obican prenos. Kad ga strucnjaci po katalogu procene ima da ga racepaju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mora da se ispostuje, ja sam jos kao dete bio ucen da postoje dve marke automobila, Mercedes i ostali... I onda uzeh FIATa i za sada (s obzirom koji je model) zadovoljan sam :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mora da se ispostuje, ja sam jos kao dete bio ucen da postoje dve marke automobila, Mercedes i ostali... I onda uzeh FIATa i za sada (s obzirom koji je model) zadovoljan sam :D

 

Pa mora da se ispostuje, ja sam jos kao dete bio ucen da postoje dve marke automobila, Mercedes i ostali... I onda uzeh FIATa i za sada (s obzirom koji je model) zadovoljan sam :D

 

Pa mora da se ispostuje, ja sam jos kao dete bio ucen da postoje dve marke automobila, Mercedes i ostali... I onda uzeh FIATa i za sada (s obzirom koji je model) zadovoljan sam :D

 

 

A onaj sprinter a..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je porasla kataloska vrednost naseg auta. Prosle godine je bila 1.525.601 din, a sada je preko 1.700.000...

ne znam da li je to dobra ili losa vest. Kao sto neko rece, sada nam kola vise vrede... ali ce nam biti skuplje i osiguranje.

 

Naime, iz DDOR-a, gde sam prosle godine uplatio kasko sada su mi javili da premija osiguranja mora da bude veca jer je veca kataloska vrednost vozila... Prosle godine sam za nepunih 41.000 din imao full kasko bez ucesca u steti, a sad bi trebalo da je oko 50.000 din.

 

Usput, odustao sam od toga da nemam ucesce u steti, jer je razlika u premiji izmedju 50 eura ucesca  i bez ucesca cak 11.000 din... tako da mi je isto da dva puta imam ucesce u steti umesto da nemam ucesce u steti, tako da ce kasko izgleda kostati oko 38.000 din....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe stalno neki problemi sa ciframa. Danas su mi iz Winnera javili da je full kasko za 500L  kod njih 30245, prosle godine je bilo 36000. Sutra idem do DDOR, pa ti javljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mi deluje nemoguće da je porasla kataloška vrednost vozila. Ono što mi deluje realnije je sledeća priča:

 

U DDOR-u su do januara ove godine oni sami tražili vozilo u katalogu pa su onda mogli da upišu na primer za taj 1,3mjet da je ustvari 1,4 pa je onda novonabavna vrednost manja pa samim tim i premija osiguranja. Od januara nisu u mogućnosti da sami lupetaju po katalog već kroz softver unose podatke (marka, model, dizel/benzin, paket opreme itd) pa softver izbacuje katalošku vrednost i premiju. 

 

Isto tako, deluje mi skoro pa nemoguće da Winner ima bolju ponudu od DDOR-a (tj. od bilo koga drugog) jer sam ja od njih dobijao uvek najveće cifre za kasko... čak i duplo veće od najskuplje među ostalima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...