Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Danas sam registrovao ljubimca,kompletno je 17561din na 4 rate bez kamate,moze do 6 rata,od toga je osiguranje 10506 din, registracija 6990 i taksa 65 din, plus zeleni karton 2050 din!Cenim da je ovo OK cena,sve zavrseno za 30min!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek registrujem ranije,registracija mi istice 25 Aprila.Tad cu da radim servis,mnogo je to para na gomili da radim i jedno i drugo istovremeno,pa i na rate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas odradjen tehnicki u Dunav osiguranju,imali su neku promociju uz dodatni auto bonus(osiguranje putnika 630din) tehnicki mi je bio besplatan

ukupno izaslo 15 000din za reg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, I sta da radim ja?:huh:

Kazes ides u inostranstvo.

Ako je u autu sa vama i vlasnik auta, ne treba vam nista.

Ako vlasnik ostaje a ti i zena idete, idi u AMSS sa vlasnikom auta i neka ti da ovlascenje za voznju u inostranstvu. Dovoljno je da je jedan od vas (tebe i zene) ovlascen i mozete da se menjate. Jedino sta ne bi valjalo, je da ti imas ovlascenje a ona da vozi auto dok ti nisi u njemu. Ako si ti, kao ovlasceni, u autu, moze i ona da vozi bez ovlascenja.

Da bi bio 100% siguran, kad odes u AMSS sve ovo i njih pitaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico ... ako ti se ne svidja Srbija ... idu u inostranstvo ... na koju god stranu da krenes neces mnogo da putujes do granice ... ali nemoj te proevropljanske fore Srbistan i slicno ! :thumbdown:

Majo ... muz ce da te kazni :D

Pokusavam Beli ali mi ne uspeva brate, tako da..

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da lineko zna koliko iznosi porez na prenos apsolutnih prava za stilo 1.9jtd?
I da li zna koliko uzima agencija da izvrsi prenos i ostalu proceduru oko toga?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena tvog auta iz kataloga. To je njegova trenutna vrednost. 2.5% od te vrednosti je porez.

Na uplatnici ćeš pisati ime prodavca jer je zakonski njegova obaveza da plati porez jer je on ostvario prihod (dao si mu pare).

Stilo kao tvoj. Dakle, sa tim motorom, tim brojem vrata, tim paketom opreme. Bio je ranije online katalog AMSS, ako sada nema, u bilo kojoj Agenciji će ti dati taj podatak. Koliko uzima Agencija za uslugu...nemam pojma. Ako imaš vremena, to možeš sam da završiš lagano jer nije komplikovano ništa.

Ako ste se slučajno zeznuli i u Ugovoru napisali veću cenu od one iz kataloga, onda plaćaš 2.5% od te veće cene iz Ugovora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju ti ugovori,jedan ili više originala i nekoliko kopija,treba ti poreska prijava PPI__ (ne znam koji broj ) ,treba ti očitana saobraćajna,saobraćajna,možda ovlašćenje i kopija LK prodavca ili el.očitana i to je to odprilike,za detaljnije informacije imaš sajt Poreske uprave ;)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i dalje online katalog amss i tamo iznosi oko 200000din a 2.5% su oko 5000din ako je tacno kao sto kaze ovaj katalog nije mnogo.E sad kolko uzima agencija nemam pojma.Ja sam u Nisu a Auto je na BG table tako da se cimam i da se majem izacice me sigurno kolko i da platim agenciju sa to zavrsi al kolko ce da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od godista auta, ali za stila 1.9 (2002) za verziju sa 5 vrata ,po amss katalogu prepis je negde oko 6.500-7.000 din.(vrednost auta po katalogu oko 265.000din) A to se placa u poreskoj upravi u mestu prodavca, (registarskog podrucja auta), I imas jos overu kupoprodajnog ugovora u opstini, (1.020din+postarina), I naravno nova saobracajna, nalepnica I tablice (ukupno oko 4.000din), sve ukupno oko 11.000 din, e sad preko agencije je skuplje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam vec ovlascenje i kupoprodajni ugovor da litreba da vadim novi ili moze ovaj.Ja juce racunah za moj 2001god izlazi oko 5000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 3.000 uzima agencija za taj aranžman, a što se svakao više isplati nego da ide do Beograda... Plus što u većini opština u Beogradu ne možeš dobiti obračun poreza istog dana, pa bi morao verovatno da ide dva puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je bolje da platim nego da se smucam po bg i ko zna da licu da zavrsim za 1 dan kod nas se ceka 3 dana za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u Subotici obicno cela prica oko prepisa se moze resiti za 1 dan, a ovo sto je gore napisano se podrazumeva, u mestu prodavca se placa porez, (promaklo mi je da je auto na BG table, moja greska) Mada I to zavisi od poreske, recimo u mom slucaju kada sam prodao auto prosle godine na koji sam imao ovlascenje, a prodavac je bio iz KG, a Kupac iz SD, a porez je uplacen u poreskoj u Subotici, I taj auto je redovno registrovan, verovatno im je promaklo...ali desava se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da placa se u kojoj je opstini registrovano vozilo a u ovom slucaju je vozdovac.Sutra cu da pitam u neku agenciju koliko kosta njihova usluga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...