Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Preko 20 godina u Dunavu osiguravam, uvek kasko. Često i po dva automobila. Imao sam i šteta i zadovoljan sam i reakcijom i brzinom i odnosom.

Neko može reći da je bolje da sam te pare štekao.... ali šta da su mi par puta ukrali kola?

 

Kasko je posebno dobro i zbog toga što Vas štiti od lopova koji ukradu auto, pa bi da vam ga vrete uz nadoknadu.... Oni uvek provere pre kradje da li je auto kasko osiguran pa ako jeste - odustaju, jer znaju da im vlasnik neće platiti.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih Dunav, oni su isto u onoj srednjoj grupi. 

 

Što se tiče tih krađa sa otkupom setih se ponude koju sada sve više uvode kao neki mini-kasko ili tako nešto... tu je varijanta da je osigurano par hiljada evra (5-6-7 hiljada) i onda vi te pare "trošite" u fazonu ako imate štetu 2000€ oni vam to poprave i onda ako vam neko ukrade auto onda vam isplaćuju iznos od 2000€ do osigurane sume... vrlo korisna za vlasnike starijih rizičnih vozila kao npr Audi A6, A8, Pasat 5.5 i sl. Time se ljudi štite baš od ovih krađa koje danko pominje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li malo bolje da objasnis to mini osiguranje? Videh danas reklamu za taj mini kasko, spominje se neka ugovorena suma i jos po nesto. Kako to ide za npr Stilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati se to za Stilo jer je full kasko (0% učešće u šteti, pokrivanje rizika od krađe u SRB i celoj Evropi osim Rusije, Turske, Ukrajine, Belosrusije, pokriva tzv. vandalizme, tj. lom stakala, krađu felni...) za taj auto npr. godište 2004. sa 103 KW (da, baš kao moj :D ) nekih 19.000 dinara, i to ukoliko se plaća na rate.

Prva rata (zbog poreza koji ne može na rate već mora odmah da se plati) je nešto oko 3.000 dinara, i onda ide preostalih 11 mesečnih rata po 1.537 dinara. Nema gde niže od toga da bi se onda išlo na mini kasko. Može, ali se ne isplati jer za baš malo više (neznatno više) para imaš full kasko.

 

Minikasko je za automobile koji su bili mnooogo skupi kao novi, poput pomenutog npr. Audija A6 sa nekim veeeelikim motorom ispod haube i samim tim mu je kataloška vrednost još uvek velika (što onda vuče veliku premiju za polisu kaska), a postoji povećani rizik od krađe. Njihovim vlasnicima bi bio skup full kasko (koji obuhvata i rizik od krađe), a opet oni su najviše zainteresovani za kasko baš zbog toga. Onda uplate minikasko, imaju mnoooogo nižu premiju tako, imaju osiguranu sumu od npr. 6.000 evra, pa ako se dogodi da mu neko sutra i ukrade auto, biće mu isplaćena njegova tržišna vrednost kod nas...tj. tih baš 6.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam nesto po oglasima i cesto vidim terence od 3000-4000 kubika koji su registrovani kao teretno vozilo, pa mi nije jasno da li svako moze da registruje svoj auto kao teretno vozilo ili je potrebo da ima firmu ili nesto drugo prijavljeno da bi mogao tako da registruje auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacin C :D 

 

Verujem da bi taj atest i svi troskovi kostali manje od redovne cene registracije ... posle bi i registracija bila mnogo manja, a sto se tice tovarnog prostora ne bi mi predstavljala problem resetka iza zadnjeg sedista 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se raspitivao za to nedavno... u praksi je gotovo nemoguce napraviti od putnickog teretno vozilo... cak se ni atesti ne izdaju skoro nikako za to...

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih ako neko zna da mi odgovori na sledeće pitanje.

Da li postoji zabrana prodaje vozila u roku od 2 meseca od prve registracije nakon uvoza tog vozila?

Naime prodavac je uvezao auto i registrovao ga na naše tablice pre 4 dana i on mi kaže da bih morao da ga vozim na ovlašćenje 2 meseca pa tek da ga onda prevedem uz ugovor i ovlašćenje na sebe. Ja nisam čuo za to pravilo pa ako neko zna nešto o tome molio bih da napiše.

 

Ako sam promašio temu izvinjavam se moderatorima i neka prebace post na adekvatno mesto.

Edited by đura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da postoji ako ga je uzeo na neku firmu,nisam bas siguran. Tada postoji zabrana otudjenja ali to mora da pise u saobracajnoj da auto ima zabranu otudjenja. Javice se vec neko ko ima iskustva sa tim.

Rekao bi da je ranije bilo,ne platis porez ali ima zabrana otudjenja. Znam za neke,imali su zabrane po par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji zabrana otuđenja zbog provere u interpolu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, uvek ide dvomesečna zabrana otudjenja na auto iz uvoza prilikom prve registracije.

 

A što se tiče ovoga:

 

Zasto ga je registrovao na sebe?

Hmmm... Može biti i iz razloga da bi imao čime da se vozi ako nema drugi registrovan auto, a može i zbog "prikrivanja"  i zametanja traga raznim stvarima...

Daj link od oglasa, mnoge stvari će mi biti jasnije kad ga vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ima samo taj u ponudi. Moguće da ga je registrovao da bi imao čime da se vozi, ali razlog koji je naveo za prodaju nije mogao biti grdji :crazy:

14. nije znao da odlazi, a posle par dana je saznao... Ništa to ne mora da znači, ljudi smišljaju svakakve gluposti samo da bi prodali auto. Jesi možda zapamtio kad je auto ocarinjen?

Po meni se to bez plina ne isplati voziti, a koliko je skup taj motor za održavanje reći će ti neko upućeniji :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta te plasi u vezi ovog auta,da nece dati da ga preneses kasnije.

Ja imam prijatelja koji je pre par godina kupio Pajera od nekog lika,taj lik nije mogao da da prenos jer je imao zabranu otudjenja cini mi se dve godine,zato sto je uzeo auto na neku firmu da ne bi platio porez. Ali su napravili ugovor,gde se mom drugaru omogucava da vozi auto i gde je ovaj duzan da mu prenese auto posle isteka zabrane. Advokat,ugovor,overi se u sudu i cao. Ne znam da li te to mozda brine.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...