Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

ne treba ti ni nov ugovor, mozes na stari bez posledica.

a to plati porez pa cu ti dati ovlascenje je obicna glupost, jer kad platis porez, auto je tvoj, i samo tvoj i nema on vise nista sa autom niti sa bilo kakvim ovlascenjem. u tom trenutku mozes i ti sa svim tim papirima da uradis i odjavu i vratis tablice!

ni za sta ti ne treba vlasnik od trenutka kad potpise kp ugovor i overite ga u sudu tj opstini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto onda daju tako rok od 15 dana za placanje poreza nakon overe ugovora? Ili ce da ga rebnu malo po dzepu zbog delay-a ili ce morati novi ugovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo zvao sam sad jednu agenciju, kažu da lik priča budalaštine.

Prvo, taj rok je od dana kad si predao ugovor poreskoj. Ako se rok i ne ispoštuje, plaća se kazna ali je ona neka minimalna, red veličine do 1000 dinara.

Drugo, rok od potpisivanja ugovora do odlaska u poresku takođe postoji i on je oko 15 dana ali u praksi nije bitan, tačnije poreska će prihvatiti ugovor stariji od 15 dana, mesec dva nije neki problem, bitno je da nije prošlo 5 godina mada i onda možda ne bi bio problem.

Hteo sam da odradim sve preko agencije sada i da se ni ne javim liku ali mi je on potreban za odjavu tablica, tačnije njegova žena vlasnik. U principu i to može da se smulja, ali nije legalno, te ako njemu dune da proveri što se ne javljam i vidi da je to odrađeno bez njih, može da se popije zatvor od 5 godina.

edit: eee dovraga....zvao sam lika...oni su taj dan odneli ugovor u poresku da vide koliko je porez i time napravili biiip...danas imaju kod sudije za prekršaje pa će mi javiti šta je bilo...kakvi ljudi...odu u poresku i predaju jer sam ja rekao javiću se za par dana, onda porez ne plate a mene ne pozovu jer nisu memorisali moj broj, a imali su načina da saznaju moj broj...neverovatno!

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni čovek i dalje nije jasan, žena u agenciji ne može da veruje da je to uradio, nikada nisu imali ni sličan slučaj..

Da on ode u poresku, da ga oni zovu posle nekog vremena da mu kažu za porez da mora da plati (to tako funkcioniše), da on nema moj mobilni, mogao je naći na 988 ima moje podatke, mogao preko poznanika...ja i dalje ne verujem i sumnjam u priču, proveriće mi sad agencija o čemu se radi i treba da se čujem sa njim uskoro pa ću videti...koje glupiranje da ne poveruje čovek.

Na kraju i ako je priča tačna, trebao bi on da plati kaznu kad je pametan, ali je problem što on meni i dalje treba za prenos i eto ti problema..još će luđe biti ako priča nije tačna ili mi traži keš da plati kaznu a ne ja da platim na uplatnicu.

Savet svima pri kupovini, kakva ovlašćenja i čuda, ODMAH u opštinu i poresku, ako treba i u policiju na odjavu tablica ako niste iz tog grada, platite i probne tablice da stignete kolima kući, ali da se ISTOG DANA ratosiljate prodavca.

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad neka plati kad je glup! koji ga k terao! a tebe stiti zakon, jer po zakonu prodavac placa porez, a ne kupac, ali je to u praksi malo drugacije. imas i overen ugovor da si ti sve lepo njemu platio a on sto nije platio porez, njegov problem!

nadam se samo da ste u ugovoru naveli cenu koju si mu stvarno i platio!

inace nije nezakonito, ako imas ugovor, odes u poresku, platis porez, auto je tvoj i imas pravo da vratis tablice. e sad sto ti pravi zbrku poreska....

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: eee dovraga....zvao sam lika...oni su taj dan odneli ugovor u poresku da vide koliko je porez i time napravili biiip...danas imaju kod sudije za prekršaje pa će mi javiti šta je bilo...kakvi ljudi...odu u poresku i predaju jer sam ja rekao javiću se za par dana, onda porez ne plate a mene ne pozovu jer nisu memorisali moj broj, a imali su načina da saznaju moj broj...neverovatno!

neverovatno je da su odneli ugovor, dobili rešenje a da te nisu pozvali da platiš ili sami platili da izbegnu probleme pa posle tražili da im refundiraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u smederevu ne mora. kupio auto na sd table, nisam menjao tablice, ja sam nosio saobracajnu na ponistavanje.

moj auto prodao u bg, decko nije mogao da dodje da ga odjavi, angazovao agenciju. majstor iz agencije me zvao i kaze ovako, imas dve opcije, da dodjes u sud da mi das ovlascenje pa ja da odjavim auto ili samnom odes u sup da odjavis auto....

na punomoci pise da ovlasceno lice ima pravo da odjavi auto u ime vlasnika. mozda su nesto menjali od pre godinu dana ali tako je meni tada bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu menjali nista, samo zavisi od coveka, koliko mu dasaka fali u glavi i koliko u para fali u dzepu ... a i drzava prokleta, ako se jedan auto 3 puta godisnje proda mora 3 puta da se plati porez ... jel ima to jos negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi klasičan prevarant....bio sam danas u agenciji i pričao sa ljudima, svi su u čudu kakva glupa priča, prvo to niko ne bi uradio što je on navodno uradio, drugo i da jeste, može da se poništi ugovor i napravi drugi, treće ja ga zovem sinoć a baš danas suđenje, da ga zovem iza pola 2, pa se ne javlja, pa mi šalje sms, pa čeka ženu sa posla pa me zove i na kraju se nije ni javio..

Kažu mi u agenciji sve bi bilo rešivo da mi ne treba ona za odjavu tablica.

Drugim rečima, lik me drži za muda jer mi treba da završim posao i hoće da iznudi novac. Kaže imali su slučaja da prodavac otvoreno kaže bez 100 eur neće da potpiše, ali ovo je čist maltret, a od podizanja frke nemam ništa jer mi lik treba, na kraju od dizanja frke može da kaže eto 500 eur da potpišem i šta sam uradio..

Na ugovoru piše cena i sve je to lepo navedeno, ali mi ona treba za odjavu tablica, to ne može bez nje.

Sutra će agencija da mi proveri u poreskoj dal je to tačno, ako nije barem znam o čemu se radi, čista iznuda. Tražiću mu kao da mi pošalje račun i sudsku odluku ali će on opet izmisliti nešto tipa njoj je odbijeno od plate administrativnom zabranom ili neka fora koja znam da nema smisla...znaš kad te neko pravi magarcem, ti to znaš ali si nemoćan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto rekoh, na sud! po nasem zakonu, prodavac vozila mora da plati porez! ako ne zeli da plati porez, ili mu vracas auto a on tebi pare iz ugovora, ili sud mora da ti omoguci da vratis tablice i preneses auto! ti si svoje uradio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeh po zakonu da...kad bi sve moglo po zakonu, ne bih do sada plaćao razne kazne koje sam plaćao.

Koliko će to suđenje da traje, od njega ću trpeti pretnje i ko zna šta, paz da mi ne vrati pare itd...

Mislim hvala na savetu, ali je malo previše cimaže...na kraju mi još i lakše da mu dam 100 eur i pojedem kaku nego sve to da proživljavam...

Videću, javljam vam sutra. Meni je neverovatno što sam se posredno raspitao za tu devojku, iz normalne je kuće, imaju para, pazi kad joj je BMW bio prvi auto nakon što je položila vožnju i sada da se sićare...nije ona nego muž neki čudan lik nije mi jasan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oktopode koliko ti godina imas??? Daj meni 100 evra da dodjem da mu kazem da ti da prenos i da se ne pravi budala !!!

Odes lepo kod njega kazes mu sta je i kako i onda krene pritisak telefonom, das nekom skolovanom broj i on se prestavi kao advokat koji je angazovan da resi tvoj slucaj, pripreti mu da ce sve troskove da snosi on na kraju i zvace te sam da izvrsite prenos i sve sto treba ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš zato što nisam klinac me rešavam stvari na taj način...kad god sam išao đonom, to je izazvalo još gore probleme. Između ostalog, imam i krivični dosije zbog sličnih gluposti rešavnih tih načinom.

Sačekaću sutra da vidim šta će da mi jave, da li je ugovor uopšte i predat poreskoj pa ću tako znati šta dalje, al sve mi je bliža ideja da mu novac ne dam iz principa.

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ako neces ovako, onda ti ostaju penzionerska resenja, samo nadji nekog ko nije mutav i ko moze da ga odradi na pricu preko telefona ... popustice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ima svakakvih budala koje ce za dinar da se j... pa tako i ovaj tvoj prodavac priprema igru za tebe. Nemoj da nasedas na provokacije tog tipa vec kao sto neko rece neka ga "advokat" nazove i pripreti tuzbom i krivicnom prijavom za iznudu pa da vidis kako ce sam da plati porez i da odjavi tablice. Sa jajarama samo cvrsto i odlucno, nema druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad mi je poslao SMS...kaže ovako:

"Prekršaj je 15.000 poslaće pismeni otpravak odjava 2000 plus porez na prenos vlasništva i nov ugovor o kupoprodaji"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako rece Jankovic gore, trebao bi porez da placa prodavac, ali kod nas je praksa da placa kupac, sto znaci da ces porez i odjavu da platis, a za preksaj mu reci neka ti da uplatnicu pa ces da platis ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budalaština, Janković ti napisao i tako jeste prodavac plaća porez i njegova je obaveza (praksa te se ne tiče zar ne). Sve gluposti što su izazvali neka sami rešavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno je u pitanju neko ne previše pravno pismen jer je izostavio tu sitnicu da zakon nalaže da prodavac plaća porez. Moj ti je savet da poslušaš belog i Kolegu Jankovića i daš nekom drugaru telefon da se predstavi kao advokat, objasni čoveku u šta se upušta i šta može da se desi sa vozilom dok se vodi na njegovu ženu,a ti ga legalno voziš i kome bi stizale evenutalne kazne, prekršaji i kucala policija na vrata.

Potpuno te podržavam što nisi za nasilna rešenja, ali stvarno ne može sa stokom lepo da se razgovara. Daš čoveku preko 3000e i hoće još 200 da ti uzme, stvarno nigde nema toga nego kod nas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...