Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Zdravo drugari, samo jedno kratko pitanjce..

Treba da uzmem od snajke Seicenta pa me interesuje u koliko primeraka treba da se overi kupoprodajni ugovor?

Da li policiji ili poreskoj treba dostaviti vise od jednog primerka?

I da, da li u ugovoru navesti neku minimalnu cenu i koliko ili uraditi kao poklon ako je to jos uvek moguce?

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj ovaj forum i ustanovices da mozes sve sto si naveo a da ti je dovoljno u zavisnosti od opstine 1 ili 2 primerka ugovora u koji navedes neku cenu ofrlje tipa 30000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rage_man

Ja sam napravio 4, ali dovoljno je 3.

Jedan ostaje poreskoj upravi, jedan za kupca i jedan prodavca. 

Ne znam da li policija traži original. 

Inače, cena jednog primerka je smešna, bolje da ga imaš u svojoj dokumentaciji. 

Ne znam šta dobijaš ugovorom o poklonu kad se svakako plaća porez po njihovoj tabeli koju imaš i na netu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput posalji kopiju KPa i polise osiguranja osiguravajucem drustvu ako neces odmah menjati saobracajnu (premda bi trebao, al ja to iz iskustva) da ne jure nju ako bude udes. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Novi član said:

Inače, cena jednog primerka je smešna, bolje da ga imaš u svojoj dokumentaciji. 

Ne znam šta dobijaš ugovorom o poklonu kad se svakako plaća porez po njihovoj tabeli koju imaš i na netu. 

Poklon jedino ima smisla (?) kada prodavac i kupac nisu sa istog registracionog područja...ali je generalno kupac tu onaj koji može da na'ebe.

Primer kada kupac može da izvuče deblji kraj: kupac uzme auto, plati ga, naprave ugovor o poklonu. Prodavac dođe posle toga i otme auto nazad. Kupac kaže ''tužiću te'', odu na Sud, kupac traži nadoknadu štete. Sud ga pita ''koje štete kad si predmet spora dobio na poklon?''

 

Naravno, ovo je uprošćena varijanta, jer bi u realnosti moralo da se pojavi neko treće lice kojem poklonodavac (suštinski prodavac auta) npr. duguje pare.

Raskid ugovora o poklonu je moguć ako su njime povređena prava trećih lica tj. ako poverilac ne može ostvariti svoje potraživanje iz imovine dužnika. Čudo kako se do sada nisu dogovorila neka dva lika da se jedan od njih stalno pojavljuje u ulozi poklonodavca (prodaje auto), a drugi kao njegov poverioc :D čija uloga počinje nakon što se auto pokloni (ustvari proda). On tada kao treće lice (kao poverilac) traži poništavanje tog Ugovora, Sud presudi da se predmet poklona ima vratiti poklonodavcu (ustvari prodavcu) kako bi on (sad kao dužnik) mogao poveriocu da otplati dug...a jadni poklonoprimac (ustvari kupac) ostane i bez para i bez auta.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad se radi o novosadskoj opstini napravim jedan. Taj jedan ide kupcu,iskopiram ga za sebe,u upravu prihofa ide kopija kao i MUP ako se odjavljuje vozilo. 

Zato sam napisao u zavisnosti od opstine jer negde traze originale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paulijanska tužba (pobijanje pravnih radnji dužnika) moguća je i kod kupoprodaje i kod poklona, samo je rok za podnošenje iste duži kod ugovora o poklonu. 

Takodje, ugovor o poklonu ima smisla samo ako ga prodavac zaključuje sa svojim naslednikom prvog naslednog reda, jer tada se ne plaća porez. Dakle, ženom i decom. Snajka to nije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno odmah prevodim, nema razloga da radim neka ovlascenja bez obzira sto je registrovan godinu dana.
Raspitacu se koliko mi primeraka treba, jedina mi je nedoumica oko polise, posto je trenutno na snajku trebam li i tu da radim neku ispravku ili mi to pokriva KP ugovor?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da odes do osiguranja gde je izdata polisa (bilo koja ekspozitura) da izmene podatke i da odstampaju novu na obicnom papiru, udare potpis i pecat i ona ti je skroz validna do isteka registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da se secam da je vec prodiskutovano, ali ne mogu da nadjem u temi.

 

Ukoliko se kupuje drugi auto, da li je moguce zadrzati premijski stepen postignut na prvom autu (naravno oba osigurana u istoj kuci) ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, horvat said:

Ukoliko se kupuje drugi auto, da li je moguce zadrzati premijski stepen postignut na prvom autu (naravno oba osigurana u istoj kuci) ? 

Da, kopija kp ugovora i kopija stare polise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nou, znaci drugi auto, ne prodajem postojeci, nema kp ugovor... 

 

Zvao sam zenicu iz DDOR-a, rekla mi je da ne moze to. E sad, ne znam da li moze nekad kasnije da se prebaci, ako se proda prvi u medjuvremenu... 

 

Tipa da na sledecoj registraciji pokazem kp ugovor, i skocim sa 4. na 1. stepen... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da je pri promeni saobracajne potreban jos i očitan registracioni list i neka ..... e-uplatnica.
E-uplatnica je istampan primerak uplatnice po kojoj odes u postu i uplatis taksu na obicnu uplatnicu.
Mislim, debilizmu nema kraja u ovoj raspaloj drzavi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rage_man e uplatnica je uplatnica generisana preko portala e uprava bas za tebe i dobra je stvar samo je nas sistem od toga napravio idiotizam. Pisao sam negde vec ovde. Dosao po neku potvrdu u sup, gospodja mi uzela dokumenta, napravila e uplatnicu tako sto je prekucala sve sa LK, otisao na salter poste gde su istu ponovo prekucali (iako postoji qr kod na njoj).
E sad, problem nastane kada se sa 8 saltera u supu spusti njih 8 na jedan gde se generise e uplatnica. 

Kad sam vadio deci pasos, sve sam to zavrsio online, sa sve prtscn izvestaja o uplati. Preko e uprave sve se moze uplatiit online, samo je problem da li ce tetu sa druge strane stakla mrzeti da pogleda da li je uplaceno pod tim i tim brojem, ta i ta osoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome se i radi, sto polusvet i polupismeni i rade na tim salterima, ova svraka jutros nije ni htela da prelista dokumentaciju i proveri da li je kompletna.
Jos je naravno zamolim, bas da se ne bih iznova i iznova vracao jer mi fali jedan papir, ne, kao cekaj svoj red.
Bolje da udarim tri tacke nego da pisem ovde ono sto ne treba i popijem ban bespotrebno.
Uglavnom, kod nas je pravilo ako moze da se zakomplikuje daj da to ne propustimo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj registracioni list gde treba svasta nesto da pise, ja sam se zamajavao sa time, doneo tamo sve popunjeno i rekla mi na salteru, pa niste morali to, odradicu ja sve to ovde preko kompa. Tako da znas da se ne cimas oko toga, a sto se tice e uplatnice, ja sam tako uplatio, kreirao sam kuci, slikao, u banci popunio i uplatio. Nikako online uplacivati, mislim da posle mora da se ide do banke i da se trazi izvod ili nesto.

 

Naravno, morao je da postoji problem jer nije na prvu htela da mi prihvati kupoprodajni ugovor. Kaze, ne vidi se lepo broj sasije. Ja je gledam, gledam papir, pitam kako se ne vidi, ona kao pa ne vidi se, sta je ovo, jel W ili V... Onda pitala koleginicu pored, jel vidis ti ovde sta pise, ova joj kaze vidim. Ma to si procitala na saobracajnoj, kaze joj ova, jel si luda, kakva saobracjna, gledam u papir i na kraju mi je prihvatila :D

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno danas sve zavrsio, bukvalno ni jedan odlazak u policiju nije prosao bez FT1P i cimanja.
Sreca pa cu naredne registracije zavrsavati na tehnickom, daleko im lepa kuca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam mozda i ceo svoj vozacki staz, osiguranja placao u DDOR. Razmisljam da promenim. Ima li uopste nekih razlika, a ako ima, koje su preporuke? Znaci ne kasko, nego ovo obicno, obavezno osiguranje... 

 

Jedina zamerka na DDOR mi je sto tu u Subotici zenice ne znaju apsolutno nista. Fine su, ljubazne al sta god da pitam, cekam da one tamo vecaju pola sata. Nisam imao nikad udes, tako da ne znam kakva je procedura naplate, al to bolje da i ne saznam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, horvat said:

Razmisljam da promenim. Ima li uopste nekih razlika, a ako ima, koje su preporuke? Znaci ne kasko, nego ovo obicno, obavezno osiguranje... 

Obavezno auto osiguranje se odnosi na stetu koju ti nacinis trecim licima. Zato se i zove osiguranje od autoodgovornosti. Tj. onaj kome (daleko bilo) nacinis stetu ce se "ganjati" sa njima, tako da te u principu ne zanima. Isto kao sto bi ti "ganjao" osiguranje onoga ko tebi napravi stetu. Opet, za bonus/malus sistem vaze univerzalna pravila, polise razlicitih kuca imaju maltene istu cenu u par desetina dindzi... Neko koristi ako poznaje nekog u osiguravajucoj kuci, itd...

Licno sam ih izmenjao prilicno, kako natrcim koje godine... Kod Dunava je ranije bio tehnicki pregled gratis uz njihovu polisu pa sam osiguravao tamo godinama, zadnje 2-3 godine AMS osiguranje, opet ranije Wiener, UNIQA, Generali... Samo ovo sto se secam iz glave.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje god da uzmes ti je svejedno al osteceni ce se sa nek8ma vise natezati nego sa npr Dunavom ili Milenium. Na kraju svaklo ako ne isplacuju kako treba advokat odradi svoje i plate i njegove troskove i isplate stetu samo treba malo da se natezes. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pozoves coveka koji resi to, uzme 10-15% al izvuce maksimum :)

 

Imao sam jednom lanacni sudar kod ade, nista ozbiljno, zadnji branik puko. Osiguranje htelo da mi isplati 80k, na kraju su isplatili 150k :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...