Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Kada nekad doguras do 1. premijskog razreda :P , bice jos jeftinije za 5% osiguranja.

Kakvi su uslovi kod DDOR sada za delimicni kasko (interesuje me iskljucivo zbog stakala)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/30/2016 at 5:32 PM, aleksa_indjija said:

 

Nisam ja vlasnik, ja imam ovlascenje od vlasnika, a auto sam prodao poznaniku, uz dogovor da ga vozi, i cim ga dalje proda da odmah radimo papirologiju, a on ga je prodao nekom svom drugaru u Sabac, a taj prodao ovom  sto sad nece da se javi.

Ja u svakom slucaju mogu da pritegnem tog poznanika da uradim sa njim kupoprodajni ugovor, da imam neki "papir: u svoju korist. Iako mogu da se pravim blesav i cao.

Al opet eventulane kazne ce stizati vlasniku, pa onda opet imam cimanje, zovi, objasnjavaj ko kome, koliko itd... a ja to ne zelim ni pod razno, 

 

EDIT: najjace je sto sam ja taj auto prodao tom vlasniku, a on mi ga registrovanog na njegovo ime vratio, tako da ja imam kupoprodajni ugovor da sam ja njemu prodao.:D

Ja sam cist kako god okrenes, aliii kad proradi INAT...:ph34r:

 

Jos traje moja agonija....:D

 

Pre neki dan sam uradio kupoprodajni sa poznanikom kojem sam prodao auto, i on sad oce sve da "Ispegla", da prevede auto na sebe, i da da ovlascenje tom liku sto nece da se javi, i lik i to kulira, nece da posalje tablice, saobracjanu... nudi mu se da mu sve uradi sto se kaza na tacni, da se nista ne cima, i on opet kulira...:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija za Lancia Lybra 1.9 jtd, 85 kw, 30700,00 din, premijski stepen 4.

Reg. produzena 11.06.2016.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo više nego što treba.

 

Screenshot 2016-06-13 22.51.18.png

 

Na ovo treba dodati 4 x 80 din za takse i za tehnički.

Kalkulacija za 2003.godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba i agencija da zaradi :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju oni finu zaradu od polise. Priča ide 20-30 % od polise a to za polisu Stila od 17 000 din dođe 3400-5100 din. Malo li je ? 

Na to ako dodaš i tu razliku bude poprilična zarada. Naravno tu je + tehnički - plate osoblja - održavanje tehničkog + čast i lepo svima.  Samo ne nama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su juče na iznos registracije za skuter i prenos vlasništva uzeli preko 2.000,- za uslugu...

 

Registracija i porez na prenos apsolutnih prava = cca.10.000,- a platio sam sve ukupno 12h din.

 

Mada to je onaj luksuz da se pojaviš samo na jednom mestu (agencija) i završiš sve i odmah. Ko hoće plati, ko neće ide sam u poresku i MUP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje, kupi se auto "na ime kupca" sa nekog placa u BG-u. Mozemo ga ODMAH doslepati do, recimo, NS-a ili izvaditi probne tablice

Jel ima neki treci nacin?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probne su ti najlakše i najbolja varijanta. Mi smo tako radili ali u obrnutom smeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treći način je da uradiš tehnički u Bg, uzmeš sve papire od auta, odeš za NS i registruješ ga i vratiš se sa tablicama u Bg po auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je info za kolegu s posla, fazon je sto mu se ne ide 2x za BG

Bice probne koliko vidim, hvala na informacijama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mu jeftinije da ide dva puta za BG nego probne tablice da vadi, koliko sam cuo karta za voz je nesto smesno para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,

 

upravo sam se veoma neprijatno iznenadio kada sam hteo da dodatno osiguram stakla, pa bih podelo sa forumasima, mozda nekome zatreba

 

naime, u Moto Gradu u Novom Sadu sam uradio registraciju vozila, kada sam hteo da osiguram stakla covek mi je predlozio da uzmem Triglav osiguranje zbog toga, rekao je da imaju najbolji paket za osiguranje stakala, jedino da moram da odem sam, sto mi nije problem

 

problem je u tome sto mi nije rekao da to moram da uradima u roku od nedeljeu dana inace NECU MOCI DA OSIGURAM STAKLA

 

kako Triglav radi od 08.00 do 16.00 i ne radi subotom nisam nikako mogao da odem zbog posla, naravno proslo je vise od nedelje dana i sada kada sam zvao Triglav, neljubazna gospodja, u pauzi izmedju zalogaja i mljackanja, me je obavestila da ne mogu da osiguram stakla jer je prosao taj rok.

 

eto, mozda nekome bude od koristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redovno osiguravam stakla, ali odmah po tehnickom tako da nemam licno iskustvo, ali tu pricu sam i ja davno cuo. Da si vezan da to uradis kod one kuce gde si uradio osnovno osiguranje od autoodgovornosti i u odredjenom roku. Medjutim, koliko se secam, pisalo se ovde da se to izmenilo u medjuvremenu, dopisace neko ako zna, da ne prenosim rekla-kazala :) .

Inace, posto pratim ponude, tesko da je Triglav imao najbolje uslove. Mozda od par nekih osiguranja koje ta tvoja agencija za registraciju nudi, ali generalno tesko da je tako.

Recimo DDOR je imao lep paket koji je prosireni delimicni kasko (pokriva ostecenja od nepogoda, pomoc na putu, itd.), a nekih 15-ak EUR je skuplji od Dunava gde ja osiguravam, a koji pokriva iskljucivo stetu na staklima (oko 20-ak EUR godisnje, na osiguranu sumu od 300 EUR, BEZ ucesca u steti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, uopste ne tvrdim da je Triglav najbolji nego mi je taj tako rekao, a znam da DDOR nije bio u ponudi

ne znam zasto ne rade sa ovim kucama sto rade registraciju jer koga god sam pitao nisu imali DDOR u ponudi

moja poenta je da me je lik zajebao, a ako neko zna da li postoji mogucnost da ipak osiguram stakla bio bih zahvalan da mi javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.4 140kw 2007 pre neki dan ispalo 68500rsd sa tehnickim...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scirocco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...