Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Nisam ja vlasnik, ja imam ovlascenje od vlasnika, a auto sam prodao poznaniku, uz dogovor da ga vozi, i cim ga dalje proda da odmah radimo papirologiju, a on ga je prodao nekom svom drugaru u Sabac, a taj prodao ovom  sto sad nece da se javi.

Ja u svakom slucaju mogu da pritegnem tog poznanika da uradim sa njim kupoprodajni ugovor, da imam neki "papir: u svoju korist. Iako mogu da se pravim blesav i cao.

Al opet eventulane kazne ce stizati vlasniku, pa onda opet imam cimanje, zovi, objasnjavaj ko kome, koliko itd... a ja to ne zelim ni pod razno, 

 

EDIT: najjace je sto sam ja taj auto prodao tom vlasniku, a on mi ga registrovanog na njegovo ime vratio, tako da ja imam kupoprodajni ugovor da sam ja njemu prodao.:D

Ja sam cist kako god okrenes, aliii kad proradi INAT...:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ste ga zamrsili :lol:

 

U tom slučaju vlasnik opozove ovlašćenje i to prijavi u PU i svako ko se sem vlansika zatekne da upravlja vozilom odgovara krivično po članu 213,jer neovlašćeno upravlja tuđim motornim vozilom.Mada to je već skučaj pošto jedino ti imaš ovlašćenje da raspolažeš tim vozilom,pa samim tim u ovlašćenju stoji da si i ti odgovaran za sve što se uradi tim autom,vlasniku samo stižu kane i ima cimanje da za svaku ide do PU i nosi ovlšaćenje da jure tebe,a onda ti da juriš dalje :lol:

 

Možeš da opozoveš i ugovor i da auto stavišp pod spor zbog nerešenih vlasničkih odnosa pa da se ganjate na sudu čiji je auto i ko će šta da prevodi ili kao što ti rekoh ako imaš ključeve lepo sedneš u auto i dovezeš ga kući,pošto si jedini ovlašćen nema elemnta krivičnog dela pa ovaj može samo privatno da te tuži da si ga prevario za pare,a bez ugovora to nikad ne može da dokaže a i dok dokaže taj auto ima da ga izađe skuplje nego nov mercedes.Dakle ako krenu da pametuju slobodno ga uzmi,pa se dokazujte a za to vreme auto stoji kod tebe jer si jedini ovlašćen i jedini si legalan vlansik i dok se ne razmrsi sve ti si jedini zakosniski vlansik,a pošto nam je sudstvo veoma brzo satrunuće taj auto dok dođe do epiloga ;)

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar nije po zakonu vlasnik duzan da prevede auto sto se nikad ne radi naravno :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem što bi se petljao kad on nije vlasnik vozila / vodi se na neko treće lice.

Jednostavno ode u SUP ukine ovlašćenje i posle nek ovi dalje razmišljaju. 

Inače Mićo vlasnik je dužan da odjavi vozilo i plati porez.

2 minutes ago, ivan.ik said:

 

 

Ha, ha, ha koji ste vi optimisti ...

Moj slučaj.

Prodam Golfa čoveku iz Nove Varoši 2009. godine (došao sav zadihan, pitao jedanput jel može jeftinije, NE, napravili kupoprodajni ugovor sa svim podacima, nismo overili, Subota, ovaj zamolio za ovlašćenje do isteka registracije i kao preneće on to kad istekne registracija jer sada nema para za prenos

 

- sestra koja živi u Bgd-u, sa ovlašćenjem da on sa tim papirom prenese auto na sebe. Overimo to u opštini i sve OK. Od tada je proteklo dosta vode Dunavom.

Ali ...

Pre dve nedelje stiže mi na gajbu sudski poziv iz Nove Varoši zbog vožnje u alkoholisanom stanju u Januaru 2013. godine??? Lik, ladno vozi na moje BG table već četiri godine u nekoj selendri 300 km od Beograda, svake godine produžava registraciju na moje ime a ja nemam pojma o tome. Čak je promenio tablice (novi format) sa starim ovlašćenjem a kao što svi znate bilo je obavezno lično prisustvo vlasnika prilikom preuzimanja novih tablica i saobraćajne dozvole. Nove table su takođe bile BG!!!!

Pošto sam se najblaže rečeno neprijatno iznenadio sada ide opoziv ovlašćenja i zabrana registracije (taksa 200 din.) do daljnjeg - do smaka sveta. A što se tiče suda poslao sam pisano izjašnjenje sa kopijama svih dokumenata pa šta bude.

Imao sam ja i ranije kazni za neprpisno parkiranje od prodatih automobila ali se to rešavalo, skoro pa džentlmenski.

Naravoučenije, NIKAKVA ovlašćenja samo ugovor koji ima rok trajanja i više se ne poznajemo, po cenu da auto ostane neprodat. Ako ne izvrši prenos u predviđenom periodu njegova je briga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je malo kontradiktorno... Kako je neko utvrdio da je u pitanju vožnja u alkoholisanom stanju ako nije zaustavio vozilo? A ako ga je zaustavio, onda se zna i ko ga je vozio, nema greške

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po novom zakonu pise se kazna i vlasniku vozila jer je kao "dao da takvo lice upravlja"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/30/2016 at 11:28 PM, MS PK said:

Po novom zakonu pise se kazna i vlasniku vozila jer je kao "dao da takvo lice upravlja"

 

Pa to važi kad mu da samo da se posluži, a ne naredne tri godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji je tacno clan, ali ukoliko nadjem papire napisacu ovde, ali postoji ovaj prekrsaj sto kaze MS PK, licno sam kaznjen za takvo nesto i kazna je 15000-30 000. 

 

On 5/31/2016 at 0:01 AM, Kaniđa said:

Gde to piše u zakonu?

 

Evo nasao sam i clan 247. 
http://www.paragraf.rs/propisi_download/zakon_o_bezbednosti_saobracaja_na_putevima.pdf

 

Quote

Vlasnik, odnosno korisnik vozila dužan je da, na zahtev policijskog službenika, da podatke o identitetu lica kome je dao vozilo na upravljanje, odnosno korišćenje. Fizičko lice, vlasnik, odnosno korisnik vozila ne sme dati vozilo na upravljanje licu koje je pod dejstvom alkohola, odnosno psihoaktivnih supstanci ili je u tolikoj meri umorno, bolesno ili je u takvom psihofizičkom stanju da nije sposobno da bezbedno upravlja vozilom, nema vozačku dozvolu odgovarajuće kategorije ili je rok važenja vozačke dozvole istekao. 

Novčana kazna: 15.000 - 30.000 dinara (ili kazna zatvora od 30 do 60 dana)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve to veze ima sa autom koji se vozi na ovlašćenje?

 

Ovo se odnosi da naprimer sedimo u kafani i napijemo se i meni neko da njegov auto,a zna da sam pijan i kad nas zaustave i vlasnik odgovara jer je meni pijanom doa da vozim,a zna da sam pijan.

 

A utvrđivanje indetieta je kad te ne zaustavljaju vec te snime pa si duzan da dokazes ko je upravljao vozilom.

 

Ovo gore je totalno druga situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom roku si dužan da uradiš promenu vlasništva ? 

Što znači idu tom relacijom ti si vlasnik i što ti ne bi uzeli pare ?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije regulisano,jedino što je regulisano je da imaš rok od 15 dana  po potipisvanju ugovora da uplatiš poreskoj upravi porez na prenos aposolutnih prava.

 

Niko te ne obavezuje zakonski da prevodiš auto.Pa zato imate takve situacije,ja to domah prevodim ako neće,neće ni da dobije auto i kraj,hoćeš da kupiš nešto al da ga ne prevedeš na sebe logike nigde.

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako te bre ne obavezuje da preneses auto? Pre su i kazne pisali za to.

Evo ti primer iz prve ruke za prekrsaj sto pricas. Kum prodao juga raspalog koji se vodi na njegovu majku nekom ciganinu. Ciganina zaustave i posalju na vamredni tehnicki i naravno nije ispravan. Napisu kaznu i ciganinu i kumovoj majki. Odu zajedno na sud i kazu da mu ona nije dala auto vec prodala odavno, pokazu ugovor. Sudija oslobodi zenu od krivice. Mesec dana kasnije apelacioni sud donese odluku da je ciganin kriv, kumova majka ali i kum jer je on (naravno) prodao auto i napravio kupoprodajni ugovor a nije vlasnik vozila! Sad ce da vidimo ishod, jer su sad svi krivi :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kako te to obavezuje?Po kom članu je kažnjena što nije prevela auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja da znam da li je neko pijan ili pod desjtvom opijata?Da nosim merni aparat sa sobom ili da uzimam neciji uzorak mokrace i nosim na analizu pre nego sto mu dam auto?Sta ako nekom dam dok je trezan pa se on u medjuvremenu napije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/31/2016 at 1:40 PM, MS PK said:

Pricao sam ti za kaznu za vpzaca i vlasnika

 

Ko je kriv tvom kumu sto pravi ugovor,a ne prense vlasnistvo :mellow: ali opet nigde nije obavezan ni po jednom članu da nakon prodaje auto prevedestj da dođe do promene vlansika,a pošto postoje prekšaji gde vozač može da se pozove na vlansika i da vlasnik preuzima krivicu je još jedan razlog zašto se auto odmah prevodi čim ga prodaješ,ali nema člana po kom odgovaraš ako ga ne prevedeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, Dante Bg said:

Kako ja da znam da li je neko pijan ili pod desjtvom opijata?Da nosim merni aparat sa sobom ili da uzimam neciji uzorak mokrace i nosim na analizu pre nego sto mu dam auto?Sta ako nekom dam dok je trezan pa se on u medjuvremenu napije?


To sam i ja pitao sudiju kada sam odgovarao za taj prekrsaj, ali nije puno pomoglo, tacnije nije uopste pomoglo. Rekla je da jednostavno moram da vodim racuna kome dajem kola i to je to.
U principu je bilo - Jel sam dao kola? Dao sam. Jel je vozac uhvacen pijan? Jeste. Kraj price. Prekrsen je clan koji sam naveo i to je to. Njih dalje nista ne zanima.

A ustalom ko ne veruje, neka slobodno proverava ;) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz obavezan prenos (ugovor, MUP), obavezno treba preneti i polisu obaveznog osiguranja na novog vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/31/2016 at 2:45 PM, Nennad said:


To sam i ja pitao sudiju kada sam odgovarao za taj prekrsaj, ali nije puno pomoglo, tacnije nije uopste pomoglo. Rekla je da jednostavno moram da vodim racuna kome dajem kola i to je to.
U principu je bilo - Jel sam dao kola? Dao sam. Jel je vozac uhvacen pijan? Jeste. Kraj price. Prekrsen je clan koji sam naveo i to je to. Njih dalje nista ne zanima.

A ustalom ko ne veruje, neka slobodno proverava ;) :D

 

Pa ti si vlansik i ti odgovaraš,to je isto da sutra ja u lovu damnekome pušku aon ubije drugog lovca na mene se vodi puška,ja sam mu dao ja odgovaram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam odradio registraciju i kao prošle godine uštedeo sam par hiljada dinara. Polisa DDOR Novi Sad me je izašla još jeftinije jer sam imao vaučer sa sajma automobila (-500 din) i uz nju dobio NAVAK osnovni trening. Po tome me ispala polisa oko 16500 din.

Uplatnice sam popunio po kalkulatoru registracije http://www.registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila . 

Ukupan  trošak 25 635 + 320 din za troškove ulate u banci.

Treba dodati tehnički koji je različit tj zavisi mesta. 

Tih 4 x 80 din za ulatnice se može izbeći uplatom preko e-Banking-a gde nema troškova ulpate. Samo je potrebno odštampati uplatu sa tekućeg računa odneti u banku kako bi overili  i kao takvu priznali u SUP-u. Overa je u Komercijalnoj banci besplatna.

 

REgistracija 2005.jpg

 

 

 

 

 

Evo primera za ostala godišta

 

REgistracija 2002.jpgREgistracija 2005.jpgREgistracija 2006.jpg

 

 

 

Registracija 2010.jpgRegistracija 2013.jpgRegistracija 2016.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...