Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Jel moze neko da mi razjasni gde sutra da idem...i sta sve treba da radim.:D

 

Ja iz Indjije, kupac iz Sapca, auto registrovan u Staroj Pazovi, gde idemo da obavimo papirologiju oko auta?

 

Ja imam ovlascenje od te devojke iz Stare Pazove koja je vlasnik auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Staru Pazovu, naravno. Tamo odjavljujes djuntu. Buduci kupac placa prenos opstini St. Pazova, a i odjava tablica i busenje saobracajne ti rade Pazovacka teta u saobra ajnoj. 

PS-Ko je bre taj lik na tvom avataru???????? :mellow:

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tacno mi poznat covek!!! ;) 

Nego, Mikooo druze moj, nisam bas siguran da mozes da TI das ovlascenje da to buduci kupac uradi s obzirom da samo TI imas ovlascenje od te ribe koja ti ga je prodala. Ja sam npr napravio ovlacenje caletu da mi odjavi tablice mog auta i moje saobracajne u SD i to ovlascenje sam mu sa tablicama i saobracajnom poslao postom. Ovlascenje sam overio kod notara u NS. Cale je to obavio u SD saobracajnoj i poslao mi probusenu saobracajnu. Sve isto i ti moras za uradis, s tim sto ti i taj kupac imate da platite i prenos auta, tj apsolutnoh prava na  kupca. Kad sve to zavrsis, miran si. Auto vise nije tvoj, a kupac nek ga tera za Sabac kako zna, tj ne bih mu dao da odveze auto kojim moze napraviti problem vlasniku auta(neki prekrsaj i sl) , mada je u tvom slucaju to neka trece osoba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja mogu sam da uradim, da se osiguram od eventualnih sranja? Posto gospoda iz Sapca "nemaju vremena" da sutra dodju da odradimo pos'o.:rolleyes:

 

Znam da meni nece nista stizati na adresu, ali ipak sam dzentlmen.:D

 

Znaci sta ja mogu sam u opstini ili sudu da odradim, da ako u buducnosti bude nekih komplikacija, da ja lepo pokazem neki papir i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome što to niko ne može da ti kaže, jer kod nas ne postoji šablon.

Npr, ja sa ovlašćenjem odjavljujem auto u bilo kom MUP-u u Beogradu, ali u Novom Sadu npr. ne daju tako

Svako tumači za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/8/2016 at 1:15 PM, SkyBlu said:
ja nisam znao za tu opciju uopste da postoji. kako to ide?

 

 

Prekid polise i vraćanje dela novca se radi ako je vozilo po bilo kom osnovu odjavljeno (izvoz, šteta,...) ako si prodao vozilo možeš da preneseš svoj premijski stepen na jedno novonabavljeno vozilo.

Znaci ako si imao premijski stepen npr. 1 na vozilu koje si prodao i na novom autu možeš da preneseš i da imaš 1 umesto 4, ali prvo moraš da prodaš stari i to pre prve registacije drugog...

Za prekid smo nekad tražili uverenje MUP-a ali to sad ne izdaju po defaultu pa se priznaje probušena saobraćajna, za prenos ps treba overen ugovor. procedura je jednostavna i odrađuje se na prodajnom mestu/tehničkom pregledu kod izrade polise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto morate znati kod osiguranja stakala je da ukoliko prodate vas auto i novi vlasnik ga prevede da polisa osiguranja stakala prestaje da vazi.

Naravno nigde na njoj to ne pise  a niko vam to i ne kaze.

Kompanija Dunav  su prevaranti po tom pitanju i licno sam to okusio na svojoj kozi.

Navodno,posle velikog raspitivanja i obilazaka kancelarija kao i zvanja prijatelja ,ta polisa treba da se prenese na novog vlasnika.

Ali mi jos niko nije odgovorio dali pre ili posle prepisa.

Prevaranti klasicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je auto registrovan do 06. juna 2016. god. 

Registracija je produzena mesec dana pre isteka, odnosno 06.maja 2016. god. je odradjen tehnicki i sve sto je potrebno. Dobijena je nova nalepnica. 

Znaci, nova registracija vazi do 06.juna 2017. god.

 

Na staroj nalepnici stoji datum 06. jun 2016. god. 
Na novoj nalepnici stoji datum 06.jun 2017. god.


Koju nalepnicu koristiti od 06. maja 2016 - 06. juna 2016? Da li je ispravno koristiti bilo koju ili kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nennad said:

Registracija je produzena mesec dana pre isteka, odnosno 06.maja 2016. god. je odradjen tehnicki i sve sto je potrebno. Dobijena je nova nalepnica. 

 

Tada skidaš staru, stavljaš novu nalepnicu i sve je ok.

Nikada nema potrebe za dve nalepnice na autu, niti ima potrebe da čekaš da prođe tih mesec dana, već se odmah skida stara i stavlja nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zadnja 2-3 puta rekose da ne lepim novu nalepnicu do datuma isteka stare.Uglavnom registrujem 15-20 dana pre isteka i uvek mi kazu dodjite kad istekne stara da vam zalepimo novu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam zalepio novu, ali mi je pri ruci, tako da mi nije problem ni da je zalepim na licu mesta, nego me je zanimalo vise sa aspekta zakona da li je regulisano. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 10-ak dana registrovan Punto 1.3 Multijet, 51 kw, 2005. sve ispalo ravno 15.000 din, premijski stepen 3.

Novu nalepnicu tek danas zalepio jer je stara vazila do danasnjeg dana.

 

Nasuport njega za benzinca 2001. i 59kw, registracija 16.000 dinara, isti premijski stepen kao i kod dizelasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko primenjivao krajnu meru kad te neko kulira i nece da prevede auto, cak ni kupoprodajni ugovor nece da odradi... da lepo ode u SUP i prijavi kradju vozila.

 

Posto sam izgubio svo strpljenje, resio sam da odem da prijavim kradju, e sad me zanima koja je procedura?:)

 

Da li samo reci da je ukraden i da ne znam nista drugo, ili lepo sve objasniti, zasto i iz kog razloga to radim, ako treba mogu da dam i podatke od "lopova?:D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono... Mogu da ti recimo traže ključ na uvid koji ti nemaš, a auto ti ukraden

Ja se ne bih zaebavao tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam tri kljuca, jedan pravi i dva servisna. :)

 

Zato pitam, da ako kazem kako stoje stavri, reci ce ko te .ebe idi ga sam nadji, sam si kriv... :rolleyes:

 

Za odjavu auta mi trebaju saobracajna i tablice koje nemam, ok mogu prijaviti nestanak istih, pa to odraditi uz neki moj trosak... al ne znam sta onda, on ce i dalje voziti auto, niko ga nece cimati, obavestit, kazne nece ici njemu... sta imam od odjave?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga prijhaviš rizikuješ do 5 godina zatvora,mani se toga jer provaliće te u roku od odmah čim privedu na razgovor čoveka koji je ukrao automobil,a ima ključeve i saobraćajnu.

 

Policiju ne interesuje to što se on tebi ne javlja ako nemaš napismeno i overeno da treba da ti se javi tj da imaš ugovor.Ako nemaš ugovor gde piše da on tebi treba da se javi do isteka registracije da prevedete auto.Ili da nađeš svedoke koji će pdo krivičnom dogovornošću da brane tvoju stranu i da pokreneš postupak za nepoštovanje umsenog dogovora i da osediš 3 puta dok to dokažeš :D Pravno gledao si ostavljen na milost i nemilost tog kom si prodao auto.

 

Dao si mu ključeve i saobraćajnu samim tim si mu dao i pristanak da ga koristi,pa ne možeš ni na neovlašćeno kroišćenje motornog vozila da se pozoveš,možeš al to košta poprilično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da to možeš da odradiš bez saobraćajne i tablica,jedino da oba prijaviš kao izgubljene pa odnda da odjaviš auto i ovaj da se usreći kad ga zaustave i provere mu tablice :lol: ali rizikuješ da nakon toga ovaj tebe tuži jer ti je dao pare,a ti odjavio auto i još ima saobraćajnu i ključeve dakle odmah je u prednosti u odnosu na tebe.

 

Ako sam razumeo ti si njemu dao samo auto nista niste potpisivali,ako je tako onda pravno gledano ti si vlasnik,a pošto imaš ključeve i znaš ko ga vozi sačekaš da padne mrak odeš i dovezeš auto kući,ujutru odeš i prijaviš gubitak saobraćajne i dobiješ novu,onda ovaj može samo da te privatno goni zato što si mu uzeo pare,ali opet on ima ključ od tvog auta i tvoju soabraćajnu pa se samo vrtite u krug,jedino da odmah promeniš kod i da tajh ključ koji on ima postane običan privezak.

 

Mada javiće se on kad treba da produži registraciju,jer bez tebe neće moći ništa da uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to to idi ukradi auto koji si prodao... Raspitaj se u policiji ili u nekoj agenciji šta da radiš, nemoj iz problema da upadneš u još veći problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...