Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

1. Ne placa se prenos, sledeca dokumenta moras da dobijes od prodavca:

1. Faktura auta koji se prodaje na tom placu.

2. Italijanska saobracajna Libreta, original ili overena kopija.

3. Odjavni list sa hologramom, ako nema tablice obavezno original.

4. Izjava kako je auto stigao u zemlju.

5. APR firme koja je vlasnik (podaci firme sa sajta agencije za privredne registre).

6. Registracioni list (original) o ocitavanju brojeva sasije i motora.

7. Strani racun.

8. JCI original (jedinstvena carinska isprava)

9. Racun da su placeni carina i PDV.

2. Naravno da nije jer se cena prenosa odredjuje dosta pausalno i razlikuje se u zavisnosti od cifre koja je stavljena u kupoprodajnom ugovoru, a takodje zavisi i od opstine prodavca i kataloga koje koriste za procenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hvala puno!

Pretpostavljam da ako uvoznik nije firma nego fizičko lice, stvar je slična samo mi ne trebaju podaci APR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari, imam još jednu nedoumicu: ako kupim auto koji je registrovan recimo još 11 meseci, da li pravim kupoprodajni ugovor, ili je dovoljno ovlašćenje gde me vlasnik ovlašćuje da mogu i da ga prodam?

Ako je dovoljno ovlašćenje, koja je onda procedura pri registraciji, registrujem na osnovu ovlašćenja ili pravim ipak kupoprodajni ugovor sa samim sobom?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dovoljno je ovlascenje (obavezno overeno u opstini) i kad dodje registracija pravis kupoprodajni gde ti i prodajes i kupujes taj auto odnosno kako si vec rekao sa samim sobom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravite Ugovor odmah.

Jedino, samo i nikako drugačije do Ugovorom se postaje vlasnik.

Napravite Ugovor...prevedeš auto na sebe i kraj. To što ima registracije još za 11 meseci neće propasti zbog činjenice što pravite Ugovor... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porez na prenos apsolutnih prava se plaća jednom. Ono što se zove u narodu ''prevod auta''...

Jedino ako misliš na neki drugi porez...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placa se i porez na upotrebu vozila pored poreza na prenos apsolutnih prava . Placas jos i izdavanje nove saobracajne na tvoje ime, sto je oko 320 dinara. U slucaju da se menja i mesto registracije automobila , placas i tablice. Na primer: ako auto ima NS table a ti si u BG , placas i nove tablice.

U slucaju da resis da vozis na ovlascenje koje obavezno treba overiti u opstini, onda ces pri registraciji platiti saobracajnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitno plaćanje nove saobraćajne, ili novih tablica (ako treba) jer to mora pa mora.Problem su samo ona plaćanja koja moraju dva puta...

Samo za uštedu tih plaćanja koja moraju dva puta se može razmisliti o ovlašćenju do registracije...a, ona plaćanja (poput obrasca za novu saobraćajnu i ostalo) moraju pa moraju kad god se odluči...

Davno sam kupovao Stila...ali znam da je kupljen u septembru...registracija isticala u decembru...u opštinu prodavca doneo plaćenu uplatnicu popunjenu na njegovo ime (po podacima iz saobraćajne)..na osnovu toga mi na poleđini kupoprodajnog Ugovora lupili pečat da je plaćen porez na prenos apsolutnih prava u tom i tom iznosu.

Sa tim otišao u svoju policijsku stanicu...videli Ugovor i to da je plaćen prevod, naplatili mi novi obrazac saobraćajne, lupili pozadi isti datum za istek registracije koji je bio i na staroj...i to je bilo to.

E, sad...ili se ne sećam još neke priznanice...ili su ovo što Woodoo pominje uveli negde u poslednje 2, 3 godine... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj porez na upotrebu vozila je najveca stavka prilikom registracije i ide mi na zivce , bar da su smislili neko manje upadljivo ime za ociglednu pljacku . Bas sam ih jednom pitala onako iz vica, a sta ako ja auto ne upotrebljavam nego ga drzim onako za ukras u garazi ? :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam Nešu dobro razumeo, postoji mogućnost da se napravi saobraćajna na moje ime, ali bez ponovne registracije (tj. tehničkog, plaćanja svih taksi) sa preostalim periodom do nove registracije (uz, naravno, ugovor i plaćen "prenos")?

Ja bih odmah sklopio ugovor, ali bilo je priče da on ima neki rok važnosti? Po mojoj nekoj logici, ja bih odmah sklopio ugovor, platio "prenos" i vozio ili na ovlašćenje do isteka registracije ili ako je pozitivan odgovor na ono gore, onda registrovao na svoje ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sklopis ugovor i platis prenos, NE registrujes ponovo auto nego nastavljas da vozis do isteka registracije. Cim sklopis ugovor o kupovini vozila ovlascenje gubi pravosnaznost jer je onda auto vec tvoj i preneo si ga na sebe.

Evo da nabrojim sta placas kad si potpisao kupoprodajni ugovor:

POreska uprava

- porez na prenos apsolutnih prava 2.5% od procene po kataloskoj vrednosti

SUP:

- nova saobracajna 324,00

- admin. taksa 1400,00

- porez na upotrebu vozila ( racuna se na osnovu broja KW, KS, godista itd)

Nadam se da si sad shvatio sta se kad radi. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam sada shvatio ;)

Već sam počeo da sumnjam u svoje intelektualne sposobnosti (ili se samo nisam dobro naštelovao na frekvenciju srpskog administrativnog pakla)

U svakom slučaju, HVALA PUNO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo najsvezija informacija, juce sam kupio Stila 1.9 JTD 2002 godiste, iz uvoza, i prva registracija danas me je izasla 26.234 dinara(ukljuceno i osiguranje i provizija koju uzima posta)...

I nije previse... :thumbup:

Edited by nsgaghy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala, nadam se da ce tako i biti ;)

Samo da mu uradim veliki servis, i da budem miran :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas pozovem agenciju za registraciju (da vidim koliko da se pripremim ;) )i blago receno sam sokiran jer mi gospodja kaze da je osiguranje stakala za Lybru sada fantasticnih 7560 dinara sa jos lepsih 20% !!?!?!? ucesca u steti...

Nesto je promenjeno i sada je po tipu tj. marki vozila...

Mislim da je preterano s obzirom da je prosle godine bila varijanta na neku sumu od 20000 din za nekih 1900-2000 dinara...

Jos kad vidim da je obavezno osiguranje oko 12000 a ovo skoro 8000...66% obaveznog hm :thumbdown:

Pokusavam da proverim na netu ali jos nista ne nalazim.

Da li je neko skoro placao pomenuto osiguranje ?

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam je pitao ( u šoku sam bio :) )

Otvaram sada sajtove osiguravajućih kuća ili nemaju premije istaknute (čini mi se da je pre bilo) osim takova gde su ''stare'' cene...

Sad sam okrenuo drugu agenciju i rekli su mi one stare varijante 20000 din 1500 i na 30000din polisa je 2200

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Cene osiguranja stakla su po markama automobila bez obzira na model (isto pokrice od pande do crome) i za pokrice od 30000din sa ucescem od 20% kod delte je 2160din s tim sto je obavezno i osiguranje putnika 200000 i 400000din je 960din a moze i manje osiguranje putnika.

Ja registrovao ponovo pre 20 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...