Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Posted (edited)

Odradio tehnicki i registraciju, 26k. Naravno, nije moglo bez glupih pehova. Tehnicki prosao lagano, bez nekih zamerki ili primedbi sa njihove strane, ali saobracajna koju bukvalno ne vadim iz novcanika (mislim da sam je prethodne godine izvadio samo prilikom registracije i tehnickog) nije mogla da se ocita nikako, nekoliko uredjaja su koristili, na dve lokacije, brisali je, cistili, nista ne pomaze, otisao cip nekako, a ima joj dve godine :D. Kako sam radio registraciju na istom mestu gde sam radio i prosle godine, imali su ocitanu u sistemu, pa su tu iskoristili. Na kraju su morali u policiju posle tehickog da bi dobio nalepnicu, ali kako je bio petak, u ponedeljak mogu da je pokupim. Rekose mi da sad kad su uspel da rese, realno ne moram ni da pravim novu do sledece registracije, ili ovu da probam nekako da "repariram" :D.

Edited by Misha87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zavisi od visina stete u koji skuplji razred nas prebacuju, onaj malus? U nedelju vozim na Gazeli iza nekog Maseratija i razmiljam sta da se desi nesto i da se zakcam u njega? Pa steta bi bila dva, tri puta veca od vrednosti mog auta :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj covece nesto i sam, pa nam prvi pisi iskustva.

Kakvi smo ljudi, sve hocemo sazvakano :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, city said:

Da li zavisi od visina stete u koji skuplji razred nas prebacuju, onaj malus?

Salu na stranu ;) , koliko se secam, ne bi trebalo da ima veze.

Sve su oni lepo smislili, nezavisno od visine stete, za svaki skrivljen udes tones po 3 razreda u bonus-malus sistemu.

Vidi se i po tome i po cenama, koliko je sistem nepravedan prema savesnim vozacima.

Ako npr. iz default stepena skrivis jedan udes, padas u 7. stepen i placas +50%, za dva udesa bi premija bila 110% veca...

Dok za godinu bez udesa ides samo stepen u vis i placas -5% manje.

Za ceo svoj vozacki staz, uveliko treca decenija bez i jednog jedinog incidenta a kamoli udesa (da ne ureknem) sa toliko vozila u rukama - imam popust od samo 25%. Na jos jedan auto kupljen na svoje ime, popust je kiton :) .

Cca 150-200 evrica, puta toliko decenija, pa ti vidi koliko se nabere samo za jedan auto. A tek oni koji ne znaju za prebacivanje premijskog stepena ili koji, ne daj Boze, skrive udes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam sta pricas, vozim vise od 40 godina i nikad nisam imao ni cukanje, jedino  sto neko zakaci malo na perkingu. Dodje mi prosto da se zakucam u neki bas skup auto pa nek mi daju malus. Samo, izacice covek prebice me :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...