Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Nisam ni mislio da su jeftiniji, bezobrazluk od svih. Kasko ću da plaćam dok je u garanciji i ne padne Zeder. Sad ga plaćam 26.000 godišnje (na dve godine). Da je 40+ hiljada kao što neki plaćaju bilo bi malo (više) iznad (moje) crte.

 

Druze da ne placas mozda 26K kod DDOR-a? Pitam jer sam svasta cuo oko teskoca naplate stete kod njih tako da u mnogim slucajevima ljudi placaju kasko samo da bi mirno spavali dok se ne desi da dodje do stete...

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiener Stadtische 5% 100 jura. kako samo toliko ne znam posto sam prethodno nasao za 32.000 ista kuca. ostali su bili bezobrazno skuplji.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su za kasko u DDOR-u rekli da mogu imati problema ako nemam zimske gume od 1. novembra... pa sam montirao istog dana, da se ne natezem sa njima oko dodje do nemile situacije. Verovatno vecina ne pita, neko sami tumace... pa se posle cesu gde ih ne svrbi.

 

Drugo je pitanje sta raditi posle 5 godina, kada osiguravajuce kuce nece vise da kasko osiguravaju? Sta ce onda biti sa rezervnim delovima? Ne daj boze da neki tada zatreba... brrr... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao da delove za 500L uveliko imate na pojedinim otpadima u Sapcu. Cak i nasao kontakt, posto sam usao u drugarsku polemiku sa pojedinim nevernim Tomama na forumu (cini mi se da je bio clan Kubura u pitanju). A to sam saznao od svog majstora kod koga odrzavam Fiat, posto je isao da uzme celu tablu i jos neke delove za 500L. Nekome je, nazalost, jos tada trebalo jer nije bio pokriven kaskom. I rekao mi je da taj raskupusani L ima i navigaciju i svasta jos od opreme, ako znam nekog zainteresovanog. Mada su delovi bukvalno novi, tu je problem odrzavanja garancije.

 

Apropo Stila koga Milko pominje, kupio sam ga kada je bio 4. godinu u prodaji (davno bese). Tada je novih prodato kod nas maltene da nabrojis na prste, a bili su raritet i na auto placevima i na ulicama. Pa je opet bilo "alternativnih" delova po otpadima, zamenskih... Ali po cenama koje su bile mnogo vise od sadasnjih, kada delova ima i na trafici, a Stilo iskace iz frizidera, vec je postalo smehoteka.

 

Tako da se apsolutno slazem sa Bojanom i njegovim prethodnim komentarom. Ipak je to samo jos jedan narodni Fiat, kao i svi njegovi prethodnici koji se "kotrljaju" po nasem forumu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiener Stadtische 5% 100 jura. kako samo toliko ne znam posto sam prethodno nasao za 32.000 ista kuca. ostali su bili bezobrazno skuplji.

Ja sam kod wiener-a takodje i izadje 39,4K. Meni je 50 eur ucesce, ugovor na 1 godinu i malo skuplji ficko pa to moze da opravda razliku izmedju 32 i 39 hiljada ali ne od 26 tako da je to super cena za potpuni kasko.

Nisam nasao povoljnije cak ni kod kuca kojima ne verujem i kod kojih ne bih ni uplatio. Bez ucesca u steti je tek bilo dranje.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Drugo je pitanje sta raditi posle 5 godina, kada osiguravajuce kuce nece vise da kasko osiguravaju? 

 

Zašto ne bi hteli?

Moj Stilo ima 9 godina i full kasko za njega košta malo manje od 20.000 dinara kod DDOR-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je sada tako, ali meni nisu hteli 2009. god. da osiguraju kola starija od 5 godina.

 

Tu ima jos jedna zamka (ako jos vaze ista pravila kao 2008. god, kada sam imao posla sa osiguravajucim kucama):  ako steta prevazilazi 1/3 vrednosti automobila oni imaju pravo da proglase totalnu stetu i da ne popravljaju automobil, vec da isplate vrednost automobila po njihovim tablicama.

 

To u praksi znaci da ako su skupi delovi, zbog manje popravke nekog nebitnog dela (npr. zbog zamene zadnjih vrata ili branika, farbanja i pokojeg stop svetla), umesto upotrebljivog i ocuvanog auta vam umesto popravke isplate toliko para da ne mozete ni krs da kupite... i naravno uzmu vam vas auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cenim kod koje kuce cu uplatiti kasko i na osnovu drugih parametara, a ne samo na osnovu toga ko je jeftiniji, npr.

koliko su ozbiljni i po tome koliko su im aktuelni podaci po sajtu... jedna od poznatijih kuca je na svom sajtu napisala da rade subotom, a kad sam napokon dobio nekog (portira izgleda) rekao mi da to ne vazi odavno... odmah sam ih otpisao od svih ostalih koji imaju slicne ponude.

Drugi mi nisu odgovorili do danasnjeg dana na mail.

Treci su mi u toku prvog telefonskog razgovora rekli: "ma druze... sredicu ti ja to... nema veze sto ne pise" , i do kraja sam se odlucio za DDOR, koji su mi delovali najprofesionalnije i da linajbolju ponudu od svih. Oni imaju izmedju ostalog kasko bez ucesca u steti, sto mnogi nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis ddor ima kasko bez njihovog ucesca u steti? ;)

Salu na stranu, koliko te je izasao kasko bez ucesca u steti kod DDOR-a? Meni su da linajskuplju ponudu, preko 500 eur

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nama je DDOR dao najbolju ponudu za kasko. Na vrednost auta od 14150,sa 50 eura ucesca u steti i jednogodisnjim ugovorom platili smo 39000.Uz standardni kasko,posebno smo jos uzeli i osiguranje za stetu od naleta na divljac,tj ne gubi se bonus na kasko sledece godine ukoliko ostetimo auto gazenjem neke zivuljke....Lov je poceo:-)

DDOR daje trening na Navak-u i za osnovno osiguranje od auto-odgovornosti -i to Dozvola plus,a uz kasko ide pocetni trening bezbedne voznje.Ko zavrsi taj kurs,sledece godine dobija jos 10% popusta na kasko polisu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je sada tako, ali meni nisu hteli 2009. god. da osiguraju kola starija od 5 godina.

 

Upravo tako sam i ja rekao jednoj teti iz DDOR-a pre par meseci, tj. da je moj auto znatno stariji od toga, kad me ona pogleda bledo i samo reče da nema tog limita, jedino zavisi da li se meni kao vlasniku isplati. Tad je zamolih da sračuna da vidimo isplati li se. Izračunala je da odmah treba da se uplati 2.500 dinara, a onda 11 mesečnih rata po 1.537 dinara, tj. ukupno nešto malo manje od 20.000 dinara. Full kasko, bez učešća u šteti, pokriva krađu kod nas i po Evropi (osim Rusije, Belorusije, Turske). Procenjena vrednost automobila (po katalogu) na malo manje od 500.000 dinara, novonabavna vrednost oko 22.000 evra (ali, nije našla u katalogu AMSS baš verziju GT, nego je računala za Stilo 140 KS Dynamic).

Share this post


Link to post
Share on other sites

2009. Mozda i nije moglo... sada u ovoj krizi sve moze ;)

Sto se tice totalke nje to BAS tako... prvo oni nikad ne uzimaju auto vec iskoriste priliku da ti umanje iznos za isplatu i ostave ga tebi da ga prodajes ili popravljas po zelji ;)

Postoji ona tema o Sava osiguramju, tamo je otprilike opisan postupak kod svih osiguranja, samo sto kod nekih epilog bude malo drugaciji ali sve pocinje na isti nacin. ;)

Sto se tice cene kaska OBAVEZNO se raspitajte na vise mesta. Takodje pitajte vise ljudi koji rade za isto osiguranje i mozete naici na fenomenalne rezultate ;)

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija mi ističe u februaru 2014-te, a hteo bih sad u decembru da uplatim kasko. Da li neko ima iskustva sa situacijama kada je tolika razlika izmedju datuma registracije i datuma kaska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrađena registracija u subotu, u Auto centru Boban. Sve završeno kod njih. Deo sam platio čekovima na rate, deo u kešu.

 

Posle administrativnog dela, majstor skinuo staru nalepnicu i zalepio novu.

 

Dobio sam i vaučer za besplatno pranje vozila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz ... jel moze nekako da se napravi da se cita tekst direktno na forumu, da se iskopira ili nekako prenese ...  da ne klikcem na njihove linkove, cuo sam da oni od toga dobiju pare, a ja zracenje od strane prljavih medija :D 


inace ova guma prosarana snegom mnogo lepo izgleda 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...