Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Parking servis i pandure samo zanima ko je vlasnik auta. Znači sve i da ga odjaviš bez tablica i saobracajne, a taj kome si 'prodao' auto prođe na 10 crvenih, parkira nepropisno 10 puta - na vlasnika će da stižu kazne jer nemaš kupoprodajni ugovor (i plaćen porez u roku od 15 dana). Još gore, ispašće da voziš auto koji si sam odjavio?!

Znači ovlašćenje ni pod stavkom razno, samo prenos vlasništva pa neka radi novi vlasnik šta god hoće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedan auto ovako uspešno odjavio i sada me apsolutno ne zanima ko je gazda išta sa njime radi, kako parkira i da li pravi prekršaje.

Autu se kao i kod Gorana izgubio trag, a već treću godinu ga na neku foru registrovali na moje ime.

Otišao sam u sup objasnio situaciju, priložio prodajni ugovor i ovlašćenje koje sam dao. U za nešto jače od mesec dana dobio sam službeno pismo da se auto više ne vodi na mene, a vlasnika će već na nekoj proveri da uhvate jer vozi odjavljen auto.

Zamisli tek da ne daj bože ukradu auto sa dokumentima, po tebi nikad neće moći da se odjavi jer nemaš ni tablice ni saobraćajnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako si samo uzeo pare i dao ovlascenje i nemas ugovor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo jedna digresija

porez na promet treba da plati prodavac a ne kupac vozila

kod nas to pravilo ne vazi jer smo mi ionako poseban narod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, svuda je to isto nego je stvar u načinu tumačenja... ako ja tebi prodam auto za 5000eur ti ćeš dati 250eur za prevod tako da ako ti je baš stalo do formulacije, prodaću ti ja auto za 5250eur pa ću da snosim troškove prevoda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kada god neko ostvari neki prihod, država traži svoj deo.

U slučaju prodaje automobila, prodavac je naravno taj koji ostvaruje prihod, pa je zato na njemu obaveza plaćanja poreza na prenos apsolutnih prava.

Druga je stvar što je praksa drugačija, ali i kada kupac plaća prevod on na uplatnici ne piše svoje ime, već ime iz saobraćajne tj. ime prodavca, tako da je za državu prodavac ustvari i platio prevod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informacija od pre manje od mesec dana.

Punto 2003. kupljen u Kraljevu: ugovor 1200 dinara, odjava 610 dinara, prenos 9200 dinara, takse, nova saobracajna, tablice oko 4500 dinara... Kad se sve sabere oko 15000 dinara me je sve kostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo jedan savet da neko ne nadrlja kao ja. Naime pre cetiri godine sam prodao neki Saxo vts, sve je bilo ok. dok mi nisu pre neki dan dosli panduri na vrata sa nalogom da privedu moju zenu. Auto je promenio par vlasnika posle mene i dospeo u ruke neke zene iz Zemuna. Ona se prosle nedelje posvadjala sa nekom zenom oko parkinga i izbila je tuca. Posto se auto jos vodi na meni panduri su mislili da je to bila moja zena. I eto mene i nje u stanici, morali smo da dajemo izjave. Ja da auto nije vise kod mene , a ona da se nije tukla po Zemunu. Sva sreca pa sam uspeo da udjem u trag Saxu, inace bi ja opet u stanicu. Zato prevodite kola cim ih prodate da ne lezite tudju robiju. :thumbsup:

Covek je u pravu. Na zalost, kada se neko opece, onda radi po PS-u.

Ja sam prodao auto 2005. godine, i lik napravi lancani sudar vozeci neregistrovano vozilo. Napravili smo ugovor, ali ga nismo overili. Zamlacivao sam se 3 godine sa garantnim fondom osiguravaca, sa polupismenim advokatima koji rade sporove od par desetina hiljada dinara, na kraju sam isao na sud...

Ok, jesam ja bio u obavezi da overim ugovor, ali nisam to znao da je obavezno, mislio sam da je dovoljno i sastaviti ugovor i potpisati. Savetovao sam se sa par dobrih advokata koje poznajem i ovo ne bi trebalo da bude problem, ali u zemlji birokratije, patim se jos uvek.

Pritom, imam overenu izjavu kupca gde on potvrdjuje da je kupio auto od mene, ali ni to nije dovoljno...

Uzas. Prodaja/kupovina - odmah prenos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam do sada cuo da moze preko administrativne

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neko zna da li moze da se registracija vozila obavi putem administrativne zabrane na platu ili slican nacin.

hvala Vam unapred

ako mislis na obavezno osiguranje i ostale dazbine moze preko komercijalne banke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam obavezno osiguranje za kola, i nasao sam preko neke agencije iz BG city star nbg d.o.o, rekli su mi da moze osiguranje da se placa sa plate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Kazem moze ali ima da pobelis dok to zavrsis.Procedura ti je kao da dizes pravi kredit.Trcis dva dana u krug banka,firma,osiguranje,menice adm.zabrane...

Nego bolje lepo ponesi cekove i zavrsis sve za 45 minuta i jos na 6 rata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je prava tema ali hajde da pitam, da li neko zna posto je kasko za Fiat Stilo 1.9 JTD 2002. god?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji put sam odustao od tog vida osiguranja pre 2 god. kada je najpovoljnija ponuda uključujući krađu i inostranstvo bila oko 33000 din.

Ja sam očekivao da će svake godine biti sve jeftinije jer je auto svake godine sve stariji a umeđuvremenu nisam prijavljivao štetu (bonusi) međutim bilo je obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne žali se ništa, ja ću morati ovde da isto prebacim na svoje tj. oćevo ime a kubikaža je 2 000, treba za koji dan da prevedem i produžim registraciju, pa ću vam javiti koliko je ispalo :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se raspitivao za cenu kasko osiguranja za stila jesenas i dobio sam ponude od 300 evra sa popustom pa do 500 i nešto. zavisi od nekih procenata ako plaćaš na odloženo i koliko sam skapirao na koliko ti osiguraju auto, pa ako vežeš ugovor sa njima na više godina onda bude jeftinije, da li se osiguraš samo za našu zemlju ili i za inostranstvo...

u principu od svake osiguravajuće kuće može da se dobije ponuda na mail u roku od pola sata i sve bude objašnjeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,sve pohvale za forum! :thumbup:

Ovo je moj prvi post,pa se nadam da sam ga postavio na pravo mesto.

Naime,za sedam dana dobijam fiat punto 1.2 8v ,2002.god iz Nemacke.Auto je poklon,moje je samo da platim carinu,porez,registraciju... E,sad, od razlicitih prijatelja,dobijam razlicite info o ceni carine :wallbash: Zanima me da li neko na ovom forumu zna okvirnu cenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citajuci OVU temu na drugom forumu pored jos mnogih tudjih iskustava dosao sam do zakljucka da kasko osiguranje ne pruza najbolju zastitu nasim vozilima. Papreno naplacene usluge ne garantuju odsustvo briga u slucaju kradje, o finansijskom momentu da i ne govorim. Ne bi bilo lose da jos neko napise svoje iskustvo u vezi sa tim (ako ga je imao naravno), koliko je osiguranje bilo korektno u isplati stete ne bi li time pomogli korisnicima usluga u izboru osiguravajucih kuca i mozda malo uticali na njihov odnos prema nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se raspitivao za cenu kasko osiguranja za stila jesenas i dobio sam ponude od 300 evra sa popustom pa do 500 i nešto. zavisi od nekih procenata ako plaćaš na odloženo i koliko sam skapirao na koliko ti osiguraju auto, pa ako vežeš ugovor sa njima na više godina onda bude jeftinije, da li se osiguraš samo za našu zemlju ili i za inostranstvo...

u principu od svake osiguravajuće kuće može da se dobije ponuda na mail u roku od pola sata i sve bude objašnjeno

Ja sam jesenas platio kasko u milenijumu 42000 ili 48000 aqko hoces na 8 rata,inace u pitanju je full kasko bez ikakvog ucesca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva glupa pitanja ako može, za totalnog amatera:

1. Jel se prenos vlasništva (ili kako se već zove) plaća i ako je auto tek uvezen i ocarinjen ('na ime kupca')? Jel se isti kupoprodajni ugovor potpisuje i kad je vlasnik i uvoznik?

2. Pretpostavljam da u onom kalkulatoru na sajtu www.registracija-vozila.rs cena 'prenosa' nije obuhvaćena?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...