Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

21 hours ago, mare_kv said:

kako god okrenuli, uvek ce na nama da se slomi, ili ce biti skuplji tehnicki pa ce da pustaju, ili ce cena da ostane ista pa ce da obaraju :D

To za diskove isto znam i cuo sam, isto tako citao sam i gledao neku emisiju gde su pricali da cak i novi diskovi mogu da izadju iz tolerancije sto se ovalnosti tice.
Moje misljenje je da bi ovalnost trebala da se izbaci, a umesto toga da se meri debljina diskova i da sve sto je ispod minimuma da se vraca sa tehnickog

Ja sam imao Meile diskove koji su ispali iz tolerancije novi pa sam se zajebavao sa garancijom..... U servisu mi posle rekli da svaki novi disk koji nije "premium marka" može bez problema na strug pre prve ugradnje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uu super. Jos jedno pitanje, da li kasko osiguranje ima uvid u nadzorne kamere po gradu?
Dosao sam danas u toku dana do auta i video da mi je odvaljena zadnja strana, a okolo postoji ona kamera za nadzor pa me zanima da li na taj nacin moze da se nadje onaj koji je to uradio?

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, TeaseR said:

da li kasko osiguranje ima uvid u nadzorne kamere po gradu?

Ne, naravno da nema. Govorim o kamerama MUP-a.

 

Ono što si kasnije napisao je tipičan slučaj pokriven kasko polisom (zatekao si oštećenje na parkingu od nepoznatog počinioca). Taman posla kad bi oni sad tebi odbili da plate štetu sa pričom ''da prvo proverimo kamere''. Niti oni to hoće, niti na to imaju pravo, niti ih to uopšte zanima, niti je tebi u interesu.

Ti, ako si hteo da se pokuša sa pronalaskom onoga ko je štetu naneo, trebao si da zoveš Policiju da obavi uviđaj. Ali, ne bi od toga bilo puno koristi...

Tako da idi u svoje osiguranje gde imaš kasko polisu i reševaj to. Tamo ćeš na njihovom papiru napisati da si zatekao oštećenje na svom vozilu koje je bilo parkirano tu i tu. Inače, možeš da napišeš i da si ti udario u stub/zid/prepreku jer si pogrešno procenio odstojanje od iste (u nekom drugom primeru). Kasko služi da plati štetu na tvom autu i kad si ti kriv... tako da ih ne zanima bilo šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je to bilo sumnjivo pa reko da proverim. Inace, drugar je tako uradio, cuknuo se i prijavio da ga je neko cuknuo. Isplatili su mu stetu, medjutim nakon nekog njihovog vestacenja su dosli do zakljucka da ga niko nije udario i onda su ga tuzili. 
Isto tako, da li mora da postoji zapisnik policije ili moze i bez toga da se prijavi steta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da za iznose preko 250€ moraš da imaš zapisnik. Ako još nisi prijavio osiguranju, parkiraju na parking, pozovi policiju, da urade zapisnik, pa sa njime idi u osiguranje i aktiviraj kasko! Njih ne zanima ko je kriv, bitno je da nemaš alkohola u krvi, polisa će ti biti malo skuplja u narednom periodu i toeto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam ih zvao, rekose da pozovem policiju jer mora kao da postoji poziv makar, ako vec nece da izadju da naprave uvidjaj. Nego, registracija na tom autu je istekla polovniom aprila, hoce li to biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, TeaseR said:

registracija na tom autu je istekla polovniom aprila, hoce li to biti problem?

Ne.

Tebi je samo bitno da je šteta prijavljena u vremenu važenja kasko polise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog registracije automobila u inostranstvu, trebam da im ostavim original saobracajnu dozvolu. Da li cu moci kasnije da odjavim auto u Srbiji, posto sam video da je potrebno vratiti i tablice i saobracajnu?

Da li je dovoljno da im prilozim trenutni registracioni sertifikat koji budem tada imao, kao dokaz da je saobracajna ostala kod njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem da registrujem OPEL juče, adresa u saobraćajnoj mi nije ista kao u ličnoj karti. Morali su prvo da mi podnesu za promenu saobraćajne pa tek onda da krenemo u proces registracije. Drugi put ove godine menjam saobraćajnu jer smo se neplanirano preselili :( Digitalizacija 0 - Birokratija 1

 

Cena 29000, sa saobraćajnom i povećanjem premijskog stepena zbog sudara
Corsa 1.3 55kw 2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malus je kažnjavanje zbog toga što ste vašim vozilom izazvan udes i zbog njega ćete sledećih nekoliko godina skuplje plaćati obavezno osiguranje. Visina izazvane štete ne utiče na visinu malusa, već samo činjenica da ste odgovorni za saobraćanu nezgodu. Ukoliko u jednoj godini važenja polise AO izazovete jedan štetni događaj, prilikom sledećeg osiguranja vozila, prelazite u premijski stepen koji je uvećan za tri stepena u odnosu na prethodni.

Ako izazovete dva sudara, premijski stepen biće uvećan za 6. Primera radi, iz prvog premijskog stepena, za jedan štetni događaj vraćate se u četvrti (ujedno i početni čime plaćate osnovnu cenu polise), dok bi ste za dva izazvana štetna događaja u jednoj godini otišli u 7 premijski stepen, što podrazumeva polisu skuplju za 50% od osnovne cene.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, knezevic76 said:

Malus je kažnjavanje zbog toga što ste vašim vozilom izazvan udes i zbog njega ćete sledećih nekoliko godina skuplje plaćati obavezno osiguranje. Visina izazvane štete ne utiče na visinu malusa, već samo činjenica da ste odgovorni za saobraćanu nezgodu. Ukoliko u jednoj godini važenja polise AO izazovete jedan štetni događaj, prilikom sledećeg osiguranja vozila, prelazite u premijski stepen koji je uvećan za tri stepena u odnosu na prethodni.

Ako izazovete dva sudara, premijski stepen biće uvećan za 6. Primera radi, iz prvog premijskog stepena, za jedan štetni događaj vraćate se u četvrti (ujedno i početni čime plaćate osnovnu cenu polise), dok bi ste za dva izazvana štetna događaja u jednoj godini otišli u 7 premijski stepen, što podrazumeva polisu skuplju za 50% od osnovne cene.

Sent from my 2203129G using Tapatalk
 

Tačno tako, ja sam sada sa 1 na 4. Suprugu udario autobus od nazad i namestiše panduri da je ona kriva.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, stex_pb said:

Tačno tako, ja sam sada sa 1 na 4. Suprugu udario autobus od nazad i namestiše panduri da je ona kriva.  :D

Na koju foru ona ispala kriva ako je ovaj zveknuo od pozadi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nju je isekao neko u kružnom toku i naglo zakočila i stigao je autobus. Policija došla, vozač zvao gazdu firme bla bla....Tražili smo snimke kamera, ali baš taj dan ni jedna nije radila.... Naš advokat je predlagao da idemo na sud jer je sve na našoj strani ali supruga htela da se bavi time zbog obima posla..... i tako  :D
Nama puko štop i malo da se zafarba, autobusu 200000 šteta, nov  tek izašao iz fabrike :D

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.ace4df4ee4e3e1ce9d30260a8e465997.png
https://www.srbija.gov.rs/vest/609460/odredjena-najniza-i-najvisa-cena-tehnickog-pregleda.php

 

cena i dalje nije menjana, kao sto sam i napisao, 6020 dinara je maksimalna cena. E sad, u tih 7200 dinara je mozda uracunata "usluga" agencije za izdavanje nalepnice ili neka slicna. 
Uz sve usluge se dobija fiskalni racun, ako na racunu stoji Tehnicki pregled 7200 dinara, to bi trebalo prijaviti inspekciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da si u pravu, 6000 je recimo mene tehnicki izasao, a 1200 din je usluga agencije, tako da kapiram to je sve uracunato u jednu cenu i tako na racunu stoji. 

Elem za A klasu 2013o 1.6 122ks me je registracija izasla 39000 sa novom saobracajnom... Kao da vozim boinga. Nisam pratio ali deluje mi da je poskupelo za par hiljada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je cudna ova minimalna cena tehnickog, posto ima par njih po KG koji rade tehnicki ispod navedenih 3070 (konkretno 2600). Kako je to moguce, nije mi jasno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs a ne bi trebalo da bude ista stavka na racunu. tehnicki posebno, usluga posebno

A ovo da je poskupelo, poskupelo je. Ove godine registracija 37700 (dobio sam neki popust na tehnicki od 1000 din), prosle 35600, pretprosle 32100, prva sa tablicama i saobracajnom je bila 41000 2019. godine. Uvek najnizi premijski strepen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisla je cena obaveznog osiguranja uvis, u odnosu na proslu godinu.

Secate se da su i polovinom prosle godine neka osiguranja samoinicijativno podigla cenu AO. Pa ih je NBS klepila po usima, pa su onda proslog leta vracali pare ljudima koje su "navukli" (da budem koliko-toliko pristojan i ne kazem nesto drugo, malo vise odgovarajuce)...

I na kraju su opet progurali to poskupljenje na mala vrata :) , sta reci. Skocile im valjda cene repromaterijala, planiraju nove "proizvode", pa sukob u Ukrajini... Samo ta stavka izadje nekih 2-3.000 din vise za vecinu nas, za prvi premijski stepen.

A agencije mi nisu ni na kraj pameti, evo i sad sam za sva tri vozila (dva kupljena i jedno prodato), sve sto treba odradio sam, laganica. U mom slucaju, iskljucivo stvar principa, a ne novca...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...