Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Danas je isteklo zakonskih 45 dana za isplatu stete koju je nacinilo vozilo osigurano kod Milenijum osiguranja. Da li je moguce da nema drugog nacina osim suda? 
Inace je sacinjen evropski izvestaj, priznata krivica, posteji evidentna steta, razbijen zadnji branik na sestrinom autu, prijavljeno sve uredno kod njih, popunjeno sve sto je trebalo, slikali auto itd. 
Ima li neko predlog sta sada? Svaki put kada je sestra zvala njihov kol centar, samo su je zavlacili tipa "javice joj uskoro". 

Google reviews pun slicnih slucajeva, ali ne mozemo mi da biramo kod koga je osiguran auto koji nama nacini stetu. 

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Dale said:

Inace je sacinjen evropski izvestaj, priznata krivica, posteji evidentna steta, razbijen zadnji branik na sestrinom autu, prijavljeno sve uredno kod njih, popunjeno sve sto je trebalo, slikali auto itd. 

Da li je njihov osiguranik bio da potvrdi navode iz evropskog izveštaja? To potvrđivanje se obavlja tako što se opet u njihovim prostorijama popunjava (od obe strane) papir veoma sličan evropskom izveštaju.

Jeste li dobili zapisnik o oštećenjima? Dobili obračun štete na osnovu tog zapisnika?

Jesu li tražili još neke papire/izjave?

 

45 dana nije rok za isplatu štete.

- Ako u roku od 14 dana od dana prijema odštetnog zahteva nije moguće utvrditi osnov i visinu tog zahteva, društvo za osiguranje je dužno da ih utvrdi u roku od 45 dana od dana prijema tog zahteva za štetu na stvarima, a u roku od 90 dana od dana prijema tog zahteva za štetu na licima i da dostavi podnosiocu zahteva obrazloženu ponudu za naknadu štete, a u daljem roku od 14 dana da isplati naknadu štete. 

45+14 dana je za štetu na stvarima u slučaju maksimalnog roka.

90+14 dana je za nematerijalnu štetu u slučaju maksimalnog roka.

 

Ali, ako je samo branik (zato pitam šta piše u tom obračunu štete), to je onda šteta ispod 1.000 evra, tj. ''mala šteta''.

- Štete za koje odštetni zahtev iznosi manje od 1.000 evra u dinarskoj protivvrednosti i za koje su uz zahtev dostavljeni dokazi na osnovu kojih se može utvrditi obaveza društva za osiguranje, smatraju se malim štetama.

Društvo za osiguranje je dužno da naknadu štete iz stava 1. ovog člana isplati u roku od osam dana od dana prijema zahteva.

Društvo za osiguranje je dužno da štetu isplati u roku iz stava 2. ovog člana i u slučaju kad u postupku naknade štete utvrdi da je iznos štete do 1.000 evra u dinarskoj protivvrednosti, iako zahtev za naknadu štete nije opredeljen kao zahtev za naknadu štete iz stava 1. ovog člana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je moja sestra popunjavala zahtev kod njih i slikali su njen auto. "Krivac" nije bio prisutan. 
Hvala za obrazlozenje! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Dale said:

Samo je moja sestra popunjavala zahtev kod njih i slikali su njen auto. "Krivac" nije bio prisutan. 

Mislim da je ovo mogući razlog.

 

Dešava se da štetnik (onaj koji pričini štetu) sastavi evropski na licu mesta, sve napiše kako je bilo, što bi se reklo prizna da je kriv... ali nakon nekoliko dana kad ga njegovo osiguranje pozove da to potvrdi, nekom ''naknadnom pameću'' počne da priča drugačije.

E sad... iako je praksa osiguranja da zovu svog osiguranika da potvrdi navode iz evropskog, nisam siguran koliko imaju osnova za to. Nigde izričito ne piše taj korak u proceduri, al' opet može da ide pod ''utvrditi osnov''. Realno, stvarno bi mogli sami da sastavljamo evropski sa podacima bilo kog (drugog) lica, odemo posle u njegovo osiguranje i naplatimo štetu sa kojom to drugo lice nema ništa. Zato mogu da razumem zašto postoji i taj korak u smislu ličnog dolaska osiguranika (koji je štetu pričinio) i potvrde da je sve tako bilo kao što piše u evropskom. Zato i ne volim evropski izveštaj... :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samim tim sto postoje fotografije sa lica mesta, podaci ucesnika, fotografije dokumenata i polisa, prostor za prevaru je smanjen. Posto je u putanju branik i manja steta, rekoh sestri da ne mora da zove policiju, ali svakako prisustvo policije smanjuje mogucnost da osteceni bude prevaren. 

Tih dana i zena imala cesenje. Lik promenio treku bez gledanja i ogulio skoro celu levu str naseg tvinga. Steta isplacena posteno u roku od 10 dana, auto popravljen, ofaban i vozi se uveliko. Isto steta manja od 1000e. Srecom ovde je Triglav osiguranje, ane oni prevaranti iz Milenijuma. 

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te slike njih ne interesuju jer ih nije napravilo OSL kao deo policijskog zapisnika, nego štetnik i/ili oštećeni. Isto je i sa ostalim stvarima koje si nabrojao.

Još ako je mrak, ili loše slikano (nema nigde propisano koliko slika mora biti, iz kojih sve uglova, da li da se vide znakovi ako je npr. na raskrsnici, da se vidi da li je imao zimske gume ako je na putu bio sneg...), ma 1.001 mogući razlog da se uhvate za njega, pa zato te slike niko i ne gleda.

Kad osiguranje posumnja da se saobraćajka dogodila pod okolnostima navedenim u evropskom, onda ne traži da gleda slike nego ide na rekonstrukciju saobraćajne nesreće pod okolnostima kako su u evropskom napisane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasajte,ljudi,da broj motora bude ukinut i motor postane rezervni deo.Molim admisraciju da ne uklanja post

Peticija za ukudanje broja motora

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam vec potpisao ovo jednom ili mozda nesto slicno ali isto je za broj motora bilo samo koliko je realno da takve peticije i budu uzete u razmatranje od strane drzave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi naplate stete od Milenium osiguranja, posle pretnji tuzbom i nalazenja veza u njihovom osiguranju, dobili smo odgovor kako je njihova administracija zakazala i kako ce da se intervenise. Nekoliko dana kasnije napokon isplaceno. Bruka od firme! 2 meseca zavlacenja!

Iako je meni npr sve jedno koje obavezno osiguranje uzimam, ipak cu da preskocim agencije koje rade samo sa njima iz ovakvih razloga. Hipoteticki nikome ne zelim da priredim dodatnu muku i stres sa Milenium-om preko problema koju mu eventualno izazovem cinjenjem stete. 

Hvala @neshaoct na savetima ovde! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isto mačevanje sa Milenium osiguranjem i kad sam zapretio da ću angažovati advokata rekli su da to uradim što sam i ucinio a onda angazovao vestaka kog sam platio 25000 din ali posle 7 dana su me zvali i umesto da meni plate 103000 din sa koliko bih bio zadovoljan na kraju su mi isplatili 140000 plus 25000 vestaka plus pokretanje tuzbe 11000 plus predracun delova 3600 din plus advokata tako da oni kao da vole da plate više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Dule 021 said:

...oni kao da vole da plate više. 

Tebi su platili više, ali na jedno 30 sličnih slučajeva nisu (jer ljudi nisu išli putem advokata i/ili veštaka), i dokle god im ta matematika radi pos'o - tako će raditi.

 

5 hours ago, Dale said:

...napokon isplaceno.

:thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi se plase da angazuju advokata jer misle da moraju da ga plate a istina je da ce se advokat naplatiti od osiguranja. 

Ja to znam i naravno da sam ga angazovao i dobio vise para. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno oni idu po fazonu APP i uglavnom im prolazi tako da nisu oni ni osetili to sto su tebi isplatili. Moja svastika imala udes pre neku godinu pa letos opet, prvi put naplatila nekih 700e za stetu od 300, sve je bilo brzo i uredno, ne znam koje osiguranje, a sad nije htela opet, kao nece da je bije maler, nije velika steta, bla, bla. A plus je mogla i pretrpljeni strah da naplati jer jos stvarno nije bilo dobro posle toga i vodila je hitna na pregled imala i neke bolove u vratu i ledjima, nista hvala bogu strasno ali doktor rekao da moze da joj napise i da to moze da naplati.  Osiguranja i sluze da im se uzimaju pare jer su lopovi i prevaranti i treba im uzeti sto vise zasto bi im oprostio nesto sto im uredno placam svake godine, oni tome i sluze

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo ti pozdravi svastiku i malog Medu :whistle:

 

 

Ja sam pre neku godinu za Jaguara naplatio oko1700 evra a sredio sve za oko 800

Prvo su ponudili nesto oko 900-1000 ali kad sam odneo predracun direktno iz Jaguara na oko milion dodali jos malo

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, OMP said:

Osiguranja i sluze da im se uzimaju pare jer su lopovi i prevaranti i treba im uzeti sto vise zasto bi im oprostio nesto sto im uredno placam svake godine, oni tome i sluze

Tacno, ali da li neko kome nije nista treba da lazira da bi dobio pare od osiguranja? Ne ako ima iole savesti i empatiju prema izazivacu sudara! Da bi on naplatio neku izmisljenu bol u vratu i tako "iskoristio priliku i naplatio zlim osiguranjima", moze da napakuje drugome telesne povrede i ko zna kakvu presudu. Trazi sta ti sleduje, ali nemoj da napakostis nekome ko ti je slucajno ostetio auto i saradjivao u naplati i otklanjanju stete. Svima moze da se desi trenutak nepaznje i steta-sudar, samo da budemo srecni da se niko ne povredi ili strada. Nije isto saobracajka sai bez povredjenih!

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najmanje što ti sleduje, bez da se povrediš je pretrpljeni strah, a to je oko 300 eur. 

Edited by darkman14

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dale lepo sam napisao, lekar je rekao da moze da joj napise nesto i da ona to moze da naplati, to je bio savet lekara sto ona nije prihvatila jer nije ni bilo povreda ali pretrpljeni strah itekako. A neko bi i to sve naplatio, ima raznih ljudi ali ne treba se igrati sa tim stvarima sem ako stvarno nije povreda u pitanju, inace niko drugi nije ucestvovao u udesu, izvrteli se na klizavom kolovozu i sleteli sa puta, tako da nema druge strane koja bi mogla da bude okrivljena i dodatno ostecena. Ja sam insistirao da naplati stetu na autu i to je skroz opravdano zato i kazem ne treba osiguranjima oprastati takve stvari jer im to placamo uredno i jos podizu cene.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje. 

 

Danas sam registrovao lybru 2003 godiste, platio sam tehnicki 6000. Otisao sam platio osiguranje (sam)  i sve ukupno je izaslo 29.380 din. Gledam sad za celetovog Stila isti motor 1.9 85kw 2005 godiste izlazi skoro 29.000 bez tehnickog, dakle minimum 35.000 ukupno.  A meni bez tehnickog je izlazilo 23.111.  Provalio sam da je kvaka u godini proizvodnje, stavim da je moja lybra 2004 godiste isto izlazi skoro 29.000 bez tehnickog.  Ta jedna godina je zapravo prelaz na 20 godina star auto ili ispod, ja znam da su nesto petljali za automobile preko 2000 kubika i 20 godina stara auta ali kakve veze ovo ima. Dakle razlika izmedju Stila starog 19 i 20 godina je 6000din u registaraciji, o cemu se tu zapravo radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, kaskabgd said:

Dakle razlika izmedju Stila starog 19 i 20 godina je 6000din u registaraciji

Razlika je zbog godista, a jedina stavka koja pravi razliku je porez. Za stariji je blizu 3.000 din, a za mladji nepunih 9.000 din.

Imas i online kalkulatore koji su tacni, pa ako te zanima "u dinar" mozes da vidis tacne cifre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, taj online ja gledam vec godinama unazad sto kazes u dinar. 5800 i nesto dinara je razlika izmedju 19 i 20 godina.  Nemama reci zaista, izgeda da cale vozi dosta mladji auto od mene pa mora da plati veci porez. 

 

Druga stvar sad sam se setio, da li je mozda neko primetio da se teh. pregledi i dalje "ugradjuju" na polisu osiguranja. Konkretno, gledao sam  za sestrin auto osiguranje izlazi 12.200 oni su naplatili 13.600. Ta cifra pise u polisi, odakle njima pravo na to?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...