Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

DDOR se drzi kataloga. Meni je takodje bio problem jer nema tiguana TSI 4motion sa opremom koju ja imam pa su mi dali smesnu cenu auta. Posto sam hteo da odustanem, dali su vecu kao da je TDI sa napomenom u polisi da su obracunali sa drugom vrednoscu iz kataloga zbog opreme. Svakako i dalje nisam bio zadovoljan cenom jer je niza od realne, ali sa druge str Grawe i ostali ti ne daju nikakvu procenu auta, nego si ostavljen na njihovu milost ako se desi naplata. Ne znam ni ja sta da radim kada bude doslo produzenje. Ako ce da se drze starog i loseg kataloga i dalje, onda verovatno menjam. 

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, DDOR se bas drzi kataloga, danas su mi dali 20% vecu sumu osiguranja ali to je opet malo po meni. 

Verovatno cu Savu uzeti, 500 dinara je vise, ali oni gledaju trzisnu cenu, tipa uzimaju 5 automobila i vade prosek. Gleda se slicna kilometraza, stanje itd.. Tako slicno i Dunav racuna.

Jedino sto je biiip kod Save je sto da bih dobio 10% popusta moram kod njihovih servisera da radim auto, ali dobro, valjda znaju da ofarbaju branik i haubu ako vec do toga dodje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, dekirs said:

...oni gledaju trzisnu cenu, tipa uzimaju 5 automobila i vade prosek. Gleda se slicna kilometraza, stanje itd.. Tako slicno i Dunav racuna.

Kad to gledaju?

Sada kad se pravi polisa, pa će na osnovu toga pisati odmah sad u kasko polisi koja je osigurana suma... ili to rade naknadno tj. ako nastupi šteta?

Osim kataloga AMSS postoje i strani katalozi, Osiguranja mogu i njih da gledaju kako bi izračunali osiguranu sumu,tj. vrednost auta na dan zaključivanja polise. Mogu, pitanje je samo da li hoće. Meni je poslednja kasko polisa za 159-ku (kod DDOR-а) bila na osnovu nemačkog kataloga (jer odgovarajkuće verzije nije bilo u AMSS katalogu). Ali su to uradili tek nakon što sam im usmeno preneo koju mi je ponudu dao Triglav (veća osigurana suma i skoro isto plaćanje za polisu)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, moguće kad se pošalju slike i vidi auto.. 

Problem je sto nema puno alternativa, ddor smesno malu cifru daje, pricao sam sa njima, gledaju po amss katalogu i toeto nema drugog nacina. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je bilo i meni kada sam gledao kasko, dali mi bukvalno 30% manju cenu auta od one koju sam platio, naravno po katalogu. Ostali koliko sam skapirao svi rade po istom principu, navodno gledaju cene po oglasima u tom trenutku ukoliko je totalna steta. Ja sam se na kraju odlucio za grawe zbog fiksnog ucesca. 

 

Ranije sam na golfu imao dunav i obe stete koje sam prijavio sam resio u autokomercu, sve uredno, bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko da objasni kako najbolje odnosno najjeftinije registrovati auto ? dakle kontam da se radi odvojeno tehnicki, osiguranje, i na kraju odlazak u mup sa dokazom o uplati - stim sto za instrukcije za placanje gde gledati na kalkulatoru za tablice ili e uprava ili kako da to bude najpovoljnije? uglavnom za auto 97mo 76kw benzin registracija je kostala sa zamenom saobracajne ali zadrzan premijski stepen 1 dakle 36000 - e tako, znaci godinu dana ranije sa tehnickim i sve resenim je bilo 21 000 odnosno kod drugih i bez saobracajne . Da li tehnicki uopste pustaju starije od 5 god bez tih pijacarskih zajebancija?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nemanja84bg said:

Da li moze neko da objasni kako najbolje odnosno najjeftinije registrovati auto ?

Nadjes najjeftiniji tehnicki, koji izdaje registracione nalepnice na licu mesta (da se ne bi cimao po MUP, a i izbegao bespotrebne troskove za kojekakve agencije). Sva mudrost.

Cena obaveznog osiguranja je svuda skoro ista, tako da tu nema iole znacajnije razlike. A u principu te i ne zanima koje osiguranje je u pitanju, jer je je to osiguranje od autoodgovornosti, tj. isplata ide licu kojem je nacinjena steta. Svakako ne treba zaboraviti da se prebaci premijski stepen pri kupoprodaji, tu se isto lepo inicijalno ustedi par hiljada din vec samo pri svakoj registraciji (a naravno da u osiguranju to nece pomenuti :) ). A jos vise se stedi u slucaju, ne daj Boze, aktiviranja malusa, gde deru u nizim premijskim stepenima i treba vise godina da se vratis do 1. stepena.

Ukupna papirologija treba da te kosta identicno kao ovde, kada uneses parametre: https://registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila

Ako je Delta 1.6 (76 kW koliko se secam imaju i 1.6 i 1.8) - osiguranje u prvom stepenu je oko 12.000 din, a ukupna papirologija 15.900 din.

Plus trosak za tehnicki pregled (uz sitnu nadoknadu za uplatnice). Sve preko je nepotrebno placanje kojekakvim posrednicima.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan svaka cast brate , sto znaci na svakom koraku neko jadi,  znaci iskidao me i radi neka riba tu ...  ma znas kakve sis* ima plastikaneri bajo moj verovatno sam joj platio za pola  znas da sto vise citam sve oko toga neko sr*nje od 3,4 kila  ne bi ni registrovao iskreno

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanInace ima 1.8 vvt  (143 ako me dobro secanje sluzi , taj nije los motor uopste) i 2.0 turbo (193 konja) a imala je starija serija 2.0 turbo (186 konja) pre nego sto su ubacivali 1.6 16v 1.8 vvt i 2.0 turbo (193hp) , a imala je i 1.6 90 konja najstarija serija do 95te kraj decembar ili kako vec to ide a ne znam jel imala sa 3je vrata verzija. To je sve trouglasta serija samo 2t 193hp je imala one restyle pojacane branike ta izuva. Ali moze se pakuje u moju sraf u sraf:thumbup:

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podelim iskustvo u vezi poreza na prenos apsolutnih prava.

Iznos poreza se dobija na linku  Obracun poreza

Ono sto ne kazu a bitno je da uplatnica MORA glasiti na kupca.

U slucaju da stavite na ime prodavca moracete traziti povracaj sredstava i kupac ce morati da plati na svoje ime.

Meni je bilo logicno da stavim prodavca posto se saobracajna vodi na njega a na osnovu podataka iz saobracajne se generise iznos uplate i  poziv na broj.

Znam da je promenom zakona obaveznik poreza postao kupac ali posto se obracun vrsi prema podacima iz saobracajne nisam  ni pomislio da ime moze da bude problem.

Ali nisam jedini, najvece obavestenje u mup-u je sa podacima za povracaj novca.

 

trezor.jpg

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon uvoza polovnog vozila i prve registracije kod nas ide ona 'zabrana' otuđenja od 60 dana...

 

Može li se i kako auto preneti nakon prodaje za vreme tog perioda? Gledaju li uopšte to negde? Poreska? Policija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dopunim oko povrcaja poreza na prenos aps. prava. Trezor nije nadlezan nego poreska uprava.

Za njih je vreme stalo, nema nista elektronski nego pisani zahtev pa na pisarnicu.

-Mora da se preda zahtev u poreskoj upravi uplatioca

-Mora njihov obrazac zahteva

-Mora da se prilozi originalna uplatnica (ako je placeno karticom na sajtu verovatno ce morati potvrda banke)

-Mora licno

bar je tako na Vozdovcu.

 

Odgovor od trezora:

Reklamacija nije u nadležnosti Uprave za trezor. Molimo Vas da se za rešavanje reklamacije obratite

Poreskoj upravi – nadležnoj filijali Voždovac radi podnošenja zahteva za povraćaj  pogrešno uplaćenih javnih prihoda .

U zahtevu se navode

    - osnovni podaci o podnosiocu zahteva;

    - datum više ili pogrešno uplaćenih sredstava;

    - iznos za povraćaj;

    - račun sa kog se zahteva povraćaj kao i podaci o pozivu na broj odobrenja sa kojim je uplata izvršena;

    - tekući račun na koji će se izvršiti povraćaj;

    - telefon osobe za kontakt;

    - obrazloženje, odnosno razlog podnošenja zahteva (više plaćen porez, pogrešno plaćen porez...).

Zahtev mora biti potpisan od strane podnosioca zahteva.

U skladu sa Zakonom o republičkim administrativnim taksama ne plaća se taksa na zahtev za povraćaj.

 

Poreska uprava-Odeljenje/Odsek za poresko računovodstvo donosi rešenje kojim se odobrava povraćaj više ili

pogrešno plaćenog poreza u roku od 15 dana od dana prijema zahteva u skladu sa čl. 10 stav 3. Zakona o poreskom

postupku i poreskoj administraciji. Rešenje se dostavlja podnosiocu zahteva i Upravi za trezor na izvršenje.

 

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija Tipa 2020 1.4 sa tehnickim 32000 nova polisa 3. stepen.

Kasko kod Generalija druga godina, 28300 (ucesce 5%).

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, sokratbg said:

Registracija Tipa 2020 1.4 sa tehnickim 32000 nova polisa 3. stepen.

22.500 din bi trebala da bude samo papirologija u 3. premijskom stepenu (13.600 samo osiguranje).

Plus tehnicki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, po nekom on-line kalkulatoru  izadje 24049.75 bez provizija. Meni naplatise 24.300 plus 1500 usluga plus 6000 tehnicki. Premiski stepen je bio 4. pocetni bez stete sad je 3.

Tehnicki je VP na autoputu kod Dusanovca. Godinama registrujem tamo. Mozda su i skuplji od proseka ali zadovoljan sam ne bih ih menjao.

Platio sam karticom Intese na 6 rata mozda to utice na cenu. Mada kad mi je rekla iznos tek tad sam rekao da placam karticom na rate.

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa juče produžila registraciju. 32000 i nešto sitno, premijski razred 2. Bez primedbi na tehničkom.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao iskustva sa Milenijum kasko osiguranjem? Dosta mi je povoljnija njihova ponuda od Dunava na primer, a u ugovoru stoji i osigurana suma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li neko iskustvo sa njima pa zbog toga kazes da su drkosi?

 

Ispada me 100eur jeftinije kasko kod njih nego kod Grawe i Dunav, a pritom postoji osigurana suma koju niko drugi ne navodi.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad dodjes u situaciju da moras aktivirati kasko onda skontas da su drkosi, da te odbiju za gomilu stvari, itd... Radio sam u ovlascenom servisu i klijenti, odnosno mi tad, smo imali najvecu muku sa njima. 100e na godisnjem nivou je smesno.

Sto se tice osigurane sume, to je trzisna vrednost auta, svako ce ti je navesti pri potpisivanju ugovora. Savet je da odes direktno u neku osig. kucu i raspitas se o iznosu tj njihovoj proceni auta. 

 

PS Sestra ima privatno zdravstveno osiguranje preko njih i takodje je imala muku sa pojedinim pregledima... Nisu hteli da refundiraju neke stvari. 

 

Daleko im lepa kuca! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...