Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ma samo MKD traze zeleni karton jebo ih on, ne znam dokle ce tako da teraju pricalo se vise puta o nekom ukidanju....ali nebitno sto se mora nije tesko :)

preko BG nisam isao nikad pa i ne bih da eksperimentisem, lakse mi i opustenije ovako kad znam sve gde, sta, kako.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi gde ides, ja recimo na Halkidiki pa gledajuci kartu udesno, uvek idem preko Bugarske. :D Nema nikakvih problema sa putem a i predeli kojima se vozi su bas lepi :) vinjetu mozes uzeti na 2 nedelje i miran si
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jos gde cu ici ali i na halkidiki sam isao preko MK ranije tako da mi nije problem, nisu to nikakve toliko bitne razlike u km, meni je od KŠ uglavnom sve tu od 500-600km kako god okrenes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Punisher

 

Moraš da juriš ono Osiguranje kod kojeg imaš polisu obaveznog osiguranja.

Zelenu kartu izdaje osiguravajuće društvo kod kojeg je zaključeno obavezno osiguranje od auto-odgovornosti. Prema međunarodnoj zakonskoj regulativi ovaj dokument važi i bez pečata. Zelena karta važi do isteka premije obaveznog osiguranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Punisher

 

Pa, Agencije po pravilu imaju saradnju sa više osiguravajućih društava, tj. mogu da prodaju zelene kartone više njih... Npr. ako imaš polisu obaveznog osiguranja od DDOR-a, šanse nema da u tri Agencije koje obiđeš barem jedna nema saradnju sa DDOR-om. Ista je stvar i ako je Dunav, ili Generali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo poskupljenje se ne odnosi na cenu ukupne registracije, već samo na pomenutu polisu. Primer tako govori da će registracija koja je do sada koštala 27.000 dinara dobiti poskupljenje samo na trošak polise koji iznosi 10.500 dinara. Konkretnije, 22 odsto poskupljenja na ovaj značiće dodatni ceh od 2.310 dinara. Praktično, umesto 27.000 dinara rgistracija će ubuduće koštati 29.310 dinara, piše Blic.

Generalni sekretar Udruženja osiguravača Srbije Duško Jovanović detaljno je za Blic Biznis pojasnio razloge poskupljenja.

„Osnovni razlog poskupljenja polise osiguranja od autoodgovornosti jeste rast cene rezervnih delova, uslovljen inflacijom na svetskom nivou. Tu je i rast cena usluga transporta i procene štete, a značajna stavka koja je uticala na poskupljenje su i više cene radnog časa u servisima jer smo dostigli cene koje su aktuelne u najrazvijenijim evropskim državama“, rekao je za „Blic Biznis“ Duško Jovanović i dodao:

"Ukupna situacija na tržištu automobila se nepovoljno odražava na poslovanje društava za osiguranje u delu AO. Sa jedne strane, proizvode se sve sofisticiranija i skuplja vozila, pre električna, koja su podložnija oštećenjima, dok sa druge strane imamo evidentan skok cene polovnih vozila na tržištu, koja su reper za određivanje naknade šteta na vozilima", dodaje Jovanović.

On naglašava i da je prethodni put cena polise osiguranja od AO promenjena 01. jula 2014. godine. Od tada do danas, zabeležena je inflacija, merena indeksom rasta potrošačkih cena, od 20,68 odsto. Sa druge strane, u 2019. godini imali smo promenu bonus/malus sistema u delu povećanja bonusa, sa 10 na 15 za drugu i sa 15 na 25 odsto popusta za prvu premijsku grupu.

Jovanović kaže i da su na rast cene osnovne polise osiguranja uticali i međunarodni faktori, ako tako možemo da ih nazovemo.

"Naša obaveza i uslov da budemo deo jedinstvenog tržišta EU, jeste formiranje kapitala koji mora da bude iznad postojećeg odn. onog koji obezbeđuje isključivo ispunjenje minimalnih zakonskih zahteva. To će biti veliki izazov u uslovima liberalizacije tržišta. Iskustva zemalјa regiona pokazuju da liberalizacija gotovo po pravilu dovodi do drastičnog pada premije osiguranja od autoodgovornosti. U takvim uslovima ne može se računati na jačanje pozicije kapitala i solventnosti, već se u takvu fazu mora ući sa već pripremlјenim snažnim fondovima", objašnjava Jovanović.

 

https://nova.rs/vesti/biznis/vozaci-dobro-jutro-poskupela-je-registracija/?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me

Edited by Mijailović P.
ispravka teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lopine. 

Pola ljudi plati oštećenom na licu mesta da ne bi dobili malus. 

A kao drugo koja laž da je cena poslednji put menjana 2014-te. 

Misle da smo svi pali s Marsa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry a kako neki vidimo to sto si kopirao sa sajta

image.thumb.png.b7b7da4b199b08349bbf4cfe1c1467f4.png

Ako cemo posteno i treba, skocio nam je standard, veca je prosecna plata, vozimo se na skuplje gorivo. 
Kad mozemo da placamo gorivo 40-50% vise, mozemo i polisu 22%. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, andreja.micovic said:

@neshtry a kako neki vidimo to sto si kopirao sa sajta

image.thumb.png.b7b7da4b199b08349bbf4cfe1c1467f4.png

Ako cemo posteno i treba, skocio nam je standard, veca je prosecna plata, vozimo se na skuplje gorivo. 
Kad mozemo da placamo gorivo 40-50% vise, mozemo i polisu 22%. 

Imaš link

https://nova.rs/vesti/biznis/vozaci-dobro-jutro-poskupela-je-registracija/?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry ma znam da ima, otvorio sam i procitao. Vise sam hteo da ti skrenem paznju na copy/paste jer si kopirao i format/stil teksta. 
Da bi bio ovaj forumaski default koristi ctrl+shift+v. ili posto mi se cini da volis da koristis mac cmd+shift+v

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/3/2022 at 1:55 PM, andreja.micovic said:

...

Ako cemo posteno i treba, skocio nam je standard, veca je prosecna plata, vozimo se na skuplje gorivo. 
Kad mozemo da placamo gorivo 40-50% vise, mozemo i polisu 22%. 

 

Stavi brate smajlija, malo je falilo da te oteram u tri lepe...    B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing više sam bio ironičan 

Otišle cene goriva za 10 dinara, blokiraju se gradovi dok je u ovoj godini otišla za 60tak dinara i niko ništa, većina u fazonu jbg sve je poskupelo, pa rat u Ukrajini sve se opravdava. Evo sad je cena barela nafte na oko 100 dolara a cene goriva su identične.

Sve se više vozi, znači dobro nam ide ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam ponudu DDORa ali osigurana suma je previše mala. Tipa auto je 11-13k na oglasima a oni su mi ponudili 560k dinara osiguranu sumu.. Je l takva razlika i tebi ili?

Kod njih bi me polisa izasla oko 2000 din mesecno a Dunav mi je dao ponudu ma 3500 dinara, samo sto po njihovim recima oni racunaju trzisnu cenu i da navodno osigurana suma izadje slicno kao ceni na oglasima. Mada to nigde ne pise :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je to a nasao sam i sta je problem, nema mog automobila u katalogu. Ima prethodna generacija...

Sutra cu videti sta kaze Sava osiguranje, nadam se da se ne drze te cifre koja je u katalogu.. Doduse ovi iz Dunava su objasnili da se suma osiguranja formira kada se vidi stanje auta itd, pretpostavljam da je zato Dunav 3500/mesecno a DDOR oko 2000/mesecno. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas poludele cena, lancia Y 1.4 prva rega oko 34000 a suzuki swift 1.3 oko 37000, sto je mnogo mnogo je, ja mogu punta 1.4 tjet registrovao pre poskupljenja 30.000, prosle god prva rega bila 34000, cene su sa tehnickim naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, OMP said:

ja mogu punta 1.4 tjet registrovao pre poskupljenja 30.000, prosle god prva rega bila 34000, cene su sa tehnickim naravno

Gde nalazite te cene :) ? Takodje pre ovog zadnjeg poskupljenja, pre 3 meseca:

On 4/29/2022 at 2:15 PM, Ivan said:

Bravo 1.4 MultiAir Turbo 140 (103 kW), nedavno odradjena i 4. registracija u mom vlasnistvu.

Osiguranje u 1. stepenu 14.317 din, porez 3.708 din. Ukupno za papirologiju 20.670 din.

Plus tehnicki pregled 4.800 din, ukupan ceh 25.470 din.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites



suzuki swift 1.3 oko 37000


Juče registrovao Octaviju 2.0 150 ks 2014, 39.150 din

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...