Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ako nekom znaci cena kaska (Generali) za tipo HB street 2020  35.000din polacanje u celosti,  ucesce (5% ili 100e) trazio par ponuda sve slicne.

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, dobro si prosao ja nisam imao volje da preterano trazim. Mada ovo je prva godina i nisam radije koristio kasko mozda igara ulogu i to.

Zavrsio sam sve preko Autolanda i registraciju (usluga2000 din) i kasko (Generali). Samo sam uporedio cene ali najveca razlika je bila oko 2000 hiljade. 

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisi iskoristio sve pogodnosti. 

Za uplatu u celosti uvek ide popust. 

Često daju popust i na višegodišnje osiguranje, a ponekad i ako ugovoriš njihovu polisu obaveznog osiguranja. 

Ima tu još po koji popust koji može da se nahvata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno da nisam. Jbg radi se do 17h malo je vremena po najvecoj guzvi za jurenje osiguranja . Inace ponude su bile visegodisnje odnosno najmanje na dve godine.

Za placanje na rate je 39.000. Nisam trazio ponude od Milenijum-a Ddor-a , Ams-a Dunav-a neka prethodna losa iskustva doduse sa sluzbenim kolima.

@Novi član Od koje si kuce dobio ponudu 28.000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa njih nisam ni uzimao u razmatranje neka zatezanja oko naplate stete po osnovi osnovnog osiguranja. Isterali smo na kraju ali sam ih ja otpisao.

Ugled je bitan, reputacija se tesko gradi al lako ugrozi zbog gluposti zaposlenih....

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja računam na kolegijalnost svog prijatelja i kolege sa fakulteta koji tamo radi, kao i na okolnost da ću ja bolje znati kako da im doskočim nego neki laik. 

Inače, skoro sam bez ikakvih problema naplatio štetu u Dunavu, a i generalno nisam imao negativnih iskustava sa osiguranjima, sem posredno sa Generalijem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da sacuvam premijski stepen pri registraciji novog vozila? Trenutno sam na 3. i posto uzimam nov auto, prebacujem sve na svoje ime, ne bih bas opet da budem na 4. kada ga ponovo registrujem.

 

Mislim da sam video da je neko uspeo to da izdejstvuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti kupoprodajni ugovor da si prodao vozilo a overen kod notara i polisa osiguranja koja moze da bude i kopija a gde se vidi koji si premijski stepen imao. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci treba mi 6 primeraka ugovora ukupno:lol:

 

Meni, prodavcu, 2 valjda idu pri placanju poreza, jedan za MUP i jedan za ovo.

 

A ta kopija, mogu da slikam/skeniram i odstampam normalno na A4 formatu?

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, majkicbane said:

Meni su to trazili, pa nisam mogao da cekam i na kraju poceo od cetvorke

Koji Indijanci, em im naravno ne pada na pamet da ti to i pomenu kao opciju. Em te na sve nacine "miniraju" - nije ni cudo kada se vidi kolike su im zarade i na premijama a jos gore ako (ne daj Boze) skrivis udes. Osiguranja, banke i telekomunikacioni operateri - daleko im lepa kuca.

Uopste nije potrebno bilo kakvo uverenje o placenom porezu, vec samo overen kupoporodajni ugovor i kopija stare polise (kao sto rece i Dule vec). Zavrsio i ja i vec XY ljudi koje znam, ko zna koliko puta. Znam i da smo se Cane i ja pri kupoprodaji mog Stila pre neku godinu provukli sa 3 overena primerka ugovora. Cak mislim da su mi u osiguranju trazili samo na uvid i kopirali za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za overu potpisa kod notara fizička lica plaćaju 360 dinara. Dakle, za 1 ugovor se plaća 720 dinara (dva potpisa).

 

@TeaseR Ako sa tim autom planiraš da prelaziš državnu granicu, u periodu nakon što kupiš auto a pre nego ti bude urađena nova saobraćajna na tvoje ime, onda uradi i ovlašćenje.

Pitajte notara šta možda može da prođe sa fotokopijom, pa onda jedan od overenih originala samo kopirajte za tu namenu. 1 primerak ostaje notaru, jedan original tebi, još jedan prodavcu. To znam da moraju da budu originali. Možda Poreska, kasnije MUP za saobraćajnu, i za prebacivanje premijskog stepena može fotokopija tog overenog originala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u NS napravim jedan ugovor.

Platim 720 din a za Upravu prihoda ide kopija. E sad to he NS a za neka druga mesta traze obavezbo original sto nije lose i proveriti telefonom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koji Indijanci, em im naravno ne pada na pamet da ti to i pomenu kao opciju. Em te na sve nacine "miniraju" - nije ni cudo kada se vidi kolike su im zarade i na premijama a jos gore ako (ne daj Boze) skrivis udes. Osiguranja, banke i telekomunikacioni operateri - daleko im lepa kuca.
Uopste nije potrebno bilo kakvo uverenje o placenom porezu, vec samo overen kupoporodajni ugovor i kopija stare polise (kao sto rece i Dule vec). Zavrsio i ja i vec XY ljudi koje znam, ko zna koliko puta. Znam i da smo se Cane i ja pri kupoprodaji mog Stila pre neku godinu provukli sa 3 overena primerka ugovora. Cak mislim da su mi u osiguranju trazili samo na uvid i kopirali za sebe.
To je bilo bas posle onog zvanicnog poskupljenja tehnickog. Bile su guzve, tesko se nalazio termin, jedva sam i ovaj nasao pa mi se nije dalo ni da cekam resenje ni da trazim drugi tehnicki. Auto mi je pre toga 15 dana stajao na parkingu dok sam cekao uverenje iz ABS i rekoh ajde, necu da se natezem sa njima.

Mada sam auto preneo na očevo ime, njemu sam ustupio prethodni. Imao sam od poreske onaj papir da je sve podneto, samo nije bilo zvanicnog resenja

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logika je da u ovoj drzavi nista nema logike. 

Licno sam trebao da registrujem motor gde je rega bila 33k din jer je prva sa premijskim stepenom 4 a onda mi devojka sa tehnickog kaze da ako imam kupoprodajni ugovor star do 3 godine da mogu da prenesem bonus. Ugovor nisam imao ali sam otisao kod notara koji mi je uzeo 540 din za kopiju. Odnesem u agenciju i ona izvuce polisu iz sistema i ja platim 28k prvu registraciju jer sam imao premijski stepen 1. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:

Za overu potpisa kod notara fizička lica plaćaju 360 dinara. Dakle, za 1 ugovor se plaća 720 dinara (dva potpisa).

 

@TeaseR Ako sa tim autom planiraš da prelaziš državnu granicu, u periodu nakon što kupiš auto a pre nego ti bude urađena nova saobraćajna na tvoje ime, onda uradi i ovlašćenje.

Pitajte notara šta možda može da prođe sa fotokopijom, pa onda jedan od overenih originala samo kopirajte za tu namenu. 1 primerak ostaje notaru, jedan original tebi, još jedan prodavcu. To znam da moraju da budu originali. Možda Poreska, kasnije MUP za saobraćajnu, i za prebacivanje premijskog stepena može fotokopija tog overenog originala.

Ne planiram sigurno do leta, a do tad cu vec registrovao ponovo auto i prebaciti saobracajnu. 

 

@Novi član Nisam, al kapiram da je to ta cena, oko 360din po potpisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su DDOR i Dunav za F30 2014 god dali ponude koje sam okacio u attachmentu.

 

E sad meni nije jasno, kako ovako malo u DDOR? Oni su mi i dali osiguranu sumu za koju mislim da je mala, a Dunav mi je ovo odgovorio kada sam ih pitao za osiguranu sumu i posle toga mi vise nisu odgovorili na mail:

Quote

Ukoliko dodje do totalne štete isplaćuje se tržišna vrednost u tom momentu.
Ukoliko dodje do manje  štete učestvujete u šteti u zavisnosti od toga kako ćete zaključiti osiguranje tj za koju varijantu se odlučite.
Ne postoji garantovana osigurana suma u kasko osiguranju.
Novonabavna vrednost je uzeta iz kataloga AMMS, koju možete videti u ponudi, ukoliko se radi  o limuzini.
Ukoliko je u pitanju karavan radimo novu ponudu.

 

Sta mi je ciniti, da li da prihvatim ovo ili da trazim nesto drugo? Vozilo ima dosta dodatne opreme ukljucujuci i kamere sa strane na prednjem braniku.

 

899323DB-9F25-43DB-AEDD-ECEE6671A7FA.jpeg 5772B2CA-BC0B-4C28-A0A3-3F6AE331BF37.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa DDORom znaš na čemu si, tj. kolika ti je vrednost vozila u momentu zaključenja osiguranja. Ta vrednost svakim danom je manja. Kod Dunava ne znaš koja je to vrednost, da li je milion dinara, da li je više ili manje. Ako rade po katalogu AMSS možda radi neke orijentacije da vidiš koja je trenutna vrednost u katalogu tvog vozila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...