Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Samo pisi, da vidimo koliko ce jos imati obraza da tera ovako :P .

Cak ga je i Alfa vec 2 puta opomenula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tiiih, vidim da su glavni kamatasi na forumu @Ivan i @Axic , gora kamata nego u Intesi. :P

Sledeci vikend castim na okupljanju, bice ladnog pica i vrucih kiflica. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdi na vreme, znas posto je DPF za ove novije... A i treba da otkazemo sve ostalo i da se dobro izgladnimo za to kraljevacko pecenje.

Posto je jos 1.6 MultiJet, vrednim notarima slobodno ponesi malo vise krtine, @Axic-u mozes i malo od rebaraca.

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bicete blagovremeno obavesteni. :D

 

Tesko da ce biti pecenje iz Kraljeva, mozda probamo tog Baralica iz Bga. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam poslednje 4 strane, saznao neke stvari koje nisam znao, ali opet imam neko pitanje :)
Moguce da je odgovoreno vec, jer tema ima skoro 100 strana, ali mnogo je da citam sve

Dobijao sam ponude od vise osiguravajucih kuca za kasko i bas se razlikuju, kod nekih cak i drasticno.
Primetio sam da nije kod svih osiguravajuca suma ista (odnosno, novonabavna vrednost vozila, mozda to nije osiguravajuca suma).
Zanima me da li ta novonabavna cena vozila igra ulogu u formiranju cene kaska? Ako je veca, vise placam kasko, ako je manja - manje placam?
Da li od nje uopste zavisi zavisi koliku eventualnu stetu cu ja moci da naplatim od njih, ako do iste dodje? Posto vidim da tada svakako kao vrednost uzimaju trenutnu trzisnu vrednost automobila, a ne ovu novonabavnu.

 

Konkretno, auto je star 7.5 godina. 
GRAWE osiguranje racuna novonabavnu vrednost 32.000e (iako znam da je bila malo manje od duplo veca) - 707e godisnje, 100e ucesce
DDOR (doduse jos pre 3 meseca) uopste nema navedenu novonabavnu cenu u ponudi za kasko, vec stoji samo "suma osiguranja 1.116.615,00 rsd" - 69.000rsd godisnje, ucesce 5% a minimum 200e (ako dobro tumacim tabelu)
GENERALI - novonabavna cena vozila 4.050.000rsd - u celosti 80.000rsd godisnje 10% ucesce, minimalno 150e
DUNAV - ne pise nista od ovog gore - u celosti 61.000rsd godisnje, 10% ucesce, minimalno 160e

---

Takodje, voleo bih da cujem ako je neko imao lose iskustvom sa nekim osiguranjem...da mu je bilo tesko da naplati stetu, da mu nesto nisu pokrili, da se pogresno tumacio ugovor, itd, itd...

Po glasovima ankete vidim da Dunav i DDOR ubedljivo vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majkicbane

 

Svakom osiguranju je bitna vrednost vozila na dan kada se zaključuje polisa. Da bi došli do te vrednosti, oni krenu od novonabavne, pa onda računicom umanjuju za godine starosti, stanje vozila, bla-bla...suštinski dođu do realne vrednosti auta na dan zaključivanja polise.

 

Kad je nov auto u pitanju (prva registracija ikada, prvi kasko ikada, auto tek izašao iz fabrike), bitna je novonabavna. Tada je ona bitna jer će se samo tad ona poklopiti sa osiguranom sumom.

Kad je polovan auto u pitanju, jedino bitna je osigurana suma. Kako su oni došli do nje, tebe u principu ne zanima (da li su računali odgovarajuću novonabavnu ili nisu).

 

Dakle, u oba slučaja je faktički jedino bitna osigurana suma, ali će se ona kod novog auta poklopiti sa novonabavnom vrednošću, a kod polovnjaka će ta novonabavna samo poslužiti za računicu kojom dolaze do vrednosti auta na dan zaključivanja polise. Vrednost vozila i rizik tog konkretnog vozila (kad je uključena i krađa u osigurane rizike) na dan zaključivanja polise utiče na cenu polise.

 

Taj iznos (osigurana suma) u praksi ne dobijaš nikada. Jedino ako bi u istom danu kad je polisa zaključena došlo do krađe ili požara (i izgori ceo auto tako da nema ekonomskog ostatka), onda bi je dobio. Čak i da se jedna od tih stvari dogodi npr. mesec dana posle zaključivanja polise, dobio bi manje, tj. osiguranu sumu minus pad vrednost auta u tih mesec dana (od dana zaključivanja kasko polise do dana nastupanja štetnog događaja).

 

Ako se npr. dogodi totalka 6 meseci posle zaključivanja kasko polise, isplatili bi ovako:

- osigurana suma minus pad vrednosti auta u tih 6 meseci...pa od tog broja (vrednost auta sekund pre totalke) opet minus vrednost ostatka (auta tako slupanog). Postoji definisano kako se računa vrednost ostatka posle totalke, ne mogu oni baš da kažu šta god žele.

 

Dakle, za poređenja kasko ponuda gledaj osiguranu sumu i tvoje učešće.

 

Kod DDOR-a slobodno gledaj sa učešćem 200 evra/10%, jer u praksi (ako dođe do aktiviranja kasko polise) oni to spuste na 100 evra/5% ako izabereš servis koji oni preporuče (po pravilu bude ovlašćeni). Svakako ih možeš pitati detaljnije o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct
direktore, hvala na iscrpnom odgovoru :)

Jedino je DDOR i napisao osiguranu sumu.
Kod ostalih je samo navedena novonabavna cena, osugrana se u ponudi nigde ne vidi.

 

A cisto iz znatizelje, kako se racuna trenutna vrednost automobila?
Nije valjda da je kataloski, nebitno od stanja automobila, dodatne opreme, itd?
U praksi je trzisna vrednost sada veca nego pre 3 meseca :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, majkicbane said:

Jedino je DDOR i napisao osiguranu sumu.
Kod ostalih je samo navedena novonabavna cena, osugrana se u ponudi nigde ne vidi.

Traži i da je svi ostali napišu kako bi mogao da uporediš. To je najvažniji podatak.

Vidi (karikiram), može neko Osiguranje da ti ponudi kasko polisu za 50 evra godišnje i ti je uzmeš...kad ono osigurana suma 500 evra. :D

 

13 minutes ago, majkicbane said:

A cisto iz znatizelje, kako se racuna trenutna vrednost automobila?
Nije valjda da je kataloski, nebitno od stanja automobila, dodatne opreme, itd?

Kataloški, ali sa odgovarajućom opremom kao na tvom autu. Nema u katalogu samo jedna varijanta tvog modela.

Ako i nema u AMSS katalogu, ima u stranim katalozima. Meni su prve godine za Alfu 159 morali da gledaju iz nekog Nemačkog kataloga jer u AMSS nije postojala takva varijanta opreme, a ja nisam hteo da pristanem da mi bude osigurana varijanta 159-ke sa manje opreme, jer ako dođe do štetnog slučaja oni su dužni da vrate u pređašnje stanje (ili isplate štetu) samo za ono što je osigurano, a ne ono što stvarno postoji. Npr. ako je osigurana verzija auta koji nema senzore za kišu/svetla na šoferci i dođe do štetnog događaja, oni će isplatiti samo normalnu šoferku, neće platiti tu sa senzorima jer takva nije bila osigurana iako je postojala na autu. Poslednjih godina ta osigurana suma bude malo veća od stvarne vrednosti, a pre par godina bila je baš, baš veća. Npr. meni je prva kasko polisa imala osiguranu sumu nešto preko 7.000 evra za auto koji je kupljen za 4.400. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ddor računao osiguranu sumu spram kataloga. Uglavnom bila je tu negde oko realne vrednosti auta. 

Ovi što su pisali novonabavnu vrednost vozila pa smanjivali proporcialno spram godina imali su ponude 2 i 3x veće od ddor-a a na kraju se svelo na osiguranu sumu. 

Baš sam pitao jednu ženu iz Wienera da li znači da ja sad odem i skucam auto u zid oni isplate 30k spram novonabavne vrednosti vozila. Naravno da je rekla Ne već ovu izračunatu.

Pisao sam negde, Milenijum osiguranje je bilo u vrhu sa 700 eur cenom osiguranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada zaključujete kasko osiguranje, obavezno se raspitajte i sledeće:

 

1.da li odobravaju popust na višegodišnje ugovaranje (2 ili više godina) 

2.da li odobravaju popust za uplatu u celosti

3.da li odobravaju popust za instalirani uredjaj za zaštitu od kradje

4.da li odobravaju popust za zaključenu polisu obaveznog osiguranja u istoj kući. 

 

Da bi ponude bile uporedive, potrebno je da bude predviđen i isti procenat učešća, kao i da osigurana suma bude ista. 

Edited by Novi član

Share this post


Link to post
Share on other sites

6. Da li odobravaju popust na sertifikat o kursu bezbedne voznje iz NAVAKa. DDOR meni daje popust i na to, a prve god sam dobio vaucer od njih da idem u NAVAK... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam se cimao oko kasko osiguranja. Na kraju izbor je pao na Dunav. 

Oni daju popust od 10% na placanje u celosti, popust na ugovor od 2 i vise godina, popust na ugradjenu zastitu. Ne odobravaju popust na zakljucenu polisu obavezne autoodgovornosti kod njih.

U nekim osiguravajucim kucama gledaju na godine vozaca, pa ako vozac ima manje od 26godina, spada u visoko rizicnu grupu vozaca, s tim kasko je skuplji.

Niko od osiguracajucih kuca ne gleda da li auto drzis u garazi ili na parkinzima zgrada, ili cak na ulici. Ne tice ih se koliko prelazis km godisnje, Dunav bar ne gleda ni koji ti je stepen polise autoodgovornosti.

Trenutno na trzistu se dosta siri Globos i daju jako dobre ponude. Po komentarima sa neta, zale se ljudi dosta na isplacivanje stete kod njih.

Edited by Siki97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo full kasko koji se sastoji od kasko osiguranja i dopunskog rizika od kradje. Odobravaju dodatni popust(koji je zanemarljiv) na dopunski rizik od kradje ako imas mehanicku zastitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su takodje u Dunavu dali popust na mehanicku zastitu i na placanje u celosti. Mogao sam da prijavim 2 stete godisnje sto sam i uradio, sve je bilo kako treba, servisirano u autokomercu. Posto su delovi bili plasticni(prvi put retrovizor, drugi put zadnji branik), stavljeni su novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedno godinu  ipo dana sigurno ako ne i jace kada sam potpisao ugovor. Mozda su nesto menjali sad.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pored svega nabrojanog (mada nikad nisam i ne bi išao u tako sitna crevca) bilo vrlo bitno da imam bar poznanika u osiguravajućoj kući gde uzimam kasko. Poželjno prijatelja. 

Kad dođe do stani-pani i smešnih procena da može da pomogne. A može mnogo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...