Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Mislis da li je na pravno ili fizicko lice?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to, ali i za pravna lica postoji varijanta kad se samo dobija faktura bez plaćanja poreza na prenos apsolutnih prava, a ima i kad se plaća prenos i potrebna je odluka preduzeća o prodaji. Ovi što ga prodaju će znati šta i kako.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti posto su auto vozili "direktori" FCA, kontam da je pravno lice vlasnik. Kada sam ugovarao kupovinu auta, receno mi je da od troskova imam samo registraciju. 

 

Nisam do sada kupovao auto od pravnog lica, cak nisam imao tu situaciju (problematiku) dok sam radio kao agent prodaje osiguranja, pa me interesuje sta mi sve treba, moracu da uzmem slobodan dan da registrujem auto u Bgu (trenutno sam u Kvu), pa da ne bude ft1p.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slučaju samo faktura sa iskazanim pdv i njihov apr, možda i odluka o prodaji na memorandumu.
Naravno, uz odjavljenu saobraćajnu. Vidi samo da oni odrade i tehnički.
 

Edited by Ivan
Skinuti visestruki TT potpisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forume...

 

Interesuje me da li je bolje uzeti mini kasko ili samo osiguranje stakala? Konkretno me zanima osiguranje stakala ali navodno mini kasko obuhvata i to, pa me zanima da li je bolje ici samo na osiguranje stakla ili mozda mini kasko posto su cene tu negde ako se ne varam.

U pitanju je Delta 2010. god...

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@S.V.E.T.A. ja kad sam to gledao ispalo mi je najbolje full kasko. 
Ako nije tajna, kolika je cena? Mene full kasko izadje nesto oko 200 eur godisnje na rate preko DDOR sa aktiviranom stetom, dakle najvisi premijski stepen i ucesce u steti 50 eur. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za deltu bih svakako gledao vecu zastitu od stakala. Nije se omasovila na otpadima tako da su i dalje karoserijski delovi relativno skupi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, S.V.E.T.A. said:

Interesuje me da li je bolje uzeti mini kasko ili samo osiguranje stakala? Konkretno me zanima osiguranje stakala ali navodno mini kasko obuhvata i to, pa me zanima da li je bolje ici samo na osiguranje stakla ili mozda mini kasko posto su cene tu negde ako se ne varam.

U pitanju je Delta 2010. god...

 

 

Kasko. "mini". Najbolje   :thumbsup:

 

Sumnjam da može full zbog starosti, retko koje OK osiguravaju full kasko vozila starija od 10god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Imam ja full kasko u DDORu, auto isto 2010. 
"Problem" je amortizacija, odnosno ako je auto stariji od 10 godina racunaju 50% od cene originalnih delova ili 100% cene zamenskih, drugacije receno, kako je meni objasnjeno, nadjes zamenski koji je skuplji i njega pises da si zamenio a ne originalni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, andreja.micovic said:

nadjes zamenski koji je skuplji i njega pises da si zamenio a ne originalni.

Ako ne prihvatis njihovu ponudu, trazice ti fiskalne racune za sve delove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna - da li je za registraciju novog vozila uopšte potrebno vozilom otići na liniju tehničkog pregleda ili je dovoljno poneti račun i potvrdu proizvodjača, a potom sa popunjenim papirima i uplatnicama otići u sup po tablice? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dale said:

Ako ne prihvatis njihovu ponudu, trazice ti fiskalne racune za sve delove. 

Da, da to se podrazumeva. Nema ništa na reč. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Novi član said:

Da li neko zna - da li je za registraciju novog vozila uopšte potrebno vozilom otići na liniju tehničkog pregleda ili je dovoljno poneti račun i potvrdu proizvodjača, a potom sa popunjenim papirima i uplatnicama otići u sup po tablice? 

Ne moras da ides na teh pregled. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uredno će ti naplatiti tehnički,ako ti oni budu radili papire,ja sam tako prošao prošle godine.Idi uzmi polisu direktno u osiguranju i uplatnicu pa pravac u sup!

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Novi član said:

osiguranje koje želim

To zbog kaska (posto je obavezno svejedno koje imas)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokumentacija koju sam dobio od AutoGaranta:
- racun od AutoGaranta izdat meni
- ugovor o prodaji FCA > AutoGarantu
- racun od FCA izdat AutoGarantu
- potvrda o placenom porezu po kupovini od FCA
- izvod iz APRa AutoGaranta
- tehnicki list

Kupio polisu osiguranja i platio pratece dazbine drzavi (+tablice i saobracajna), ukupno ~32k dinara.

Otisao u SUP u Ljeskoj ulici, i zazalio zivotom svojim, nije ni cudo sto je prazno..

Prvo su mi trazili izvod iz APRa za FCA jer oni ne znaju sta je FCA, ok, pozvao AutoGarant, poslali, odstampao i otisao opet na salter.

Medjutim ni to joj nije odgovaralo jer nije isto puno ime na ugovoru i izvodu iz APRa, srecom ova druga salterusa se javila i rekla da uporedi maticni, naravno da je bio isti, ja se preznojio po peti put.

E onda stize vrhunac, traze mi potvrdu za placeni porez po prodaji automobila (AutoGarant meni), ja im kazem da to salon placa, tralala, zovem ja na kraju AutoGarant i prodavac mi kaze sledece:
Na racunu stoji clan koji vazi od Januara ove godine: "Napomena o preskom oslobodjenju: PDV se obracunava na razliku u ceni Clan 36. stav 1. tacka 2".

Ja to prenesem gospodji na salteru, ona mi kaze da ona nije tu da tumaci Zakon.... Zaobici pomenuti SUP u sirkom luku.
Pokupio se i otisao u SUP na NBGu kod Merkatora i zavrsim za 5 minuta sve. Tu su znali za tu napomenu a kako i ne bi jer se to koristi vec 10 meseci..

Danas sam uradio i kasko osiguranje sa rizikom kradje, dobio sam popust 30% na starost vozila i 10% po osnovu trajanja osiguranja (na dve godine zakljucen), ukupna cifra je 45k dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Dzimbo said:

Dokumentacija koju sam dobio od AutoGaranta:

Ti si hteo sve sam da završavaš oko registracije/osiguranja iako su oni ponudili da umesto tebe to sve završe, ili ti nisu ni nudili to?

Uobičajeno, potpiše se ovlašćenje dileru, plati nešto sitno (čini mi se da je u AK Kole bilo oko 2.000 dinara), i oni to sve završe...tj. uglavnom proslede Agenciji (njihovoj ili nekoj sa kojom sarađuju) koja uradi sve. Montiraju tablice u salonu, zalepe nalepnicu, odu po saobraćajnu, i kad dođeš po auto on je odmah spreman za vožnju. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct nije mi ni ponudjeno, ne znam ni da li rade to za polovna vozila, AutoGarant bar ne radi, posto znam da je jos par ljudi radilo registraciju licno.

Sam sam zavrsio i sve oko kredita, nije dugo ni trajalo, 6 radnih dana.

@bane1321 Hvala, pao je, u ponedeljak zavrseno sve sa bankom, juce registrovan, nisam zeleo da se javljam dok ne zavrsim sve. :D

Prvi utisci su kao kada predjes sa simensa c60 na neki smartphone (u mom slucaju bio LG L7). Svasta nesto sljasti, sedenje posle Alfe je tako da imam osecaj kao kombi da vozim, preglednost je odlicna. Start-stop sistem sam iskljucio posle prvog semafora, nisam stigao ni posteno da provozam i da se upoznam sa autom.. cim padne slikanje otvoricu zasebnu  temu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dzimbo said:

nisam zeleo da se javljam dok ne zavrsim sve. :D

Ako si se ti nama javio :thumbup: , da mi lepo imamo azurno stanje... Jes' da ti ovo us*ano vreme ide na ruku - ali da znas da ne zaboravljamo da dugujes vec 3 cascavanja. Jos odavno za kupovinu 147, pa za kupovinu 500L i sad ova poslednja akcija kako si sveCki preje*ao FT1P salteruse :D .

A @Axic-a bolje da ne pitas - on ce ti reci da ce to biti 4 cascavanja, jos jedno kada prodas vencanicu :D .

Salu na stranu, neka je sa srecom, da vas lepo sluzi i puno bezbednih kilometara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...