Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Sinoć ( oko 21-21.30 ) odradih tehnički na N.BG preko puta Beogradske Arene ( Blok 24 ) i za 500L 1,6 Mj je "sve" došlo oko 26.200.

Jedino sam po reg. nalepnicu morao da dodjem jutros, uz obrazloženje da je "portal MUP-a ugašen" u to doba dana ???

Nije mi to baš bilo jasno, što ga gase "noćom", ali šta je - tu je :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, moron said:

Blok 24

Arena Express.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, moron said:

i za 500L 1,6 Mj je "sve" došlo oko 26.200.

Ako si u 1. stepenu i u pitanju je 105 KS (koliko se secam) - sva papirologija je malo jace od 19.000 din za tu kubikazu/godiste/snagu. Na to ide jos cena tehnickog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naknadno saznah da je ukupnoj ceni i 2.000 na ime posebne usluge izdavanja registracione nalepnice, opisane u strukturi cene kao "usluga odlaska u SUP" :) Korisno je pitati "pre", a ne "posle"  :)

Kako mi reče, tu "posebnu uslugu" naplaćuju "svi"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, naplaćuju svi. Ukoliko tehnički nema mogućnost izdavanja nalepnice, tj nema odgovorno pravno lice, nalepnicu dobavljaju tako što im ti potpišeš ovlašćenje i oni umesto tebe odu u sup i čekaju za 1000-1500-2000 zavisi od grada i tehničkog. 

Zato si je i dobio sutradan. 

Mogao si lično uzeti sve papire (tehnički pregled, polisu, uplatnicu) i odneti u sup i završiti sve za 15 minuta max

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, moron said:

Naknadno saznah da je ukupnoj ceni i 2.000 na ime posebne usluge izdavanja registracione nalepnice, opisane u strukturi cene kao "usluga odlaska u SUP" :) Korisno je pitati "pre", a ne "posle"  :)

Odes na tehnicki koji izdaje nalepnice i nema takve "usluge" (a u tvom slucaju ispade da je tehnicki 5.000 din + "usluga", ako sam dobro sracunao za 1.6 105 2015.). Pisah par postova iznad, pre nepunih mesec dana sam produzio registraciju - na cenu papirologije od 20.300 din, platio sam jos 3.000 din tehnicki, dobio nalepnicu na licu mesta i to je to...  23.300 din za 1.4 140 KS, u 1. premijskom stepenu (obavezno osiguranje je jeftinije 2.000 din u onosu na proslu godinu, ukupno -25% za 1. stepen). Tehnicki moze i jos jeftinije, mada u tom slucaju uglavnom mora da se proseta do SUP.

X puta sam ostavljao link: https://registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila

Tu lepo na par klikova izracunate cenu papirologije pre cele akcije. Iz mog dugogodisnjeg iskustva, tacno je u dinar. Na to dodate cenu tehnickog i tacno vidite sta i kakve "usluge" placate.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, tehnički je bio 4.500, a nepostojeći "odlazak u SUP" je bio 2.000. Sve ostalo oko 19.550 i oko 200 "provizije". Sve zajendo oko 26.200.

To nije ništa koliko sam na istom mestu pre toga platio (drugu po redu ) registraciju za CRVa (za šta tehnički nije ni trebao, jer sam imao "potvrdu"). Platio sam 33.000. Tu su onaj "odlazak u SUP" naplatili bar duplo  :) 

Šta ćeš, čovek je (povremeno?) ovca za šišanje  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugar resio da vise ne registruje preko agencija,nego da sve sam odradi,valjda da bi ustedeo na agencijskoj proviziji.Koji je redosled postupaka da bi sve sam  uradio,osim naravno tehnickog.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

 

- Ode na sajt eUprave kako bi generisao odgovarajuće uplatnice prilikom produžavanja registracije - klik OVDE. Generiše sve uplatnice i plati po njima.

- Polisu obaveznog osiguranja može da završi na tehničkom, a može da je kupi i na šalteru željene osiguravajuće kuće.

- Nakon tih uplata ode na liniju tehničkog. Mora da bude tehnički koji je od MUP-a ovlašćen da izdaje nalepnice (faktički, svaki ozbiljan jeste). Obavi tehnički, plati ga. Izdaju mu nalepnicu.

 

Za izdavanje polise obaveznog osiguranja trebaju mu lična karta, saobraćajna od auta kome se produžava registracija, prethodna polisa obaveznog osiguranja.

Da bi registrovao auto mora da bude vlasnik vozila, tj. da njegovo ime piše na saobraćajnoj.

 

Tako bih ja uradio.

Mislim da @Ivan redovno sam registruje, pa može da dopuni, možda ima i neka prečica. :thumbup: 

 

EDIT: Sada, posle prebacivanja postova u odgovarajuću temu, vidim da je to baš skoro pisano, klikni OVDE na Ivanov post.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

 

Da bi registrovao auto mora da bude vlasnik vozila, tj. da njegovo ime piše na saobraćajnoj.

Valjda moze i sa ovlascenjem.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, pod uslovom da vlasnik nije menjao prebivaliste. Moj otac nije mogao da mi registruje auto na KV table jer sam ja prebacio prebivaliste na BG.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mitros said:

Valjda moze i sa ovlascenjem.:rolleyes:

Ovlascenja stvarno vise ne bih komentarisao :D .

2 hours ago, neshaoct said:

Mislim da @Ivan redovno sam registruje, pa može da dopuni, možda ima i neka prečica. :thumbup:

Redovno :) , cisto da dodatno ispratim stanje auta kada vec placam (tj. kocione sile i izduv, ostalo vidim i sam). Em volim da odradim sve sto mogu, em da me postede naplate kojekakvih "usluga" :D .

Moze i dosta jednostavnije od ovoga sto Nesa napisa ;) . Dobar deo tehnickih zavrsava sve - tj. na licu mesta generisu uplatnice, a uzmes obavezno autoosiguranje koje nude. I gledam da izdaju nalepnicu, cisto da se ne cimam do SUP ako ne mora.

I to je sve - u principu samo dovezem auto, ispratim rezultate pregleda, ako je sve OK za to vreme zavrse papirologiju, platis, uzmes nalepnicu i teras ;) . U tom slucaju placas samo dazbine+tehnicki.

Ima i  jeftinih tehnickih (za cca 2000 din), ali mora da se proseta do SUP jer ne izdaju nalepnice.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sebe kako sam prosao ove godine,sve sam radio na istom mestu, prosle godine imao 4.stepen,a ove 1.stepen,a ukupna cena ista 20.000. Ako znamo da cena 1. i 4. stepena osiguranja nisu iste,gde nastade (nestade) ova razlika?:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano vec X puta  - moras sam da trazis (uglavnom), ako si sa prethodnim vozilom vec imao zasluzeni 1. stepen. Potrebni overen kupoporodajni ugovor i kopija stare polise.

Usteda nije samo u obaveznom osiguranju - mnogo je veca ako (ne daj Boze) skrivis udes. Pogledaj kako osiguranja "lese" za malus iduce godine, a i koliko ce ti trebati da iz 7. ili 8. stepena (u najboljem slucaju) dodjes do 1. stepena. U poredjenju sa tim koliko su bonusom slabo nagradjeni savesni vozaci, mada malo su to popravili od prosle godine.

10 minutes ago, mitros said:

Gledam sebe kako sam prosao ove godine,sve sam radio na istom mestu, prosle godine imao 4.stepen,a ove 1.stepen,a ukupna cena ista 20.000. Ako znamo da cena 1. i 4. stepena osiguranja nisu iste,gde nastade (nestade) ova razlika?:rant:

Kako gde? Pa na "usluge" :) .

Ne samo da 1. stepen nosi bonus u odnosu na default 4. stepen (u koji uglavnom pokusavaju da nas ubace pri prvoj registraciji, sem ako to sam izricito ne trazis).

Nego je od proslog juna ta razlika jos veca ;) , jer je bonus za 1. stepen povecan sa -15, na -25% popusta. U mom slucaju (1.4 140 KS) to je jos 2000 din manje za osiguranje. Sada placam osiguranje oko 14.000 din (umesto 18.000 za npr. 4. stepen). Sve vrlo lako izracunas sam, ako treba evo ponovo: https://registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila . Na tu cenu dodajes jos samo uslugu tehnickog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dzimbo said:

Kako si uspeo da skocis sa 4. na 1. stepen?

Novi auto,preneo sa starog

49 minutes ago, Ivan said:

 Kako gde? Pa na "usluge" :) .

Sve je to jasno,samo kako cela razlika izmedju 1 i 4. stepena ode na usluge.?

Gledam sad ovaj kalkulator registracije,po njemu meni je iznos 14604 i npr tehnicki 4500,to je oko 19000,ako oni meni naplate 20000,onda je sva usluga oko 1000 din.Ako je sve tako,onda se ne isplati da covek radi sve sam,zbog ustede od 1000 din. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za "usluge" se naravno zaje*avam ;) (svuda je pod znacima navoda) - procitaj iznad koliko su ljudi vise placali. U tvom slucaju je to 1000 din, a kod nekoga par hiljada razlike.

Niko ovde ne sugerise bilo kome sta da radi, sta je kome isplativo ili ne - nego koje su solucije. Pa kako ko hoce.

Posto potenciras to "ne isplati se da covek sve radi sam", kao da je neko zestoko cimanje u pitanju... Meni samo nije jasno koja je razlika u vremenu koje izgubis ako odes direktno na liniju tehnickog, tamo sacekas pola sata, zavrsis sve i platis samo ono sto treba (konkretno kod tebe mozda i 18.000 din u zavisnosti od tehnickog, umesto 20.000 din ili vise)? Eto, podrazumevam da ne mora ni da te zanima u kakvom ti je tehnickom stanju auto, kocnice pre svega.

PS: Pri poslednjoj kupoprodaji pitah u agenciji na Vracaru - trazili su mi 1000 din samo da mi popune i overe ugovor (naravno, plus cena overe). Svratim sa nasim kolegom Canetom do notara bukvalno iza coska, stoji gomila blanko ugovora na gomili - popunili sami i overili 3 primerka za par minuta. Mozda se nekome takodje ne isplati "da radi sam" i popuni par polja ;) - ali cisto dajemo soluciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekjuce sam prodao GP 1,4 T-jet a posto su ljui iz NS ponudio sam se i da im odradim ja sve do MUP-a. 

Odvezem auto,urade tehnicki,pripreme sve za MUP i registracija izadje 33800 s tim stocja imam popust na tehnicki kao redovan i spustim im na 33000 ali odem ja u MUP da sacekam red i onda kupac samo preda na salter i dobije tablice.

U medjuvremenu me zove rodjak jel imam jabpopust i kazdm da imam i on koliko izadje produzenje sa prvim premijskim stepenom za 1995 ccm,74kw i 2003 godiste i sa mojim popustom to je 25250 din na sta cd on da je u AutoRadu manje za 1000 din na sta dmo konstatovali fa je to nemoguce tj moguce ako je tehnicki 2000 ali za te pare ne postoji. Kaze da je zena preko telefona 2x proveravala na st mu rekoh da ode licno jer vec sam cuo za te navlakuse pa kad odes a ono vise. 

I zove on lasnije i kaze da je bio i da je sad 27250 tj isto koliko sam mu ja rekao bez mog popusta i onda da mu zakazem i tako je i bilo.

Nije prvi put da dam cuo kako se ljudi hvale da je u tom AutoRadu najjeftinije a u realnostu kad odu ovi ih ful klepe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

5 hours ago, Dule 021 said:

GP 1,4 T-jet

Odvezem auto,urade tehnicki,pripreme sve za MUP i registracija izadje 33800 s tim stocja imam popust na tehnicki kao redovan i spustim im na 33000

Sa novim tablicama i saobracajnom, za 1. premijski stepen papirologija za taj auto je 24.200 din, plus tehnicki.

Ako nisu imali pravo ili nisu pitali za prebacivanje u 1. stepen - isto to za 4. stepen je oko 28.000 din, plus tehnicki.  

 

5 hours ago, Dule 021 said:

sa prvim premijskim stepenom za 1995 ccm,74kw i 2003 godiste i sa mojim popustom to je 25250 din. 

I zove on lasnije i kaze da je bio i da je sad 27250 tj isto koliko sam mu ja rekao bez mog popusta

Papirologija je oko 22.250 din - sto znaci da su oni dobri i za tih 3.000 din za tehnicki, koje ti daju kao redovnom klijentu. Za ostale je to ocigledno 5000 din.

Sto je naravno skroz OK cena "za tebe" - ovde po BG tehnicki krece od 2400 din, uglavnom je oko 4500, a ima i skupljih (kada se oduzme cifra dobijena sa linka iznad).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l radio mozda neko promenu prebivalista i prebacivanje tablica sa jedne opstine na drugu?  Mislim na tipa sa KV na BG tablice, da li mogu da odradim odjavu i prijavu u Bgu ili moram da odjavim u Kvu, pa probne tablice i nazad za Bg da prijavim? :wallbash:

Dobio sam neke polovicne informacije sa neta i od jednog prijatelja pa ne znam sta je istina, idem posle do supa na nbg da proverim licno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio davno, pre 5 godina, iz BG za NS. Nebuloza je da moras i vozacku dozvolu da menjas u roku od 15 dana od dana prijave na novu adresu ili kazna tipa 5000 din.

Elem, ja sam parkirao auto u NS, poslao tablice i saobracajnu postom u agenciju u BG koja je odjavila tablice i vratila mi ponistenu saobracajnu. Sa ponistenom saobracajnom i odgovarajucim uplatnicama isao u NS u SUP po novu tablicu i saobracajnu. Sve gotovo u 2 dana, a mozes i u danu ako ima ko da te vozi ili ako poranis na bus. Skines tablice, odes u KV, odjavis sam, vratis se za BG i pravo u SUP. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to kad sam cuo za kaznu sam se zgranuo a ja vozio tipa 7 meseci sa KV tablama.. uplatio sve za registraciju i otisao u sup po bananu (probao sa ovlascenjem na oca).. vratio u danu prebivaliste na kv pa opet na bg da se ne bih smarao sa povracajem novca..

Znaci mora odjava u maticnom gradu, pa nista poranim u 6 i za dan da probam da zavrsim, btw je l tacan ovaj https://registracija-vozila.rs/105-uncategorised/375-potrebna-dokumenta-za-probne-tablice za probne tablice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su oko 5000 dinara. Nisam ih nikad uzimao, ali u glavi mi je ta cifra.

A nisi me razumeo, kaznu dobiješ i ako ne promeniš vozačku dozvolu u roku od 15 dana, ne samo saobraćajnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta? Kakve veze ima vozacka sa prebivalistem? Mislim pise na njoj sup u kojoj je izdata.. Au kakvi lesinari?! :shock:

Otisao u sup posle posla, red ispred od nekih 20ak ljudi.. samo sam se okrenuo.. :crybaby:

Je l su tebi pisali kaznu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...