Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Jel menjao neko tablice i saobracajnu zbog promene mesta prebivalista? Tablice moram da odjavim u mestu starog prebivalista, ili mogu sve to da odradim u sadasnjem?

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/4/2021 at 7:24 PM, ISV_01 said:

 Ovlašćenje kod notara koje kopiraš, svakom daš i neka drže uza se, sa gore navedenim. Lako uz Sinalco.

Ne zelim da radim ovlascenja za clanove porodice.Problem je sto nikad ne znamo kod koga je saobracajna,i cesto svi voze bez nje,jer je uvek kod nekog drugog.Razmisljam da je drzim u kolima,jer imam garazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/3/2021 at 9:06 AM, mitros said:

Koji je bese rok,od datuma overe KP ugovora, da se prijavi za porez na opstini prodavca.Nosi se beše samo KP ugovor,nista više?

JBG,niko da kaze da mora da se nosi i ocitana saobracajna od prodavca i tamo se popuni neki obrazac.

p.s.

gde inače ocitavate saobracajne i LK.Kopirnice to vise neće da rade,mada ne znam zasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod poreske uprave ti treba ocitana saobracajna dozvola vozila,ocitana licna karta kupca ili prodavca a to zavisi od opstine,kupoprodajni ugovor u dva primerka a gde u nekoj opstini moze kopija i original a negde dva originala i popunjen PPI4 obrazac.

Pisao sam vise puta do sada o tome ali se stalno ponavljate. 

A i te kopirnice o itavaju al gde ti nadje te koje to ne rade to je vec neka treca stvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/4/2021 at 8:14 PM, Macvanin said:

Jel menjao neko tablice i saobracajnu zbog promene mesta prebivalista? Tablice moram da odjavim u mestu starog prebivalista, ili mogu sve to da odradim u sadasnjem?

Možeš u sadašnjem!

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mitros said:

JBG,niko da kaze da mora da se nosi i ocitana saobracajna od prodavca i tamo se popuni neki obrazac.

p.s.

gde inače ocitavate saobracajne i LK.Kopirnice to vise neće da rade,mada ne znam zasto.

Ja imam u PDFu u mejlu npr tako da uvek lako mogu da skinem i posaljem recimo prek vibera na br tel u kopirnici ili odstampam negde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dule 021 said:

Pisao sam vise puta do sada o tome ali se stalno ponavljate. 

Jbg, treba procitati napisano... Lakse je ovde doci sa svojim problemom i odmah pitati. A ti Dule (ili bilo ko), pisi po 100 puta ako te ne mrzi :D .

2 hours ago, mitros said:

JBG,niko da kaze da mora da se nosi i ocitana saobracajna od prodavca i tamo se popuni neki obrazac.

Em pisano X puta, em bukvalno 2-3 posta ispod tvog pitanja od pre neki dan:

On 4/3/2021 at 11:50 AM, ISV_01 said:

Meni je nešto u glavi saobraćajna dozvola vozila koje se prodaje uz KP ugovor.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, bane1321 said:

Možeš u sadašnjem!

Odem u SUP, pitam ih za proceduru, oni mi kazu idi u neku agenciju, sve ce to oni da zavrse :D Prvi put sam usao u neku agenciju koja se bavi registracijama i ostalim cudesima, jer najvise volim da licno vozim auto na tehnicki. Uglavnom, sve me izaslo 5500 dinara... Nemam ideju koliko kostaju nove tablice, saobracajna, nalepnica i njihova usluga, ali mi se cini da su me odrali. Nisam pitao nista, hteo sam samo sto pre da zavrsim jer mi je receno da je kazna 12 000 dinara ako adresa u licnoj i saobracajnoj nisu iste.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, bane1321 said:

Uzeli su ti oko 2000 dinara!

Živo me interesuje kako si ovo izračunao?

 

Zbir taksi za promenu tablica, saobraćajne i nalepnice je 4599rsd+provizija na uplatu.

Od 16.03.2021. je omogućeno svakom građaninu koji ima nalog na e-upravi da sam generiše uplatnice potrebne registraciju, promenu saobraćajne, tablica, duplikat nalepnice itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto mi u glavi bilo 3600 da košta, dobro uzeli su mu 1000rsd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima sto 100 x pisu jedno isto za nas LENJE ,sto ne citamo prethodno napisano.Ali racunam po onoj cuvenoj izreci...PONAVLJANJE JE MAJKA MUDROSTI.:wub:

Nego da krenem opet sa pitanjem:

Moze li osoba koja ima ovlascenje za vozilo,da da ovlascenje nekoj drugoj osobi.Ili to može samo vlasnik vozila.?:rtfm:

p.s.

ima li negde ovde tema o pranju vozila tj autoperionicama da napisem svoje iskustvo od pre neki dan u perionici Mercator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To može samo vlasnik vozila. Osoba sa ovlašćenjem može da prevede vozilo na drugu osobu (ako je navedeno u ovlašćenju naravno).

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, mitros said:

Hvala svima sto 100 x pisu jedno isto za nas LENJE ,sto ne citamo prethodno napisano

Nema potrebe za ironicnim postovima, na forumu na kome se ljudi pre svega medjusobno pomazu i druze (i privatno i ovako virtuelno).

Poenta je koriscenje Search foruma - jer je se tako najbrze nalazi odgovor na nesto o cemu je ko zna koliko puta pisano za ovih 12 godina postojanja. Na stranu sto treba imati bar malo postovanja prema necijoj volji i odvojenom vremenu da non stop ponavlja isto. U konkretnom slucaju, znam da je Dule pisao ne nekoliko, nego mozda i na desetine puta. A i sam je covek to prokomentarisao:

On 4/8/2021 at 1:59 PM, Dule 021 said:

Pisao sam vise puta do sada o tome ali se stalno ponavljate. 

Vecina nas je pisala svoja iskustva pri kupoprodaji (hvala Bogu, ima ih gomila), kompletnu proceduru i potrebnu papirologiju... Na pitanje da li je potrebna saobracajna pri prenosu prava, imenjak je 2 posta ispod odgovorio da je (naravno) potrebna. I konstatacija na sve to je "niko da kaze", na temi u kojoj se aktivno pise od 2009.

4 hours ago, mitros said:

p.s. ima li negde ovde tema o pranju vozila tj autoperionicama

Isti taj Search foruma, opet nema potrebe da se ceka bilo ko, ne pravimo off, u istoj sekundi se dobija odgovor:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/72680-samouslužne-perionice-lokacijeiskustva/

 

On topic: uvek je savet da se vozilo prevede na svoje ime, zbog gomile razloga i potencijalnih problema. Ovlascenje ovlascenja na ovlascenje je mnogima debelo preselo. Visestruko vise nego tih par desetina EUR potrebnih za porez (za ove nase narodne sklopocije), takodje se pisalo u ovoj temi.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Nikako mi nije jasno zasto si moj post okarakterisao kao CINIČAN???Lepo sam se zahvalio svima (čitaj:Duletu) sto ima živce da piše 100 puta.

- Slažem se da ima odgovor na skoro svako naše pitanje u prethodnim postovima i temama,ali stvarno ko ima vremena da pročita stotine postova.Cesto pisem na poslu pa ne mogu da citam toliko.
- Opcija SEARCH mi stvarno nikad nije dala zadovoljavajući odgovor koji sam tražio tj najčešće je izbacivala stotine rezultata. NPR ukucam PERIONICA ILI AUTOPERIONICA i izbaci mi sve postove u kojima se ta reč pominje,a to je zaista nekad na stotine.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

Jesi li ti ili ja rekao "za nas lenje"? To od mene nikada neces cuti. Poenta nije da se ti i ja natezemo - nego pokusavam da ti objasnim da za sve sto si pitao oko kupoprodaje i poreza na prenos, postoje odgovori napisani vise desetina puta. Pa nije bas OK da napises "niko nista", a svi se trudimo da pripomognemo za bilo koju nedoumicu, ne samo na ovoj temi.

Cak, za najveci deo stvari koji te zanima i nevezano za ovo - pomocu Search ces najlakse i najbrze pomoci sebi i pronaci odgovor. Naravno, niko ti ne brani da pitas i po 100. put isto, ali ne ocekuj onda da ce svako od nas imati volje da ponavlja po 100. puta ono sto je napisao. A ekipa ovde je takva da i to prolazi i da se pomazemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, andreja.micovic said:

postoji i pretraga po naslovu teme, zatim kombinacija reci u pretrazi... 

Al kako da znam kako se tema zove?Nije bas sve tako jednostavno.

13 hours ago, Ivan said:

@mitros

Jesi li ti ili ja rekao "za nas lenje"? 

Sve jasno,samo nisam dzabe napisao rec LENJE velikim slovima, to ima prenesen -šaljivi konteks.

13 hours ago, Ivan said:

.A ekipa ovde je takva da i to prolazi i da se pomazemo.

Zato i jesam ovde.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ce nekome znaciti moje iskustvo koje bas i nije direktno vezano za registraciju i prevod, a opet i jeste.
Naime, prosle godine sam menjao auto i kupio Pezoa 307. Napamet mi nije padalo da proveravam da li broj motora odgovara onom upisanom u saobracajnoj. Nisu bile neke neciste radnje, vec je neko mozda i prilikom prve registracije kod nas upisao broj koji veze nema sa brojem motora, nema na pocetku PSA, nedostaje jos 5 sto brojeva sto cifara. Tako se vuklo 12 godina, dok ja ove nisam natrcao. Na tri tehnicka odmah pre samog pocetka primete ljudi da to nema veze sa vezom, kazu da eventualno oni mogu par brojeva da isprave, ali celu gresku nikako. I tako ja krenem u zvanicnu promenu broja, utvrdjivanje nepravilnosti, obrasci i ekspertiza u 29-og. Kad tamo kazu da nema potrebe da placam ekspertizu, da to moze tehnicki da ispravi uz napomenu, i da se radi nova saobracajna i registruje. Sreca, pa sam 15 dana pre isteka reg. otisao da registrujem. Posalju me cak na koji tehnicki da odem, to mi stvarno tamo odrade, sa time da mogu samo u Ljermontovoj da registrujem i menjam saobracajnu. Ajd sutradan tamo, cekicanje tri sata u redu, na salter kada sam stigao predam uplatnice, papire i cutim i cekam. Prodje sve kako treba, registrujem, za 5 dana da dodjem po novu saobracajnu.

Послато са Moto C помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/31/2021 at 9:12 PM, Ivan said:

Nemojte da kukate na vise cene ili namerno prebacivanje u default 4. stepen po kupovini novog auta...

Ubismo se godinama unazad da posavetujemo kako ustedeti, gde je jeftiniji tehnicki, kako prebaciti 1. premijski stepen na novo vozilo... Nemam naravno nista ni protiv agencija - ko hoce, ode, plati vise i zavrse mu sve. Ali onda nemojte da se zalite sto naplacuju svoje usluge ;) .

Ovde se nadje koliko je samo papirologija, sa vozilom u 1. stepenu: https://registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila

Svratis licno u osiguranje, poneses kopiju kupoprodajnog ugovora i stare polise, prebacis 1. stepen na novi auto i kupis polisu. I nadjes neki korektan i jeftin tehnicki - sva mudrost i jedino dodatno na cenu dobijenu na linku iznad. Sve ostalo je cista zarada ako nekome placate da to uradi umesto vas, prosto.

Manipulacija je da svoj posteno zaradjen bonus nastavis da koristis i na sledecem vozilu ;) ? Valjda sam ga zaradio ja kao savestan vozac, a ne automobil? Hvala Bogu da su konacno povecali bonus sa 15% na 25%, bilo je poprilicno nefer prema savesnim vozacima. S obzirom kako te lako "srozaju" par stepeni ako skrivis udes.

PS: Porez na imovinu jos ne dobih, znaci da ocekujem da se obradujem :D ? Mada, najavljuju odavno da ce ici gore.

 

Samo jedno potpitanje :)

Kako na osnovu kupoprodajnog ugovora i stare polise, ljudi u osiguranju znaju da ja nisam vise vlasnik prethodnog auta?

Pitam ovo jer me uskoro ceka produzenje registracije novog (polovnog) automobila koji sam kupio. Ja sam ga prebacio na svoje ime, saobracajna je na moje ime, ali nemam nikakav dokaz da je kupac mog starog automobila

preneo auto na sebe (iako znam da jeste). 

Ne bih da me vozaju pa me zanima da li je mozda potrebno jos nesto tipa kopija saobracajne novog vlasnika mog starog automobila ili bilo koji drugi dokaz da nisam vise vlasnik prodatog automobila?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradjena i 4. registracija Sporta. Prosle godine sam registrovao bukvalno pred samo povecanje bonusa za obavezno osiguranje, tako da sam tek ove godine zakacio -25% za 1. premijski stepen (ranije je bilo -15%). Samim tim je i papirologija izasla skoro 2.000 din manje.

- obavezno osiguranje u 1. stepenu: 14.317 din

- takse: 5.976 din

- ukupno papirologija: 20.293 din

 

Na to naravno ide tehnicki (3.000 din) - summa summarum, ukupan ceh je ove godine cca 23.300 din ili 198 EUR (za 1.4 MultiAir Turbo 140 KS).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednu dilemu, da li mogu da imam neki problem pri prelasku granice ako nisam promenio tablice po promeni prebivalista? Posto cu ipak Alficom u Grcku a prebacio sam prebivaliste na Bg i po SUP-u sam navodno u prekrsaju ako ne promenim tablice 15 dana po promeni prebivalista.

U Aprilu sam probao da registrujem preko ovlascenja (na oca sam uradio), medjutim rekli su da mora kp ugovor jer se vlasnik (ja) vodi na drugoj opstini, a posto sam vec uplatio i polisu i sve takse, bilo mi cimanje da radim kp i da odjavljujem tablice i tako dalje ja sam lepo vratio prebivaliste na KV, registrovao auto i sutra opet vratio na BG.

Alficu ostavljam suraku (ne znam tacno kada cu da mu je predam, ali u narednih 10 meseci verovatno) mislio sam da prebacim na suraka Alfu, uradimo kp, platim porez, nova saobracajna i odradimo ovlascenje i miran sam. Svaki savet/predlog je dobrodosao. :thumbup:

Edited by Dzimbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...