Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ma nisu oni krivi.. mi smo ovce!   :-)



NBS godinama odbija da odobri poskupljenje polisa, odjednom se u udruženju pojavljuje dotični i Jorgovanka momentalno aminuje... :clap:

 

 

Što bi neko rekao, reforme u našoj državi služe da se dovedu njihovi ljudi na vlast....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlast je uvek za boljitak i napredak naroda. Ali one uske grupice naroda koja sve menja kako bi njima bilo lakše i bolje.

Politika je kurva (u svakom smislu) a mi ................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo je da pita ko vadi prosek u smislu ko to ima platu 1200€ da izvuce prosek 400€ sa onom cetvoricom jadnicaka sto imaju po 200€

 

Uvek se zaboravlja da u državnoj službi ima preko 700 000 zaposlenih, a ukupno u Srbiji malo jače od milion. Tih 700 000 u državnim firmama retko imaju platu ispod 30-35.000rsd. Ako vrše bilo kakvu ozbiljniju funkciju koja nije čišćenje i portirisanje (bez uvrede ljudima koji to rade) imaju 45-50.000 'ladno. Sa fakultetom si već iznad proseka. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosek kvare tetkice, portiri i svi ostali koji su prijavljeni na minimalac. Neki i dobijaju za svoj rad minimalac dok drugi dobijaju ostatak na ruke / tu su svi oštećeni- država zbog poreza i dalje a taj jadničak kad ode u penziju dobijaće providnu kovertu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tačno. Kada se to uzme u obzir prosečna plata bi se namakla bez problema i na 500-600€. Mnogo ljudi znam koji su prijavljeni na 300-400€, a još dva puta toliko dobiju na ruke. To je čak i razumljivo. Kompletni nameti su oko 67% na platu... Na 100rsd, poslodavac plati ukupno 167rsd. Znači dranje za sve novce. Kada bi to bilo malo normalnije, sigurno bi i prosečna plata bila veća i bila bi bolja naplata poreza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam lepa vest: Od pre neki dan pojeftinio zeleni karton na 2000rsd. Tako da, ko je planirao u Grčku na more, dođe mi 5 sladoleda :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zeleni nam u stvari treba samo za makedoniju koju prodjemo za par sati - bez stajanja...

Mada ni ja ove godine ne idem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad će biti da niko ne ide, a i oni koji idu su već kupili po staroj ceni pa psuju sve zle osiguravajuće kuće što to nisu objavile na vreme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebga, ja pre 20 dana kupio po staroj ceni 2 000 din.  :harhar:  Takovo osiguranje sada, prošle godine pa i ranije kod Uniqa osiguranje svo vreme 2 000 din.

Imaš od mene sladoled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su cene morale biti 3000rsd. Možda su Takovo i Uniqa davali za 2000 kroz neku akciju/paket osiguranja... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo osnovno osiguranje. 

Ortaka sam isto nagovarao da uzme Uniqu između ostalog što je drugo bilo Sava, baš zbog zelenog za 2000 din. Biser uzme Savu i ode na Tasos preko Bugarske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, imam problem, mislim cale ima, ne ja :D

Istice mu registracija, a tablice su druge opstine. Sad sam zvao i rekli su mi da se to sve mora odradjivati u doticnoj opstini. E sad, kad on odnese tablice tamo da odjavi, pa mora na tehnicki pregled, kako da ide, bez tablica? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnički odradi tamo gde ti je najbliže a posle toga  parkiraš auto kući, skineš tablice, poneseš saobraćajnu i sa ostalim papirima za odjavu auta odeš u PU gde je auto prvobitno registrovan i odjaviš ga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odjavu može da odradi samo vlasnik iz saobraćajne ili ćale ako ima ovlašćenje. Ako ima samo kupoprodajni ugovor, neće moći sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ovlascenje, punomoc, dakle sve moze on uraditi, bez vlasnika, tako pise i tamo. A onda ce na tom papiru od tehnickog pisati podaci odnosno broj tablice koju ce on odneti posle da odjavi, zar ne? To mi samo nije jasno. Onda ce sa tim papirom odjave doci ovde u nasu opstinu, tj sup i papirom od tehnickog da prijavi i da registruje? Zar nece onda reci da je to tehnicki od drugog automobila? :question:

 

Malo mi to nije jasno, kako sve ide... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja jedno pitanje.

Zelim da platim porez na prenos vlasnistva za auto koji sam kupio ali ne zelim jos da menjam tablice (drugi grad je u pitanju) posto je auto registrovan jos par meseci.

Da li je moguce tako uraditi a tablice da zamenim kad dodje vreme registracije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnese tablice i saobraćajnu u PU te opštine gde je prethodno bio registrovan auto i uz ovlašćenje tj. punomoćje odjavi auto. Oni mu tamo ponište saobraćajnu i dobije papir da je auto odjavljen i sa tim papirom ode u PU Subotica ili koje će već tablice biti, preda svu dokumentaciju (urađen tehnički, plaćen porez i ostalo) i sačeka da mu gospođa na šalteru dodeli nove tablice, nalepnicu i saobraćajnu. Kraj priče. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...