Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Pitam sve koji ga pominju kao opciju
Ja gledam na njega i isključivo taksiste vidim da dolaze, a tako mi je i rečeno kad sam pitao pre godinu, godinu i po...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Lastu" sam zvao bas nedavno, posto su ranije bili najjeftiniji, a cesto prolazim maltene pored njih autoputem. Moze 100% i za fizicka lica, ne treba nikakva najava.

Registracija mi istice u maju, trebace mi tehnicki za 3-4 nedelje (uvek odradim ranije). Zvao je i jos jedan kolega, pisali smo cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čekaj kad se uradi tako na nekom "samostalnom" tehničkom, dobije se neko uverenje ili sta ?
Pa onda sa tim i uplatnicama u osiguranje?

Uvek sve odradim na tehničkom pa zato pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijes list tehnickog pregleda. Na njemu su potrebne informacije, pre svega da potrvdjuju da je vozilo tehnicki ispravno, potpis i pecat, i onda sa tim mozes u osiguravajucu kucu, po polisu i onda sa svim tim + uplatnicama mozes u MUP po nalepnicu :) 

 

Zadnje 2-3 registracije sam odradio tako, posto mi pada na period kad sam uvek na godisnjem, pa mi nije tesko :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/31/2021 at 11:37 PM, totti said:

Ok Lasta, nego kažem za GSP.

Pisao sam pre neki dan o GSP,tacno je da mogu svi,i cena je 2400,(a za njihove zaposlene 1200,masala).Ali poenta je da nema zakazivanja i da rade do 15h.Moze i subota za nas koji radimo i nikako ne mozemo do 15,ali jos ludje je da nema zakazivanja,rece mi covek dodjes i cekas,znaci ako ih ima ispred tebe 3,4 ,(a ima), to ti je najmanje 2 sata cekanja,zato sam odustao od njih. Inace svuda gde sam pitao je 4500.

On 3/31/2021 at 8:05 PM, Dzimbo said:

Druze ja ne znam kako je to moguce, radio sam dve godine u Dunavu osiguranju i program te ne pusta stavis manji premijski stepen od odgovarajuceg. Cija je polisa? 

Nije problem u ceni polise, (inace je Delta Generali)ona je manja za 3500 od prethodnog stepena koji mi  je bio 4, (uklapa se u tih 25% popusta za 1.stepen),nego pitam sta je drugo poskupelo ,(nisu mi dali uplatnice i ne znam da li su trebali tj morali).Ili je mozda njihova usluga nenormalna:veryangry:

On 4/1/2021 at 12:01 AM, horvat said:

Dobijes list tehnickog pregleda. Na njemu su potrebne informacije, pre svega da potrvdjuju da je vozilo tehnicki ispravno, potpis i pecat, i onda sa tim mozes u osiguravajucu kucu, po polisu i onda sa svim tim + uplatnicama mozes u MUP po nalepnicu :) 

Zadnje 2-3 registracije sam odradio tako, posto mi pada na period kad sam uvek na godisnjem, pa mi nije tesko :D 

Moracu jednom da probam tako,jer mi je sve blizu,bas da vidim kolika je razlika kad sve radis sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Ivan said:

 

Ovde se nadje koliko je samo papirologija, sa vozilom u 1. stepenu: https://registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila 

Bas sam sad iskontrolisao ovaj link sto si postavio,pa jel moguca ovolika razlika?Ako je ovo tacno pa to je vrlo skupa usluga.:rant:skoro 3000!!!

Kalkulator registracije vozila.jpg
p.s.

voleo bi da cujem druga misljenja od kolega za ovu razliku.tj koliko je ta razlika kod vas za vas auto.Nikad to nisam proveravao,ziveo sam u ubedjenju da je to oko 1000 din:whistle:jer imaju procenat i od osiguravajucih kuca,a da ne pricam da do skoro nisam ni placao tehnicki ako odem kod nekih koji su to imali kao opciju

Edited by mitros
dodavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

Ja sam svoju cenu naveo ranije, doduše u svojoj temi ovde. Tu od prilike vidiš (u kasnijim postovima) priličnu razliku u registraciji koju ja uradim i npr od Ivana. Mizerna je razlika u samom osnovnom osiguranju (njegov je auto benz, mlađi, dok smo obojca na 1. premijskom stepenu, njegov za nijansu jači). Ofc ja sam platio usluge agencije (mislim oko 2000), osiguranje stakala 4500 i na kraju 4500 tehnički. Saberi, oduzmi, Ivan je, zahvaljujući svom ličnom angažovanju stavio razliku od bar 2000 (usluge agencije) u džep i oko 2000 razliku od tehničkog. Skoro 35e. Pa ti vidi. + Ja moram šlep da uzmem (AMSS) koji je oko 2250/godinu dana. To brale sve izađe oko 38.000 RSD. Sledeće godine režem troškove, jerbo mora se. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema mnogo poente porediti za razlicita vozila ;) (kubikaze, snage, godista). Nego kolika je razlika na istom vozilu - mene ukupan trosak izadje onaj sa linka+cena tehnickog (ranije je bila samo cena sa linka, jer sam nalazio tehnicki gratis, sada vise toga nema). Uglavnom, razlika je uglavnom tih pomenutih nekoliko hiljada (20.000 din papirologija i recimo 2.500-3.000 tehnicki, gde vec naletim koje godine). Osiguranje stakala nije ni blizu isplativo kao ranije, zeleni karton takodje ne uzimam od kad je ostala samo Makedonija za njega u okruzenju.

PS: Moje "angazovanje" je da oteram auto u zakazan termin na tehnickom i sacekam pola sata :lol: .

1 hour ago, mitros said:

Bas sam sad iskontrolisao ovaj link sto si postavio,pa jel moguca ovolika razlika?Ako je ovo tacno

Ne da je tacno, nego je tacno u dinar. Ne znam zasto se cudis - ovaj isti link i istu pricu oko registracije i prebacivanja premijskog stepena vucemo godinama unazad. Samo treba procitati ;) .

10 hours ago, totti said:

Ok Lasta, nego kažem za GSP.

Slobodno neka neko nazove ili ode, pa neka dopise, znam da je ranije bilo. Proverio sam ponovo za "Lastu" i dopisao, jer prolazim cesto pored autoputem, a ide mi i registracija. Necu sigurno sada zvati sve tehnicke preglede u gradu :D . Godinama unazad sam pisao i gde je imalo dzabe svojevremeno, gde sada ima za 20-ak EUR... A ovde uglavnom slusamo zalopojke na cene, 'ajmo malo konstruktivnosti i doprinosa :P . Ili odes i lepo platis da ti agencija sve zavrsi, naravno da i oni ljudi treba da zarade, ali onda nema kukumavke :) .

10 hours ago, stefanan said:

A čekaj kad se uradi tako na nekom "samostalnom" tehničkom, dobije se neko uverenje ili sta ?
Pa onda sa tim i uplatnicama u osiguranje?
Uvek sve odradim na tehničkom pa zato pitam

Ako je samo produzenje registracije - nadjes neki tehnicki koji izdaje nalepnicu i tu sve zavrsavas (da ne bi morao kao ranije u SUP, samo zbog nalepnice).

Ako je kupoprodaja - najsigurnije je da sa kopijama kupoprodajnog ugovora i stare polise svratis do osiguravajuce kuce, prebace ti premijski stepen i kupis polisu. Dalje sve isto, na tehnicki, osiguranje vec imas, pregledaju auto, dobijes nalepnicu i teraj.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradiš samo tehnički i dobiješ potvrdu, posle na eUpravu generišeš JEDNU, jedinstvenu uplatnicu koja pokrive sve one od ranije, platiš, odeš na šalter, ne treba ti nikakav dokaz o uplati, vidi se transakcija na trezoru i završiš.

Ovo je po novom, moja firma i moja malenkost radimo ovaj softvare i prošao je testiranje, mislim da je u produkciji već.

Inače već se radi i testira i softvare za patrolna vozila sa kamerom na krovu, tako da nema zezanja sa isteklom registracijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, BaneJ said:

Uradiš samo tehnički i dobiješ potvrdu, posle na eUpravu generišeš JEDNU, jedinstvenu uplatnicu koja pokrive sve one od ranije, platiš, odeš na šalter, ne treba ti nikakav dokaz o uplati, vidi se transakcija na trezoru i završiš.

Nalepnica? Opet na tehnicki (ako je uopste izdaje) ili SUP?

Sto je najsmesnije - relativno skoro, pre neku godinu, sve one silne uplatnice su bili konacno "stopili" u jednu. Cuvam je jos kao dokaz da je to bilo moguce kod nas :D (imao sam jos Stila, znaci ima sigurno 4-5 godina). Pa su to kasnije opet razvodnili na nekoliko uplatnica :lol:. Nasa posla, jer tako smo u mogucnosti :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je bese rok,od datuma overe KP ugovora, da se prijavi za porez na opstini prodavca.Nosi se beše samo KP ugovor,nista više?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nešto u glavi saobraćajna dozvola vozila koje se prodaje uz KP ugovor. Mislim da su meni u PU Novi Beograd tražili to, ali da ne širim anti-info ako zaista nije potrebna, meni jesu tražili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sretoh juce jednog drugara,i tuc muc,okreni obrni,on mi rece da osim saobracajne ,sve druge papire:rtfm: drzi kopirane u autu,tj polisu,ugovor,ovlašćenje...itd a originale kući. Ako ukradu auto da nemaju i papire baš.Je li to moguće tj dozvoljeno?:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto najčešće kad se ukrade, ukrade se da ga iskasape i prodaju delove... čisto sumnjam da im te kopije smetaju da dovrše posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu brate,pa to nije poenta mog pitanja...pa ne brinem ja za lopove nego za sebe. Dakle pitanje je,mozemo li drzati kopije ovih dokumenta u svojim vozilima,umesto originala?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  

35 minutes ago, mitros said:

pa ne brinem ja za lopove nego za sebe

U tom slucaju, mnogo pametnije je prevesti auto na svoje ime i biti miran, trosak je smesan za probleme koji mogu da nastanuKakvi crni ugovori i ovlascenja, kopije i originali po stanovima i kolima :D ? Neretko ovde dolaze sa kukumavkama zbog raznoraznih problema, jer je nekoga mrzelo da uradi papirologiju do kraja (tudje kazne, problemi kod registracije, kasnije prodaje, itd). Najjace mi je kada se zaredja par njih sa preprodajom i ovlascenjima :D . Pa onda ovde bude kuku-lele, kao i za ovo klepanje po usima zbog registracije, premijskih stepena, itd...

Dokumenta uvek drzim kod sebe, maltene sve je sada u formatu platne kartice. U autu samo obavezan obrazac evropskog izvestaja i nista vise (ranije i zeleni karton, koji vise ne kupujem).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Ivan said:

 Dokumenta uvek drzim kod sebe, maltene sve je sada u formatu platne kartice. U autu samo obavezan obrazac evropskog izvestaja i nista vise (ranije i zeleni karton, koji vise ne kupujem).

A gde drzis original polisu,ona jos uvek nije u nekom normalnom formatu,platne kartice. Moj auto je na mene,al mi se nekako ne mili da drzim polisu u kolima,a nezgodna je za drzanje sa ostalim formatima platnih kartica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polisu drzim u kolima, jer i da je ukradu, uvek mozes da odes u drustvo gde si osigurao auto i da trazis da ti izdaju potvrdu da imas validnu polisu, to na kraju ispadne kopija sa njihovim pecatom i potpisom koja je validna kao i original.

Edited by Dzimbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa presavijem na format kartice :D (dvostruko), stoji mi sa svim ostalim dokumentima.

Ako ti toliko smeta, nju ti je najmanji problem da ponovo izvadis u osiguranju. Saobracajna, vozacka, licna - vec jok.

A iskreno se ne secam ni kada su mi trazili da pokazem polisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to u redu,al kad imas u kuci 2,3 vozaca na 1 auto,malo se komplikuje,bar po pitanju saobracajne dozvole,cas je kod jednog ,cas kod drugog,e sad drzati je u kolima ili ne?Jer ako maznu auto,imaju i saobracajnu...ili pogresno razmisljam.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj ko je rešio da ukrade auto njemu su polisa i saobraćajna najmanje potrebni i verujem da uopšte ne razmišljaju o tome :)
Gde bi inače mogli da upotrebe ukradenu polisu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, mitros said:

A gde drzis original polisu,ona jos uvek nije u nekom normalnom formatu,platne kartice.

 Ja polisu ispresavijam tako da može stati u knjižicu gde držim i saobraćajnu, uverenje o ispitivanju vozila pri uvozu, plaćena osiguranja, AMSS šlep kartice i plaćenu članarinu (sve to spakovano na istu foru) i nosim sa sobom. U kolima ništa, čak ni sigurnosni šraf za felne.

3 hours ago, mitros said:

ve je to u redu,al kad imas u kuci 2,3 vozaca na 1 auto,malo se komplikuje,bar po pitanju saobracajne dozvole,cas je kod jednog ,cas kod drugog,e sad drzati je u kolima ili ne?Jer ako maznu auto,imaju i saobracajnu...ili pogresno razmisljam

Ovlašćenje kod notara koje kopiraš, svakom daš i neka drže uza se, sa gore navedenim. Lako uz Sinalco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...